Huawei P30 - kell ennél több?

Jóval olcsóbb, mint a csúcsmodell, de majdnem annyit tud. A legfrissebb trükkök nincsenek benne, de van olyan funkciója is, ami a drágább verzióból hiányzik.

Adatátvitel, akkumulátor

Az adatkommunikációs repertoárból csak az infra hiányzik, ezt a filléres kis hardvert kizárólag a P30 Pro kapta meg. Minden egyéb viszont hiánytalanul megvan, kétcsatornás WiFi (802.11a/b/g/n/ac), 5.0-s Bluetooth (BLE, SBC, AAC, aptX, aptX HD, LDAC, LHDC), 3.1-es USB (MTP, OTG, DisplayPort), megvan a desktop mód is, amit nagyobb kijelzőre kötve kapunk meg. Ez messze nem tud annyit, mint a Samsung megoldása, de bőven használható. A beépített navigációs modul az A-GPS mellett a GPS (L1 + L5), a GLONASS, a BeiDou, a Galileo (E1 + E5a) és a QZSS (L1 + L5) műholdakat is használja, nem is volt gond a pozíciószerzéssel. Van NFC, iránytű, hall szenzor (merthogy ehhez különböző tokokat is készít a Huawei), a vezeték nélküli töltés lehetősége viszont kimaradt.

[+]

A böngészés viszont viharsebes a platformhoz tartozó Chrome és a gyártó által fejlesztett saját browser használatával is, ez utóbbiban van sötét téma, ami a lassan népszokássá váló esti, ágyban netezéshez lehet hasznos — függetlenül attól, hogy egyébként elalvás előtt bármilyen kijelzőt bámulni (pláne sötét környezetben) egyáltalán nem az.

Az akkumulátor a külső méretek miatt jóval visszafogottabb papíron, a 3650 mAh-s telep azonban így is elegendő. Persze nem bírja addig energiával, mint a P30 Pro, de a mezőnyben megállja a helyét, mi 15 órás videolejátszási időt tudunk belőle kipréselni, átlagos használattal másfél, visszafogott babrálással két napnyi készenlét összejöhet. Bár a töltés sebessége nem olyan durván tempós, mint a P30 Prónál, itt is megvan másfél órán belül a 100%-os etetés, az első 30 percben pedig valamivel több mint 60% kerül a telepbe, ami bőven elég jó, ha napközben valamiért szükségünk van erre.

Kompaktabb forma - csekélyebb kapacitású akkumulátor Kompaktabb forma - csekélyebb kapacitású akkumulátor [+]

Értékelés: Huawei P30 Pro
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9,5 pont
Multimédia
Vizuális 9 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. A P30 Próhoz képest a P30 egy nagyon is vállalható kompromisszum. Egyrészt kisebb, nyilván kicsit kisarkítom, de amíg a P30 Pro kicsit hímestojás és a mérete, valamint a lehajló kijelzője miatt az ember valahogy jobban igyekszik rá vigyázni, addig a sima P30 egy sokkal kezelhetőbb valami, sokkal kevésbé óvatoskodik vele a felhasználó, nem mondanám kompaktnak azért, mert ez sem egy csöppség, de könnyedebb vele az élet. Elveszítettük a periszkópos zoomot, hát istenem, szerintem pont belefér, százból egyszer érzi csak az ember, hogy de jól jönne még közelebb hozni a témát, de ezt is csak azért, mert tudja, hogy létezik olyan telefon, amiben erre van lehetőség. Az esti mód, a három látószög, az AI-izé, a nagy felbontás, a portré, meg az összes trükk itt is adott. Nincs lekanyarodó kijelző — ez sokak számára pont előnyös, az OLED itt is OLED, van rajta 3,5 mm-es jack, viszont eltűnt az infra, a vezeték nélküli töltés és hiányzik az IP védelem. De ezekkel az apróbb hiányosságokkal bőven együtt lehet élni, a hardver ugyanaz, a 70 lepedős árkülönbség viszont plecsnifronton nálunk a P30-at hozza ki jobb ajánlatra, úgyhogy különösebb hezitálás nélkül rá tudjuk csapni az ajánlott minősítést. Úgy kompromisszum, hogy igazából nem is kompromisszum, a megmaradó zsetonból pedig olyan tokgyűjteményt vásárolhatunk össze hozzá, amely a vízállóság kérdését is zárójelbe tudja tenni.

Huawei P30

Bog


A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés