Hirdetés
Ökoszisztéma, összegzés
Az előbb taglalt funkciók mellett a legnagyobb előrelépésnek egyértelműen a Continuity tekinthető, mely az iOS platformra épülő eszközöket és az OS X Yosemite operációs rendszert futtató gépeket hozza össze. Két fontos szolgáltatást kell kiemelni; az egyik, hogy a telefonon vagy tableten elkezdett dolgokat a Mac-en is folytathatjuk, ami természetesen működik fordítva is, így ha elkezdünk például a mobilon írni egy emailt, majd otthon a számítógépet bekapcsoljuk, akkor automatikusan folytathatjuk a levél szerkesztését, ehhez minimum Bluetooth 4.0 kapcsolat szükséges. A Handoff névre keresztelt megoldás az összes gyári alkalmazásba implementálásra kerül, de természetesen a fejlesztők is lehetőséget kapnak majd arra, hogy saját applikációjuk esetén megtegyék ezt. Szintén újdonság, hogy ha ugyanazon WiFi-re van csatlakoztatva a két készülék, és az iCloud azonosító is megegyezik, akkor a telefonhívásoknál sincs ez másképpen, ha a kütyünk a szoba másik végében van, a hívást akár a Mac gépünkön is fogadhatjuk, ami sokkal kényelmesebbé tehetik életünket.
Az iOS 8 messze nem hozott olyan nagy, szó szerinti látványos fejlődést, mint az előző generációs rendszer, ám az Apple pont azokra a marginális, vagy éppen nagyon fontos hiányosságokra figyelt oda, melyeket a felhasználók kritizáltak. A motorháztető alatti frissítések sok mindent érintettek, az Apple OS pedig egyre használhatóbbá válik, amit eddig a jailbreakes társadalom követelt, azok közül lassan mindegyik bekerül a szoftverbe, nem véletlen, hogy a korábbiaknál jóval visszafogottabb ütemben történik például az iOS-ek feltörése. A napos oldal mellett persze azért még mindig vannak javításra szoruló dolgok, sokan várják például az SMS-ek utáni kézbesítési jelentéseket, a multitasking felületnél pedig talán egy minden elemet törlő gombot kellene odabiggyeszteni, hogy tökéletes legyen.
Összességében tehát ezek nagyon jó dolgok, ám mindenképpen feltételezik, hogy a felhasználónak Apple termékei vannak, ami azért viszonylag jelentős beruházást indokolna, ha most azonnal emiatt egy háztartás összes eszközének cseréje lenne napirenden. Az irány mindenesetre egyértelműen látszik, az Apple pedig jó úton halad, hogy szolgáltatásokban bármikor méltó ellenfele legyen a mostanság vagy a jövőben megjelenő eszközöknek. A cupertinóiaknak persze nem szabad ülniük a babérjaikon, hiszen sok téren viszont pont nekik van lemaradásuk mondjuk az Androidhoz képest, más kérdés, hogy a két operációs rendszer sosem lesz azonos, ezért felesleges is belemenni abba, hogy melyik miért jobb vagy rosszabb a másiknál.
Legendd