Huawei Nova - sminkmester

A Huawei új, elvileg nem kizárólag nőknek szánt termékvonalának kisebbik tagja is megérkezett, ami relatív kis mérete, szelfiképességei és megbízható működése miatt lehet vonzó.

Bevezető, tartozékok

Azt tudtuk, hogy idén Berlinben nem a Huawei Mate 8 utódja fog bemutatkozni, nem győzték hangsúlyozni, a Nováról azonban addig csak érintőleges információk szivárogtak ki. Például, hogy funkcióiban és küllemében a hölgyek elvárásainak és prioritásainak inkább kíván megfelelni az új termékvonal. Ennek ellenkezőjét viszont annak ellenére is váltig állították, hogy a szelfimesterség elsajátításában ott és akkor kevésbé motivált szakmát, majd negyed órán keresztül próbálták meg profi módon megtanítani szelfizni. Engem speciel még érdekelt is volna, de kétlem, hogy a srácok, és a túlnyomó többségében férfi közönség mosolya teljesen őszinte volt.


[+]

A Huawei Nova Plushoz már volt szerencsénk, ami lényegében tetszett is, csak körülhatárolható célcsoport hiányában, legyen az bármilyen mondvacsinált is, kissé nehéz a házon belüli és kívüli konkurencia viszonylatában, nem mellesleg ár-érték vonalon elhelyezni. Mindössze a kameraképességekben minimálisan eltérő, de lényegesen kisebb Nova viszont tényleg csajos, mondjanak akármit is a marketingesek. A készülék mai viszonylatban igen kompakt, kifejezetten csinos, erős szelfi képességekkel és adekvát szoftverrel támogatva. Plusz, rózsaszín a bekapcsológomb. Nincs több kérdésem, bíró úr.


[+]

A csomagolás érdekes. Meglehetősen szokatlan, hogy az egy családba tartozó készülékek gyökeresen eltérő pakkban kerüljenek a boltok polcaira, a Huawei Nova viszont a P8 dobozával megegyező, csak éppen fehér és papír alapú kivitelben bujkál, míg a Nova Plus négyzetes, fekete kartonba burkolva érkezik. Az oldalra nyíló, fiókos elrendezésű megoldás kívülről minden oldalról és irányban értelmezhető, a keskenyebb élen fényes kék felületen Huawei Design felirat, ez nyúlik le a tégla lapjára, ahol a típus olvasható le, míg a szemközti oldalon szintén erről értesülünk, csak kék nélkül. A belső doboz háromosztatú, alul dokumentáció és nem tudjuk mi, mert a piktogram jelöl még valamit, de papíron kívül más nincs a vékonyabb dobozban. A másik egység rejti a SIM-tűt, a mikrofonos sztereó headsetet, valamint a 2 amperes hálózati töltőfejet a C típusú USB kábellel. Plusz, ezúttal tudjuk, hogy mit, csak nem találjuk, de a rajzolat szerint itt még kéne lennie egy USB adapternek. De nincs.

Külső, kijelző

A Huawei Nova valóban kellemes méretű, csinos, minőségi termék. Az egyszerű, feltűnésmentes formatervet akár unalmasnak is nevezhetnénk, de azért kétségkívül van egy szolid bája, plusz inkább hasonlít egy egyszerűbb P9-re, mint a nagyobbik Novára, bár kevésbé szögletes. A 141,2 x 69,1 x 7,1 milliméteres kiterjedéssel és 146 grammos tömeggel bíró, fém unibody szerkezet kialakítása és összeszerelésének minősége kényelmes és kifogástalan. Az enyhe lekerekítéseknek és finoman csiszolt éleknek köszönhetően kiváló fogás esik rajta, a kis(ebb) kiterjedés pedig igazán kis kézméretekkel is könnyűvé teszi az egykezes használatot. Legalábbis oldalirányban a kijelző kétharmadáig játszi könnyedséggel érhetünk el mindent, míg felfelé kissé nyújtózni kell, de nem kivitelezhetetlen a művelet. A termékleírás kivételesen nem túlzó vagy erőltetett, a Huawei Nova modern kontúrjai és ívei észrevétlen egységet és eleganciát kölcsönöznek az eszköznek. Végül is, tényleg.


