Kedvenc írásaink tavaly

Bocha kedvencei

Hogy mely készülékek és cikkek gyakorolták rám a legnagyobb hatást 2009-ben? Jó kérdés, ami azt illeti, arra is alig emlékszem, hogy milyen masinák jártak nálam tavaly — épp most szűrtem rá a cikkekre, 144 darabot dobott ki az oldal motorja, tehát van miből válogatni.

Hirdetés

A nálam megfordult tesztkészülékeket négy kategóriába tudnám sorolni:

  • irritált, utáltam
  • nem fogott meg, semmi különös
  • kedveltem, jó volt használni
  • beleszerettem

Gondolom egyértelmű, hogy ennyi készülék mellett csak azok maradnak meg az ember fejében, melyek az utolsó kategóriába tartoztak, bár néhány azért az eggyel azelőtt lévőből is gyakorolt rám hatás. Jó példa lehet bármelyik luxustelefon, azok ugyanis egytől egyig szép, minőségi, egyedi készülékek, amiket az ember örömmel használ. Nagyon tetszett a Motorola Aura és annak holdra szállós változata, a lista viszont ezzel ki is fújt, mivel a Nokia luxuskészülékeit még tavaly előtt volt alkalmam tesztelni. Hasonló a helyzet az igényes üzleti okostelefonokkal, ha kettő kellene mondanom, az egyik a Nokia E52, a másik a Samsung i7110 lenne, mindkettő gyönyörű és okos volt, élmény volt használni őket.

Samsung i7110
Samsung i7110 - nagy kár, hogy itthon hivatalosan nem forgalmazták

Ezek azonban nem a "beleszerettem" kategóriában mozgó készülékek, de páran ők is voltak. 2009 első ilyen készüléke a HTC Touch Diamond2, mely talán az első tökéletesnek mondható Windows Mobile alapú kütyü, amit láttam — egyedül az ábrándított ki belőle, hogy a gomboknál lévő hézagok tépték a szakállam, egy igazán jó telefon ilyet nem csinál. A következő szerelemgyanús a HTC Hero volt, ez az egész szerkesztőségre nagy hatást gyakorolt, Gubro például most is egy olyat használ — neki ugyanis van saját telefonja, Bognak és nekem nincs. De még ez az Androidos készülék sem tudta elérni azt a hatást, amit a Sony Ericsson C901 GreenHeart egy pillanat alatt elért. Szerelem első látásra, tényleg alig akartam visszaadni, a futár küldését addig halasztottam, amíg csak lehetett. Nálam ez a készülék testesíti meg a tökéletes telefont, jól össze van rakva, kényelmesen kezelhető, tud mindent, amire nekem szükségem van, annál viszont semmivel sem többet. Rajongásomban valószínűleg az is nyomós szerepet játszott, hogy eszembe juttatta a lassan öt éve vásárolt Sony Ericsson K750i-met (2005-ben és 2006-ban ugyanis még volt saját telefonom, de amióta a Mobilarénánál vagyok, már nincs), melyre azóta is úgy tekintek, mint a tökéletes készülékre. Nagy hatást gyakorolt rám a BlackBerry 8520 is, de itt nem maga a vas, hanem a hozzá kapcsolódó szolgáltatás volt az örömködés tárgya, majd két hétig használtam a szóban forgó eszközt és a BlackBerry instant e-mail szolgáltatást. A felsoroltakon kívül talán a HTC HD2 volt még egy olyan készülék, amit nagyon megkedveltem. A felsorolt készülékek között egyedül LG márkájú nincs, ez nem azért van, mert nem szeretem a gyártót, csak a legjobb cuccok úgy alakult, hogy Boghoz kerültek — a nálam lévőkből pedig többet is kedveltem, de igazán nagy hatást egyik sem gyakorolt rám.


A C901 Greenheartot nagyon szerettem

Cikkírás szempontjából mindig akkor kapom a legnagyobb élményt, amikor valami mély szakmai írást publikálok. Valószínűleg a következő oldalon főszerkesztőnk is említi majd a GSM hálózatok működését bemutató cikket, melyet meglepően hamar összedobtunk, de azóta is az egyik legjobb írásunkként tartjuk számon. Hasonló élmény volt a kétkártyás mobiltelefonokról és a SIM-kártyákról szóló cikk megírása is, a replikákkal foglalkozó cikk kapcsán pedig nagyon sok érdekes emberrel beszéltem, így ez is emlékezetes marad. A forgatási élmény a 8 megapixeles összehasonlító tesztnél és az éves töréstesztnél volt a legjobb. Mindenképp meg kell említenem azt a három hetet, amit a még mindig félkész fogyasztóvédelemmel foglalkozó cikkünkkel töltöttünk, nagyjából mindenkit meginterjúvoltunk, aki a szakmában számít, provokatívak voltunk, szerettük volna, hogy a dolgok pozitív irányba változzanak, picit talán változtak is, legalábbis annak a nagyjából tucatnyi olvasónak, akiknek sikerült megoldanom a régóta húzódó garanciális problémáját. Ugyanakkor ez volt talán az első alkalom, hogy "világmegváltási" terveim meghiúsultak, ez pedig rosszul érintett. Megszoktam, hogy egy telekommunikációs céghez nagy gallérral is odamehetek, mert amit kérdezek és kritizálok, azt százezernél is több olvasó nevében teszem — ennyi ember viszont ahhoz sajnos kevés, hogy idióta törvényeket módosítani lehessen. Arról nem is beszélve, hogy ez a három hetes időszak Bogot és engem is nagyon megviselt, minden nap több órán keresztül interjúvoltunk, videóztunk, fotóztunk, telefonáltunk, szerveztünk, tájékozódtunk, miközben olvasók leveleinek tucatjait válaszoltam meg naponta. Ebben az egy félkész cikkben annyi munkánk van, mint tizenöt másikban, úgyhogy idén tényleg be fogjuk fejezni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!