LG G4c - nem lesz rá büszke a testvére

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A G4c adatkommunikációs fronton nagyon erős. A Snapdragon chipset támogatja a Cat.4-es, azaz maximum 150 Mbps letöltési sebességet garantáló 4G/LTE hálózatokat, de lefedettség hiányában sem kell aggódni, hiszen HSPA-n 42 Mbps-mal szörfölhetünk a neten. A készülékbe egy darab microSIM helyezhető, a hangminőség nagyon jó, a zajszűrő mikrofon hasznos munkát végez. Van 802.11a/b/g/n-es WiFi, amit internetmegosztásra és DLNA-ra használhatunk, a Bluetooth verziószáma 4.1 (apt-x, A2DP). Az LG újdonsága NFC chippel és A-GPS egységgel is rendelkezik, nagyjából 10 méteres pontossággal képes pozicionálni, amit szélsebesen végez, nagyon sok műholdat lát a telefon, élmény navigálni vele.

LG G4c screenshot LG G4c screenshot
[+]

A Chrome és a gyári program segítségével lehet böngészni az interneten, előbbit azért lehet szeretni, mert könnyedén szinkronizálható a más platformokon tárolt adatokkal, utóbbit pedig a könnyed kezelhetőség miatt fogják sokan használni. Okos dolog az olvasómód, aminél akár kép nélkül is megjeleníthetjük a szöveget, a betűméretet pedig szabadon állíthatjuk, és szerintem az is jó megoldás, hogy egy gombnyomással el lehet érni a könyvjelzőket. Kérhetünk asztali nézetet, az oldalakat elmenthetjük offline olvasásra, és ami a legjobb, hogy a rögzítés plusz funkció keretében az egész weboldalt egy képfájlként tárolhatjuk el.

LG G4c
[+]

Értékelés: LG G4c
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatti cserélhető akkumulátor 2560 mAh-s, pont akkora a kapacitása, mint a G3 S-ben lévő telep. A megpróbáltatásokat viszont még annál is jobban bírja, napi egy-két óra beszélgetés, netezés, zenehallgatás és némi navigáció esetén elég lesz minden második nap töltőre dugni a készüléket, ha pedig kizárólag filmezésre használjuk, akkor olyan 6-7 óra HD mozizás csikarható ki belőle.

Ha annak idején a Galaxy S III mininél azt mondtuk, hogy a Samsung egy hatalmas ziccert hagyott ki, akkor a G4c esetén ez az LG-re hatványozottan igaz. Adott ugyanis egy kiválóan sikerült zászlóshajó, a G4, aminek okán sokan azt várták, hogy a dél-koreaiak egy ütős kistestvérrel fognak majd előrukkolni. Ez viszont sajnos nem történt meg. Tesztalanyunk alapvetően jó telefon lenne, viszont ott kezdődik a történet, hogy nagyjából 75 ezer forintos áron lehet hivatalos garanciával megkapni. Ezért pedig nem kapunk sokat, főleg a tavalyi elődmodellhez képest nem lehet fejlődést látni. A HD kijelző még megfelelő választás a középkategóriában, a Snapdragon 410 chipset sem rossz, viszont az egy gigabájt RAM már jelentősen rontja a mobil megítélését. A korrekt kamera és a jó üzemidő sem tudja kompenzálni az olyan hiányosságokat és problémákat, mint a lézeres autofókusz, a dadogó szoftver, vagy éppen a kicsit vastag készülékház. A G4c ráadásul akkor merül el még jobban a vízben, amikor a vetélytársakról esik szó, az Alcatel Idol 3 (4.7) például olcsóbb, mégis szinte megalázza az LG újdonságát, plusz ott az erősebb, mégis ugyanilyen áron kapható Huawei P8 Lite, vagy a picit drágább, de izmosabb hardverrel és jóval nagyobb akkumulátorral szerelt Lenovo P70 is. A G4c tehát ennyiért mindenképpen drága, sokkal életképesebb választás a házon belüli Spirit, ha pedig valaki mindenképpen egy erős, de a zászlóshajónál kisebb LG modellre vágyna, akkor érdemes várnia a még csak pletykaszinten emlegetett G4 S-re.

Legendd

A tesztkészüléket az XXL GSM küldte el nekünk, a vásárláshoz kérem, kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: A ló másik oldala

    Mai adásunkban az LG zászlóshajójának kistestvérével, a G4c-vel foglalkozunk, mely 5 hüvelykes HD kijelzőt, Snapdragon 410 SoC-t, és túlzó árcímkét kapott.

  • LG G4 - nehéz rajta fogást találni

    A dél-koreaiak csúcsmodellje nagyon jól teljesít, kiváló képeket készít a 16 megapixeles kamera, szép a Quantum IPS kijelző, és a rendszersebesség is szinte hibátlan.

  • LG G Flex 2 - (sz)ívlapát

    A második ívelt telefonja sokkal jobban sikerült az LG-nek, mint az első, pedig az sem volt rossz. Most viszont elvileg minden tényleg a helyére került, a végeredmény impozáns, de nem tökéletes.

Hirdetés