[+]

Az előlapot 2.5D kialakítású, fényesre csiszolt ezüst szegéllyel keretezett, nem tudjuk milyen üveg védi. A készülék eleje szintén igen minimalista, az alsó káván mindössze a márkajelzés látható, felül pedig a fix fókuszos, 8 megapixeles másodlagos kamera a beszédhangszórótól balra. Jobbra látszólag nincs semmi, de erős megvilágításban véletlenszerűen fellelhető a fény- és közelségérzékelő szenzor. Legjobbra szükség esetén egy apró értesítő LED is feltűnik .A kapacitív vezérlőgombok ebből követezően a kijelző alján keresendőek, alapértelmezett állapotban vissza, Home és alkalmazásváltó sorrendben, ami a Beállítások Intelligens Asszisztens menüpontjában tetszőlegesen módosítható.


[+]

Kijelző-teszt
Mérés Huawei Nova Xiaomi Mi 5 Huawei Nova Plus Honor 7
Fehér fényerő 537 nit 553 nit 516 nit 475 nit
Fehér fényerő (min.) 4,2 nit 0,7 nit 4,6 nit n/a
Fekete fényerő 0,39 nit 0,27 nit 0,40 nit 0,27 nit
Kontrasztarány 1375:1 2046:1 1291:1 1760:1
Színhőmérséklet 7928 K + kézi 7403 K + kézi 8412 K + kézi 7762 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az 5 hüvelykes IPS LCD panel 1920 x 1080 Full HD felbontása 441 ppi képpontsűrűséget jelent, ránézésre pedig kiváló minőségű megjelenítést. A betekintési szögek kiválóak, panelhibák nem, mindössze az erős tükröződés lehet zavaró, amit egészen jól kompenzál a magas maximum fénysűrűség és kedvező kontrasztarány. A színhőmérséklet a trendeknek megfelelően a hideg felé húz, viszont ezen manuálisan és előre beállított sémák alapján is segíthetünk.


[+]

A fém keret egyszerre markáns, mégis finom, a szálcsiszolt felület nyers megjelenését elegánsan kompenzálja a precízen megmunkált, csillogó szegély. Az alsó élen két vertikális antennakilépés között pici csavarokkal közrefogott C típusú USB csatlakozót, ettől jobbra pedig a monó hangszórónyílásokat találunk. Bal oldalon csak a SIM tálca előhúzásához szükséges lyuk látszik, felül pedig a másodlagos mikrofon kíséri a jack csatlakozót. A jobb élen tudunk hangerőt szabályozni, valamint az élénk pinkkel szegélyezett bekapcsoló gomb is itt rózsaszínlik, ami nyilvánvalóan a készülék csajos mivoltát kategorikusan cáfoló tényező. Segítünk: nem.


[+]

A hátlap felületének megmunkálása szatén fényű finist biztosít, és a kerek ujjlenyomat-olvasó ellenére is jobban emlékeztet egy szimpla kamerarendszerrel szerelt, kisméretű P9-re, mint a Nova Plusra. Még a felső fekete műanyag sáv is megvan, csak a második kamera és a Leica felirat hiányzik. LED villanó és 12 megapixeles kamera azért jutott a bal sarokba. A felső antennacsík horizontálisan fut ki az oldalélekre, a fekete berakás miatt mindössze csak pár millimétert mutatkozik a hátlapon. Az alsó antennacsíkot a hátlappal színben harmonizáló műanyag terület helyettesíti, egészen diszkrét kivitelben. A Huawei felirat és logó az akkuinformációk fölé kerültek.

Hardver, EUI 4.1

A hardver nem különösebben érdekes, ellenben igen kiegyensúlyozott, úgymond kulturált középkategória. Az idei termésből való, hangsúlyozottan energiahatékonyságot priorizáló, 14 nanométeres gyártástechnológiával készülő Qualcomm chipset 3 GB rendszermemóriát kapott maga mellé. Egyébként pont úgy, ahogy a Nova Plus is. A kisebbik Nova szintén nyolc, maximum 2 GHz-re skálázott Cortex-A53-as magot tartalmazó Snapdragon 625-ös lapkát dolgoztat, a nem túl erőforrásigényes grafikus feladatokat pedig egy Adreno 506-os IGP intézi meggyőző hatékonysággal. Melegedés ezúttal sem jellemző, a rendszersebesség tökéletesen kielégítő, noha az alkalmazásváltó hajlamos megtorpanni.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Huawei Nova Honor 7 Huawei P9 Lite Xiaomi Mi 5
Rendszerchip Snapdragon 625 HiSilicon Kirin 935 HiSilicon Kirin 650 Snapdragon 820
AnTuTu Benchmark 6.x 63531 pont 53149 pont 53733 pont 115756 pont
Vellamo Browser 3234 pont 2872 pont 3099 pont 4257 pont
Vellamo Metal 1472 pont 1430 pont 1434 pont 2968 pont
Geekbench 3 (single) - 943 pont 906 pont 1918 pont
Geekbench 3 (multi) - 3621 pont 3825 pont 4705 pont
Geekbench 4 (single/multi) 839 / 3031 pont n/a n/a n/a
GFXBench Man. onscreen 10 fps 9,5 fps 8,5 fps 38 fps
GFXBench Man. offscreen 9,7 fps 9,2 fps 8,0 fps 38 fps
GFXBench T-Rex onscreen 23 fps 18 fps 19 fps 58 fps
GFXBench T-Rex offscreen 23 fps 15 fps 19 fps 73 fps


