Hirdetés

Huawei TalkBand B1 - beszélgetés csuklóból

Fitnesz karperec és headset egyszerre a Huawei furcsa újdonsága, amit már az MWC-n bemutattak, de csak mostanság lehet majd itthon is kapni.

Hirdetés

Működés és szoftver

A TalkBand kizárólag a bejövő hívások kapcsán értesíti a felhasználót arról, hogy valami történt. Sem az üzenetek, sem egyéb notifikációk nem jelennek meg a csuklónkon. Híváskor a hívó neve jópofa animációval jelenik meg a kijelzőn, ha megnyomjuk a gombot a headseten, akkor fogadjuk, ha megint megnyomjuk, akkor letesszük. A hangerőt a telefonon tudjuk állítani.

Huawei TalkBand B1
[+]

Android 4.0-nál frissebb rendszerű készülékre fel lehet telepíteni a nagyon fantáziadúsan Huawei TalkBandnek keresztelt szoftvert, illetve van iOS verzió is, nahát. A párosítás pofonegyszerű, utána érdemes kitöltenünk a profilunkat életkorunkkal, magasságunkkal és súlyunkkal — ebből számol majd elégetett kalóriát a szoftver. A felület átlátható, elég csinos is, kezelni pofonegyszerű. Amikor az appot indítjuk, akkor áttölti a friss adatokat a TalkBandről, a lépésszámot, a megtett távolságot, az esetlegesen végzett edzés idejét, az elégetett kalóriákat és az alvásunkkal kapcsolatos információkat láthatjuk. Ez utóbbihoz nyilván az kell, hogy éjjel is rajtunk legyen a karperec.

Huawei TalkBand B1 Huawei TalkBand B1

Az elmúlt napokra, hetekre és hónapokra is vissza tudunk lapozni, a fogaskerékre bökve pedig néhány extra beállításhoz jutunk. Itt beállíthatjuk, hogy milyen hosszú inaktivitási idő után rezegjen meg a csuklónk azzal a felhívással, hogy ideje valamit mozogni, illetve intelligens ébresztést is kérhetünk. Itt paraméterezhetjük, hogy az előírt ébresztési időponttól mennyiben térhet el a kütyü, megpróbál annak alapján riasztani, hogy szerinte mennyire mélyen alszunk.

Huawei TalkBand B1
[+]

Összegzés. A TalkBand B1 láthatóan nem akar egy mindent tudó, extra funkciókkal telezsúfolt kütyü lenni, de amit vállal, azt hozza. Itt a cél tényleg az volt, hogy két tartozékot egyesítsenek, s ebből a szempontból nem lehet panaszunk, ugyanakkor egy picit jobban is átgondolhatták volna, hogy ha már úgyis van vibrációs jelzés a készülékben és egyébként is a hívásokra reagál, akkor a többi notifikáció megjelenítése sem jött volna rosszul. Az IP57-es védelem az átlagjúzernek bőven elég, a 90 mAh-s akku is simán húzza 3-4 napig még úgy is, hogy a Bluetooth-kapcsolat folyamatos. A TalkBand nem is néz ki rosszul, a szoftver is könnyen kezelhető. Headsetként csak a hangerőállítást hiányoltam, beszélgetőpartnereim jól hallottak — miután kipattintottam a szíjból a kütyüt és a fülembe tettem. Ez egyébként egy dinamikusan gyorsuló folyamat az idő előrehaladtával, a második napon már rutinból emeltem ki a TalkBanded a szíjból és csak akkor nyomtam meg a hívásfogadó gombot, amikor már a fülemben volt a kütyü. A nagy kérdés a cucc ára, mivel itthon hivatalosan még a cikk írásakor nem kapható, ezért csak saccolni tudjuk, hogy 30 és 40 ezer forint közé fog esni. Ez onnan nézve sok, hogy ennyiért már középkategóriás okostelefont is kapni (meg 80 kiló kenyeret és egyhuszad lélegeztetőgépet), onnan nézve viszont baráti, hogy rögtön két eszközt is kapunk. És persze lehet, hogy a TalkBand B1-nek is jót tenne valami akció, ahol a szolgáltatók telefon mellé szórják merő kedvességből, de ha nem alakul így, akkor is egy ötletes termékről van szó, ami tőlem kap egy Tetszett plecsnit és nagyon bízom benne, hogy egy TalkBand B2 már készül a kínaiak boszorkánykonyhájában.

Huawei TalkBand B1

Bog

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények