LG G4 - nehéz rajta fogást találni

Külső

Amikor a G3 esetén tavaly először lehetett arról hallani, hogy 5,5 hüvelykes kijelzőt épít be az LG, mindenki a fejét fogta, hogy kinek fog már kelleni ekkora megjelenítő. Aztán a készülék igencsak kompakt kialakítást kapott, nem véletlen, hogy annak ellenére sem soroljuk a phablet kategóriába, hogy pont ennél a méretnél húztuk meg a határt. A G4 viszont egy hangyányival nagyobb lett elődjénél, hiszen 149,8 x 76,2 x 6,3 - 9,8 milliméteres dimenziókkal és 155 grammos tömeggel szerelt házba csomagolták. A formaterv változott, markánsabb, kicsit férfiasabb, de mindenképpen szögletesebb dizájn kapott a készülék, ami ugyan jól néz ki, fogás tekintetében viszont egy kicsit visszalépés a G3-hoz képest, hiszen nehezebben lehet biztonságosan megragadni, ha pedig rászorítunk, akkor a masina sarkai kellemetlenül nyomhatják a tenyerünket, ami persze még nem jelenti a világvégének eljövetelét.

LG G4
[+]

Anyaghasználat terén továbbra sem állt át a fémre az LG, helyette inkább a valódi bőrre, az üvegre valamint a műanyagra hagyatkoztak, ezek az elemek pedig úgy ragadnak egymáshoz, mint légy a légypapírhoz. A vízálló kivitel sajnos elmaradt, ellenben a hátsó bőr felületet olyan láthatatlanul vékony vízlepergető réteggel vonták be, ami még nem csökkenti a bőrhatást, de nem is engedi, hogy folyadék esetén sérülés keletkezzen. Létezik természetesen plasztik hátlappal rendelkező variáns is, én azt egy kicsit feminimnek tartom, bár ez igencsak szubjektív vélemény. Szinekből mindenesetre nincs hiány, a G4 összetevőtől függöen megvásárolható szürke, fehér, arany, fekete, barna és vörös árnyalatokban.

LG G4
[+]

Az előlap attrakciója a néhány fokban hajlított, 5,5 hüvelykes, 1440 x 2560 pixel (QHD) felbontású Quantum IPS megjelenítő. Ezzel megmaradt a még mindig elképesztően magas értéknek számító 538 ppi-s képsűrűség, már téren pedig az LG nagyon sokat fejlesztett a panelen. A képernyő az elődmodellben látottakhoz viszonyítva 20 százalékkal jobb színhűségre képes, a kontrasztaránya majdnem dupla akkora, ami pedig szintén nagyon fontos, hogy 11 százalékkal kevesebb energiát fogyaszt. A fényerő rendben van, kültéren, erős napfényben is jól látható a kijelzőn megjelenített tartalom, a betekintési szög tökéletes, a színek ragyogóak, egyedül talán abba lehet belekötni, hogy kicsit hűvösre kalibrálta a fehéregyensúlyt a vállalat. Megfigyelhető, hogy a képernyő és a keret között már nincs meg az a nagyon vékony fekete sáv, ami a G3-nál látható, így ha egy picit szélesebbnek is tűnik most az anyagában kicsit csillogó káva, ez csupán érzéki csalódás, egyedül tényleg csak az a sötét rész tűnt el. Ettől még sajnos alul mindig több a hely, mint amire szükség lenne, főleg úgy, hogy csak az LG logónak kell itt megférnie. A felső rész már jóval zsúfoltabb, itt található ugyanis a 8 megapixeles kamera, az értesítő led, a fény- és távolságérzékelő szenzorok, valamint a beszédhangszóró.

LG G4
[+] LG G3 vs. LG G4

Kijelző-teszt
Mérés LG G4 Samsung Galaxy S6 edge HTC One M9 Apple iPhone 6
Fehér fényerő 451 nit 351 / 572 nit 469 nit 576 nit
Fekete fényerő 0,28 nit 0 nit 0,36 nit 0,38 nit
Kontrasztarány 1612:1 végtelen 1341:1 1517:1
Színhőmérséklet 9013 K 7766 K / 6683 K 7914 K 7092 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Oldalt találkozik a keret és a hátlap, ebből viszont mi nem érzünk meg semmit, annyira jók az összeillesztések. A kicsit íves dizájnnak köszönhetően elvileg jobb fogás ígértek, ám ettől még egy kézzel szinte lehetetlen elérni a kijelző minden pontját. Mivel a gombok hátul találhatók, így a mobil jobb és bal oldalán nem találunk semmi különlegeset, felül viszont ott tündököl a másodlagos mikrofon és az infraport, alul pedig a microUSB és a 3,5 milliméteres jack csatlakozót láthatjuk, ezek közé lett elhelyezve az elsődleges beszédmikrofon.

LG G4
[+]

Hozzánk a bőr hátlappal szerelt változat került, erről már minden lényeges információt leírtam, egyet kivéve, méghozzá azt, hogy nagyon csúszós. Nyilván ez a vékony bevonatnak köszönhető, ám akinek szárazabb a keze, annak érdemes vigyázni, hiszen könnyen kirepülhet a kezéből a telefon. A bal alsó sarokba helyezték az iszonyatosan jól szóló hangszórót (jó lenne ettől még az LG-nek is a HTC és a Sony kialakítását követnie), a középen végighúzódó varrást követve pedig a hangerőszabályzó és a bekapcsoló gombokhoz jutunk. Legfelül a 16 megapixeles kamera csodálható meg, van akinek tetszik, van akinek nem, a finom csiszolás miatt én az előbbi tábort erősítem. A fényképező hűséges társai a fókuszálást segítő lézer, a ledes villanó, valamint a színeket érzékelő szenzor. Az LG nagyon jól döntött, hogy a hátlap levételével továbbra is engedi cserélni az akkumulátort, az pedig még jobb hír, hogy a microSIM foglalat mellett microSD kártyahelyet is kapunk (így nekem sem kellett megválnom a rendkívül sok adatot tartalmazó 64 GB-os tartozéktól).

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: a négyesre irigyek a hármasok

    Mai adásunkban újra egy csúcsmodellt, az LG G4-et mutatjuk be, melybe már egy fejlettebb QHD kijelző, 16 megapixeles kamera, valamint Snapdragon 808 SoC került.

  • Törésteszten járt az LG G4

    A TechRax máris kipróbálta, hogy az LG G4 mennyire bírja a strapát. Az első ütést még nagyobb gond nélkül elviselte a készülék, a másodiknál kezdődtek a problémák.

  • Tízmillió G4-et értékesítene az LG

    A The Korea Times úgy tudja, hogy az LG következő, hivatalos bejelentés előtt álló csúcskészülékéből a gyártó legalább tízmillió darabot szeretne értékesíteni.

Hirdetés