[+]

Az Emotion UI 4.1-et Android 6.0-s alapra húzták, a dizájn és a funkcionalitás a szokásos. A zárolt képernyőt felhúzva ezúttal is praktikus gyorskapcsolókba botlunk, a készülék feloldása nélkül kezelhetjük a zenelejátszót, és hozzáférhetünk olyan készségekhez, mint a diktafon, zseblámpa, kamera és számológép. A beállításokhoz és a borítóképek válogatásához viszont már jelszó vagy ujjlenyomatos azonosítás szükséges, amennyiben ilyen módon védjük a készüléket. Ez utóbbi egyébként erősen ajánlott, mert a biometrikus szenzor simán csak tévedhetetlen, érintésre azonnal feloldja a készüléket, valamint exponálógombként is funkcionál másodállásban. Öt ujjat regisztrálhatunk, a hátlapi elhelyezkedés okán viszont lényegében csak kettőnek van haszna is, de a lehetőség adott.


[+]

Alkalmazásmenü nincs, cserébe tetszőleges számú főképernyőn rendezkedhetünk, alapjáraton viszont csak egy van a gondosan szerkesztett mapparendszernek köszönhetően. A kezdőképernyők személyreszabása lehetséges, kérhetünk automatikus igazítást, vagy rázogatással is rendet rakathatunk a rendszerrel, de az ikonszámlálók létéről vagy nem létéről is dönthetünk. Az értesítési panel is vastagon át van rajzolva, a két fázis itt nem vertikálisan jelenik meg, hanem horizontálisan: ha van értesítés, akkor azok jelennek meg, egyébként pedig az ettől jobbra található parancsikonok kerülnek elő. Mármint Intelligens működés mellett. Egyébként kérhetjük, hogy különböztesse meg, honnan indítottuk a műveletet, így jobbról mindenképpen a Parancsikonok felülete, balról pedig az értesítések gördülnek le.


[+]

Az alaplehetőségeknél különösebb gesztusvezérlés vagy extrák nem kerültek a rendszerbe, noha nem is hiányoznak, kiválóan felépített, egyszerű és letisztult felhasználói felülettel dolgozhatunk. Vagy kitéphetjük tőle az összes hajunkat, ha éppen nem erre vágynánk, de ez nyilván szubjektív. Van viszont az ujjlenyomat-olvasónak két jópofa trükkje, egyrészt lehúzhatjuk és visszatolhatjuk az értesítési függönyt, ha vertikálisan simogatjuk, oldalirányba mozgatva az ujjunkat pedig a képek között lapozgathatunk. Az Intelligens asszisztens menüpontból szedhetjük elő a lebegő gombot, aminek esetén készüljünk úgynevezett képernyőfedvény problémákra. Ez az engedélyek kiosztásánál okozhat gondot, a megoldás mindössze annyi, hogy az alkalmazásengedélyek megadásának idejére kikapcsoljuk a funkciót, és persze ledobjuk az aktív Messenger chat-fejeket is, mert azokkal is összeakad.


[+]

A mozgásvezérlés kimerül az átfordítással való némítás lehetőségében, valamint fogadhatunk és kezdeményezhetünk is hívást a készülék pozícióba emelésével. Az Intelligens képernyőfelvételhez relatív durván kell koccolni a kijelzőt, a dupla koppos ébresztésnél megszokott finomkodás nem lesz célravezető. Ugyanezzel a módszerrel, csak két ujjal a képernyővideó indul el, ezzel felvehetjük, amit éppen csinálunk. A rajzolás viszont nem igazán működik, legalábbis nálam mindig a kijelző feloldására tett kísérletnek értékelte betűrajzolás helyett. A dupla koppos ébresztés azért hiányzik kicsit, asztalon elég kényelmetlen aktiválni a gépezetet.


[+]

Extra szoftverekből akad választék, kevésbé hasznosakkal kezdve van olyan, hogy Vmall, ami nem tud magyarul, néhány játék demója (Asphalt Nitro, Dragon Mania stb.), és Booking.com app. Viszont van Facebook és Twitter, ami azért elkél, egy hírgyűjtő, valamint a WPS Office sem árt, ha be van készítve. A Google teljes felszereltséggel áll rendelkezésre, és a Huawei is készült néhány hasznos aprósággal, mint az igen mutatós és informatív időjárás alkalmazás, iránytű, ami a kamera képével együttműködve mutatja, hogy merre van az arra, jegyzet, valamint van tükör, és igen, ha belefújunk a hangszóróba, továbbra is bepárásodik. Bár, betörni most nem sikerült. A Telefonkezelő ugye a karbantartó mindenes: akkuinformációk, RAM- és adatforgalom-kezelést tud többek között, a Témák egészen egyértelmű, míg a HiCare anyanyelvű ügyfélszolgálatot és közösségi fórumokat kínál. Ami nagyon klassz, másrészt hasznos, az a Címkevarázs, amivel NFC matricákat okosíthatunk mindenféle feladatra.

Multimédia

A kamera lényegesen gyengébb hardveres arzenállal bír, mint a Nova Plusé, egyrészt nincs optikai képstabilizálás, másrészt megapixelekből is be kell érnünk f/2,2-es apertúra mellett 12-vel, van viszont kissé lusta mozgáskövető autofókusz (PDAF) és LED segédfény, amivel jól bevilágított olajfestményeket sikeríthetünk. Éjszaka nehézkesen kompenzálja az apró mozgásokat. A 8 megapixeles előlapi kamera viszont legalább olyan jól felszerelt, legalábbis szoftveresen, mint a nagyobb variáns megegyező paraméterekkel bíró modulja. Lehet tökéletes szelfit igazítani magunkra, normál szépséggel próbálkozni, bár miért érnénk be ennyivel, és természetesen a kisebb Nova is tud sminkelni, igen, akár bulisra katt, vagy cukira is katt. Több-kevesebb sikerrel, de egyébként egész ügyesen, amikor meg nem, akkor legalább vicces. Kár, hogy a hajunkon nem segít, miután elkapott a vihar. Mellesleg női szemmel tényleg használhatónak tűnik a funkció, csak az nem világos, miért csinálna bárki is olyankor szelfit, amikor ilyen mértékű optikai tuningra szorul. Rejtély, de a lehetőség adott.


[+]

A szoftver kellemes és kézenfekvő, nem mellesleg egészen sok mindent lehet vele csinálni. Az élőkép fénykép módban jön elő, felül a LED-et kapcsolgathatjuk, mellette a kameraváltó, és további opciók, ahol van panoráma, éjjeli és ételfotó mód is, valamint a HDR is innen keríthető elő. A beállítások is innen nyílik, ahol a felbontást adjusztálhatjuk, helycímkéket kérhetünk a képre, és a szokásos mindenféle is ide került. Az élőképet balra húzva szépíthetjük az alanyokat, legbalra fénnyel festhetünk, jobbra pedig videóra válthatunk, majd Time-lapsere. Professzionális módban mindent állíthatunk, amit kellhet, még Fibonacci spirált is kérhetünk a kompozíció tökéletesítéséhez. A záridőt 1/4000-től 8-ig húzhatjuk, expozíciókorrekcióra +/-12 tartományban van lehetőség, az ISO pedig 100-tól 3200-ig variálható. Manuális fókusz is akad, de relatív ritkán lehet rá szükség, mert az automatika igen közeli témák esetén sem jön zavarba.


[+]

A képek általában, tehát automata módban, esetleg a HDR előkerítésénél jobban nem strapálva magunkat, egészen használhatóak, bár gondok, méghozzá egészen változatosak, vannak. A dinamika nem rossz, a HDR is segít, de a manuális fénymérés se rossz ötlet, az pedig csak egy jól irányzott érintésbe kerül. Lencsetorzítás és kromatikus aberráció nélkül tudnánk élni, szeretnénk is, de sajnos ez most nem adatik meg. Az algoritmus képzaj eltüntetésére tett kísérletei igen szembeötlőek, ahogy némi túlélesítéstől sem riad vissza, elcseréltük volna ezeket mondjuk, kicsit több részletre, amivel egyébként a közeli témáknál nincsenek komoly gondok.


[+]

Videózni cserébe 4K minőségben tudunk (így), vagy alapértelmezett módon 720p-ben, esetleg választhatjuk a középutat mezei Full HD formájában (így). A felvételekkel alapvetően nincsenek komoly gondok, a fókusz néha utána húz, este viszont rettenetesen zajos a kép, így nem feltétlenül érdemes próbálkozni a dologgal. A lejátszó viszont ügyes, a nagy felbontású anyagokkal sincs gondja, a DivX-et és az AC3 hangot nem szereti, egyébként mindent visz, leszámítva a feliratokat, valamint hangsávot se tudunk választani. A kisablakos mód választásán kívül egyebet nem igazán tudunk csinálni a gyári alkalmazásban, maximum a lejátszási sebességet adjusztálhatjuk, ha igényünk van rá.


[+]

A zenelejátszó viszont csinos, ahogy eddig is, és nem nélkülözi a funkciókat sem, noha hangszínt szabályozni a Google Play Zenéhez kell fáradnunk. Cserébe kérhetünk dalszöveg megjelenítést, időzíthetjük a kikapcsolást és szűrhetjük a tartalmakat hossz, vagy beolvasni kívánt mappa alapján is. A helyi dalokban lesznek a zenék, dalok, előadók, albumok és mappák szerinti bontásban. A multimédiás hangszóró nem nagy élmény, kissé recseg, alkalmanként sistereg, telítetlen és részlethiányos, de nem fájdalmas, csak jónak nem mondható. Ellenben a gyárilag mellékelt fülessel egészen kellemesen szólal meg az audiotartalom, bár a recsegés nem szűnik meg teljesen, előkerülnek részletek is, a mélyek viszont elég bádogosak és némileg természetellenesen túlhangsúlyozottak. Megfelelő stílusú zene esetén legalább kölcsönöz némi súlyt a hangzásnak, noha ezek általában komolyabb dinamikát is igényelnének, aminek a hiánya viszont erősen kidomborodik.


[+]

A DTS HeadphoneX alkalmazásban segíthetünk kicsit a dolgokon, kezdve azzal, hogy bekapcsoljuk magát a funkciót, mert anélkül tényleg nem lesz jó nekünk. Ezután választjuk ki a csatlakoztatott fejhallgató típusának megfelelő profilt. Ez első körben a Dobozban lévő megnevezésű lesz, aztán úgyis azt használjuk, amelyikkel a legtetszetősebb hangzást kapjuk. Leszámítva a recsegést, mert azon ez nem segít. A sztereó beállításait érdemes Szélesen hagyni, egyébként változó mértékben és módon üresedik a hangzás. Az FM-rádiónak viszont nagyjából mindegy, mármint ha a beszélgetős műsorokat preferáljuk. Állomásinformáció nincs, kedvenceket viszont menthetünk, valamint a multimédiás hangszórón is hallgathatjuk az adást, feltéve, hogy a füles továbbra is a csatlakozóban marad. Mellesleg a fülhallgató, bár erősen EarPods jellegű, egészen jó, csak pech, ha a kialakítás nem passzol - mondjuk, mint nekem.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Adatkommunikációs lehetőségek közül lényegében csak az infra, az OTG és az 5 GHz-es WiFi frekvencia hiányzik, ezen kívül minden más adott, leszámítva azt a szépséghibát, hogy a 32 GB belső tárhely bővítéséhez le kell mondanunk a második SIM foglalatról. Egyébként két nanoSIM-et kezel, dual standby módban, amennyiben beérjük az eleve adott raktérrel. A vételi stabilitással és hangminőséggel egyik oldalon sem akadt probléma. A WiFi tehát 2,4 GHz-en, 802.11 b/g/n szabványon fog csak csatlakozni, de tudja a WiFi Directet és HotSpotot, a külső eszközöket nem kezelő USB port pedig C típusú. Bluetoothból 4.1-es szabvány jut A2DP és LE protokoll ismeretével, valamint NFC-vel is bűvészkedhetünk, aminek teljes körű kihasználásához előtelepített program is segítséget nyújt. Szenzorokkal tisztességesen el van látva az eszköz, van fény- és közelségérzékelő, tájoló, gyorsulásmérő, giroszkóp, hang- és mágneses szenzor, tulajdonképpen egyszerűbb lett volna felsorolni, hogy mi nincs: nyomás- és hőmérsékletérzékelő. Ezek nincsenek. Van viszont kiváló érzékenységű, asszisztált GPS, ami a GLONASS műholdjainak adatait is felhasználja.


[+]

A 3020 mAh-s lítium-polimer akkumulátor mellé kétnapos üzemidőt ígértek, amit a készülék ténylegesen képes is abszolválni, úgy négy óra kijelzővel. Gyorstöltésre nincs mód, pedig a Qualcomm alapok lehetővé tennék, viszont a folyamat így is meglepően gyorsan történik, noha a telep nem mondható konkrétan kicsinek. Sem számszakilag, sem ekkora és ilyen felbontású kijelző és hangsúlyozottan energiahatékony profillal bíró lapka viszonylatában. A fogyasztást teljesítménycentrikus, intelligens, vagy ultra takarékos sémák szerint szabályozhatjuk.


[+]

Értékelés: Huawei Nova
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Az összegzés annak ellenére fog a Nova Plus konklúziójában végződni, hogy a Nova kisebb, ami manapság komoly fegyverténynek számít, és rózsaszín a bekapcsoló gombja. Nem, ez nyilván nem érdem, csak nem tudjuk túltenni magunkat a hangsúlyozottan nem-csajos marketingen, mivel egyrészt nagyon is az, másrészt a célcsoport kissé mondvacsinált fókuszálásával könnyebb lett volna pozícionálni a terméket. A sima Nova nagyon csinos készülék, minőségi anyaghasználattal, egyszerű és ízléses formavilággal, relatív kis méretben. Az erőforrások tökéletesen biztosítják a zökkenőmentes hétköznapi használatot, a felhasználói felület stabil és átgondolt, az ujjlenyomat-olvasó konkrétan tévedhetetlen, az üzemidő pedig igen kellemes. A multimédia kissé gyengébb, hiányzik az optikai képstabilizátor, néhány plusz, vagy Plus megapixel, valamint ilyen-olyan defektusok is rontják az összképet. A szelfi viszont jó. Értelmes az algoritmus, az optikai tuning általában tényleg és reális keretek között javít az ember lányának megjelenésén, extra trükkök nélkül is viszonylag előnyös képeket tudunk készíteni, és még a sminkünket is korrigálja. Ez tök jó. Csak nem kompenzálja a főkamera fogyatékosságait, a kissé recsegős hangszórót, vagy a - végülis mást nem kell kompenzálni, bár egy gyorstöltés tényleg elfért volna. A Nova, ahogy a Nova Plus is jó. Csak ebben a kategóriában van bőven alternatíva, például a Xiaomi Mi 5, mínusz B20-as LTE, plusz OIS és gyorstöltés. A Honor 7 és a Huawei P9 Lite továbbra is opció, mindkét Novával szemben, ráadásul házon belül, annak minden kellemes előnyével. Alapvetően tehát ismét nem a Novával van probléma, hanem az árával, ami kártyafüggetlen konstrukcióban 119 ezer forint.

AliceWake

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Huawei Nova
Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 141,2 x 69,1 x 7,1 milliméter
Tömeg 146 gramm
Színvariációk fehér, szürke, arany
SIM-foglalat 2x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (441 ppi)
Kijelző típusa IPS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snadragon 625
Processzor típusa nyolcmagos, 2 GHz-es Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 14 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 506
RAM mérete 3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 32 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/850/1900 MHz
UMTS 900/1900/2100 MHz
LTE
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
LTE Cat. 7
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP, LE)
WiFi 802.11 a/b/g/n, WiFi hotspot, WiFi direct
USB Type C
USB OTG nincs
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0.1 (Marshmallow) + EMUI 4.1
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok demo
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google-szoftvercsomag, Fájlkezelő, Telefonkezelő, HiCare, Vmall, Időjárás, Iránytű, Tükör, NFC Címkevarázs, DTS HeadphoneX, WPS Office, Booking.com, Facebook, Twitter, NewsRepublic
Multimédia
Fő kamera 12 megapixel, PDAF-autofókusz, ledes segédfény
Másodlagos kamera 8 megapixel
Videófelvétel 4K
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3020 mAh-s Li-Pol
Készenléti idő (3G) na
Beszélgetési idő na
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, gyorsulásmérő, fény- és közelségérzékelő szenzorok, tájoló, mágneses és hangszenzor, giroszkóp, többfunkciós ujjlenyomat-olvasó

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés