Lenovo Vibe X3 - az átalakulás első lépcsőfoka

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból nagyon jó a felhozatal, a Vibe X3 gyakorlatilag mindent tud, amit ma elvárhatunk egy készüléktől. Két darab nanoSIM-et tud kezelni, de ezek csak dual standby módban működnek együtt, vagyis ha az egyikről hívást folytatunk, a másik lelép a hálózatról, amíg meg nem szakítjuk a beszélgetést. Mindkét foglalat támogatja a Cat.6-os 4G/LTE hálózatokat, legjobb esetben akár 300 Mbps letöltési sebességet is elérhetünk mobilinterneten. A 802.11a/b/g/n/ac szabványokat ismerő kétcsatornás WiFi internetmegosztásra használható. Bluetooth 4.1-es verzió jár, szerencsére az NFC sem maradt ki. Az A-GPS vevő támogatja a GLONASS és a BeiDou műholdakat is, a helymeghatározás pillanatok alatt megtörténik, a jel pedig végig stabil. A beszélgetési hangminőség tisztaságáért Cirrus Logic WM8281 zajszűrő kodek felel, ezzel nem is volt gond a tesztidőszak során, mindvégig jól hallható voltam, és a beszédhangszóró is remekül teljesített.

Lenovo Vibe X3 teszt Lenovo Vibe X3 teszt
[+]

Kétféle böngészőt is kapunk előre telepítve. A Chrome-ot már jól ismerhetjük számtalan készülékről, a UC Browser viszont inkább csak a Lenovókon fordul elő, érdemes rá némi figyelmet fordítani, mivel a funkcionalitása meghaladja Google megoldását. A beállításai között találunk éjszakai módot, letölthető témákat, teljes képernyős módot, szövegigazítást, valamint számos lehetőséget az adatkeretünk féken tartására: akár képek nélkül is böngészhetünk. Sebességben nyer a Chrome, viszont a UC Browser memóriakezelése barátibbnak tűnik, ráadásul még flash támogatás is került bele.

Lenovo Vibe X3 kézben tartva
[+]

Értékelés: Lenovo Vibe X3
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Az akkumulátor a phablet egyik nagy erőssége: 3500 mAh kapacitású, lítiumos, kiszedni házilag nem lehet ugyan, de remélhetőleg erre jó ideig nem is lesz szükség. A mindennapi használatban 7-8 órás kijelzőidőket el lehetett érni gond nélkül, aktív használattal, egy SIM kártyával elegendő volt kétnaponta tölteni, de még a legkomolyabb nyüstölés hatására sem merült le annyira, hogy az első nap vége előtt töltőt kérjen. A dobozban lévő gyorstöltőnek és a Qualcomm Quick Charge 2.0 szabványának köszönhetően a töltés is gyorsan ment, bár nem annyira, mint amennyire a gyártó megadja: a kikapcsolásig merüléstől a 100%-os szint eléréséig körülbelül 2 óra telt el, a menete pedig nagyjából lineáris volt, egy óra után 53%-ot mutatott a visszajelző.

A Lenovo Vibe X3 tipikusan olyan mobil volt, amit szívesen használtam volna még néhány hétig. Ha a negatívumairól kellene beszámolnom, akkor az egyszínű értesítési ledet, az érintőgombok háttérvilágításának hiányát, a kisebb/nagyobb szoftveres bakikat és a melegedést említeném. Ha ezeket félre tudjuk tenni, akkor láthatunk egy tökéletesen összerakott fém készülékházat, egy gyönyörű kijelzőt, hallhatunk egy remekül szóló hangszórópárt, annál pedig egy még jobban szóló DAC-AMP kombót. A kamera minősége is abszolút rendben van, az ujjlenyomat-olvasó villámgyors, a rendszersebességgel sincs komoly gond, egyedül azon gondolkodhat a felhasználó, hogy megérheti-e neki 150 000 forintot kiadni egy olyan eszközre, aminek hardvere tavaly ugyan gond nélkül állta meg a helyét a legnagyobbak között, de idén már minden valószínűség szerint le fog csúszni a középkategóriába. Ha körülnézünk a piacon, akkor láthatjuk, hogy a szintén 32 gigabájtos LG G4 lehet a kütyü legnagyobb ellenfele ezen az áron. Lassan, de biztosan kúszik lefelé a méltán híres Exynos 7420-szal szerelt Galaxy S6 ára is, jelenleg nagyjából 20 000 forinttal drágább, mint tesztünk alanya, a Honor 7 és a Meizu MX5 viszont ezeknél jóval olcsóbb, mégis érdemes vetni rájuk egy pillantást vásárlás előtt. Sokan vannak ebben a mezőnyben tehát, a Lenovo szerencsére nem marad el tőlük nagyon, sőt, zenehallgatásra talán a legjobb választás ezek közül. Persze a cikkben említett hibák és a hiányosságok árnyalják némileg a képet, ezért Tetszettnél erősebb plecsnit nem kaphat.

Lenovo Vibe X3

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: A nagyokkal versenyez

    A tavalyi év végén mutatkozott be a Lenovo aktuális, Snapdragon 808-alapú csúcsmodellje, a Vibe X3 nagyobb és kerekdedebb lett, most pedig eljutott hozzánk is!

  • Lenovo Vibe X2 - négysávos országút

    A hathüvelykes Vibe Z2 Pro után egy kompakt méretű Lenovo csúcskészülék járt nálunk, amely rétegelt formatervével és remek rendszersebességével hívja fel magára a figyelmet.

Hirdetés