Huawei Watch 3 Pro - óraátállítás

HarmonyOS-sel és eSIM-mel, ám egyelőre több potenciállal, mint praktikus újítással vált rendszert a Huawei óraszéria.

Testmozgás, üzemidő, összefoglaló

A Watch 3 Pro átemelte az elődök szépszámú edzés- és mozgáskövetését az utcai tánctól kezdve a jógán és a hullahoppon át a bobozásig és a bowlingig (csak a sör-virsli verseny maradt ki), de persze a triatlon és a kinti-benti szokásos sportágak mindegyike is jelen van, itt-ott edzéstervekkel. A Pro kétcsatornás navigációs egysége pedig órák között a leggyorsabban és legpontosabban pozícionál, igaz: térképek nem tölthetők le a telefonra a terepmozgáshoz, és a fránya Egészségbe zárt edzésszisztémával sem a GPX export, sem valamelyik futórendszerrel való edzésmegosztás nem opció, ami pont akkora blama, mint a fapados értesítéskezelés.

[+]

Az edzéseket és fájlokat még a belterjes Apple Watch is megnyitotta a harmadik fél előtt, az Egészség térképén viszont semmi nem látszik a magyarországi ösvényekből és turistautakból, értelmetlen tehát a rögzített útvonat visszanézni. Városi környezetben a Watch 3 viszont többször demonstrálta, hogy pontosan rögzíti a koordinátákat, és egész akkurátus a magasságmérés is. Szintén remekel a pulzusmérő: bár a Gamin órák általában fürgébben jelzik a változást, Garmin pánthoz viszonyítva is 1-2%-os hibahatáron belül mér a Huawei megoldása, ami csak edzőtermi mozgás során lengett ki ennél jobban. Pulzuspánt az órához sajnos nem társítható, hátul a szenzor ugyanakkor a véroxigén-telítettséget is méri, néha egy-egy alálőtt értékkel, de általában 97-98-99%-ot mutatva.


[+]

Az órán és persze nagyobb mobilképernyőn minden mozgás- és egészségadat részletesen megtekinthető, és kapunk elemzést a teljesítményről, a tempóról, a rengenerálódásról és a VO2Max-ról. Megbízható a lépésszámlálás és a maga logikáján belül kiegyensúlyozott a stressz- és az alvásvizsgálat. Emellett testsúlyunkat és az elégetett kalóriákat is követhetjük, viszont továbbra sincs EKG vagy vérnyomás mérés. A bőrhőmérséklet követését inkább érdekesnek nevezném, mint hasznosnak, lévén a csuklón időjárástól és izzadástól függően drasztikusan eltérhet a hőmérséklet a hónaljhoz képest, és ugye az is befolyásolja a dolgot, hogy mondjuk az órát, amiben a szenzor van, a nyári nap épp telibe világítja, vagy jeges eső hűti.

Az energiatakarékos mód óralapja
Az energiatakarékos mód óralapja [+]

A Watch 3 Pro nem kisebb, mint 790 mAh-s telepet kapott, amiből öt nap okosműködés jön ki a bő kétórás, elég lomha töltésig, de azért a biztonság kedvéért én négynaponta ráhelyeztem a vezetékmentes korongra. Ez nyilván sokszorta jobb üzemidő, mint amit az Apple Watch kínál, amit jobb este levenni és éjjel etetni, így elveszítve az alváskövetést. A Watch GT 2 Pro ugyanakkor háromszor hosszabb üzemidőt kínál, és jelenleg nem tud sokkal kevesebbet utódjánál. Szerencsére akad energiatakarékos mód, ami szó szerint akad: valamiféle visszafogottabb hardver működteti, és a dolog olyan, mintha a LiteOS három évvel ezelőtt változata bootolna be alapvető mozgás- és egészségkövetéssel, mintegy egytucat, nem bővíthető edzéslehetőséggel, hívásfogadással és sajnos egyféle, analóg óralappal. Ebben a módban az óra öt nap alatt mindössze 12%-ot merült, úgyhogy bőven meglehet az egy hónapos üzemidő, persze a GPS használat továbbra is rányomja a dologra a bélyegét. A passzív értesítésekből mindegyik mondjuk nem jött át, ekkora teleppel pedig simán opció lehetett volna pár takarékosabb óralap telepítése az egyéni stílusért. A kisebbik Watch 3 450 mAh-s akkut kapott, és a Huawei háromnapos okosműködést ígér.


[+]

Összefoglaló

Külcsínben parádés, belbecsben viszont meglehetősen visszafogott a Huawei első HarmonyOS-es órája, ami szó szerint hatalmas – nekem speciel túl nagy, és nem sokkal kisebb a sima Watch 3. Kapóra jön az önálló működéshez az eSIM és a WiFi modem, csak még kevés az önálló teendő, ahogy a harmonys összhangot sem adódott lehetőség több eszközzel kipróbálni, hiszen mifelénk ilyen rendszerű tartozékok még nincsenek, és különben is kérdéses, hogy összevásárol-e belőlük az ember egy szobányit. Persze valahol el kell kezdeni, és biztos fog még fejlődni a rendszer, viszont nagyon nem okés 2021-ben a passzív értesítéskezelés és a zárt edzésrendszer – főleg úgy nem, hogy a mozgás- és egészségkövetés egyébként pontos, de nem lehet az adatokat fejlettebb szolgáltatásba integrálni. 164 ezer forintért a Watch 3 Pro inkább félreárazott presztízstermék, semmint praktikus okoskütyü – egy 100 ezer forint körüli Apple Watch sokszorta jobb vétel, végtelenszer bővebb ökoszisztémával és alkalmazáskínálattal. Valami naggyal készül a Samsunggal összefogó Wear OS platform és a Galaxy Watch4 is, sportvonalon pedig a Garmin órák nyújtanak sokkal többet, nyílt és fejlett edzésrendszerrel valamint szépszámú kompatibilis tartozékkal. Mellettük a Watch 3 Pro egy kitartó és ultraprémium kivitelű értesítéskijelző, egészségkövetéssel.

Bone123

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés