Huawei Nova Smart - már megint egy

Bevezető, tartozékok

A termékmegnevezés alapján a Huawei Nova Smart a tavaly Berlinben bemutatott, eredeti Nova sorozat egyik modellvariánsának tűnhet, de igazából nem az. A marketing által kategorikusan elutasított, de egészen nyilvánvalóan meglévő csajos jelleg sem dominál, például nem rózsaszín a bekapcsológomb, mint a Huawei Nova esetében, viszont itt is egy teljes stylist-alakulat van elrejtve a szelfialgoritmusban, amihez annó még (kéretlen) szaktanácsadás is járt a bemutatón. A Nova sorozat azóta frissült egyébként, de nem a Nova Smarttal, mivel ez egy másik készülék, csak bizonyos régiókban, mint például nálunk, átnevezték.


[+]

A Huaweinél nagyon nem ritka, hogy ugyanaz a modell, régiótól függően teljesen más néven, más számozással, vagy brand alatt mutatkozik be, lényegében a Nova Smart sem egy Nova készülék, hanem az itthon még kevésbé ismert Enjoy széria új tagja, a Huawei Enjoy 6s. Így egyrészt érdemes összevetni az általunk csak specifikációból ismert elődmodellel, a Huawei Enjoy 6-tal, illetve, ha már a Nova termékvonalba illesztették, akkor a méretben majdnem megegyező, tavaly tesztelt Huawei Novával is. Mellesleg Japánban van még egy Nova, Lite utótaggal, ami meg a Huawei P9 Lite (2017) vagy Huawei P8 Lite (2017), vagy Honor 8 Lite, attól függően, hol vagyunk a térképen.


[+]

A Nova Smart itthon viszont egyértelműen az első generációs Nova sorozat belépőmodellje, mind a hardver, a teljesítmény és az árazás alapján, ami – spoiler - nem fog feltétlenül minden tekintetben megfelelni az értéknek, amit képvisel. Ezzel együtt a kifogástalan kialakítás, a funkciógazdag szoftver és a kiváló ujjlenyomat-olvasó akkor is tényszerűen adott, ha hozzánk éppenséggel tényleg a legalapabb verzió került, mégpedig 2 GB operatív memóriával és 16 GB belső tárhellyel. Érdemes megjegyezni, hogy az eredeti Enjoy 6 eleve 3/32 GB-os memóriakiosztással került forgalomba, és ott, ahol továbbra is az Enjoy szériában létezik a készülék Enjoy 6s néven, szintén 3/32 GB jár a felhasználóknak.


[+]

A Nova sorozat az a ritka széria, amelynek véletlenül sem egységes a csomagolása, ez most sincs másként, bár itt érthető az eltérés. A Nova a felső kategóriás P8-hoz hasonló pakkban érkezett, míg a Nova Plus elegáns, aránylag tekintélyes méretű, fekete szettben, míg a Nova Smart az alsóbb szegmensben megszokott, piros dobozkát kapott, a Speedshoptól jött csomagban viszont benne van minden, aminek benne lenni illik. Mínusz fülhallgató, plusz kemény hátlapvédő tok. A fehér térelválasztó alatt egy külön papírdobozban cirka egy kiló papíranyag lelhető fel, valamint a SIM-tű, alatta pedig az 1 amperes hálózati töltőfej és a microUSB adat- és töltőkábel.

Hirdetés

Külső, kijelző

A Nova Smart sok hasonlóságot mutat az eredeti elődmodellel és a név szerint hozzá legközelebb eső Novával is, legalábbis az előlap és az anyaghasználat, valamint a dimenziók tekintetében. A csajos jelleg viszont itt nem domináns, legalábbis a fémszürke kivitelben. A készülék viszonylag kompakt, de határozottan vékony, kellemes fogású, számszakilag 143,5 x 69,9 x 7,6 milliméter, amivel kicsit kisebb, mint az Enjoy 6, és kicsit nagyobb, mint a Nova, de mindkettőnél lényegesen könnyebb (138 gramm), ami a továbbra is fém kasztni mellett külön kellemes fejlesztés, annyiban viszont nem meglepő, hogy az Enjoy 6-hoz képest jelentősen csökkent az akkumulátorkapacitás.


[+]

A kissé nagyvonalúan ráhagyott, egyébként alul teljesen funkciótlan kávák ellenére a vékonyka készülék fogása és ergonómiája igen jó, egy kézzel is kényelmesen kezelhető. Az összeszerelés kifogástalan, a matt, szaténfényű fém hátlap pedig az anyag legjobb tulajdonságaival bír: hűvös, átlag alatt koszolódik és esztétikus, amit mindössze két, színben harmonizáló, műanyag betét tör meg az alsó és a felső élen. A minimálisan süllyesztett biometrikus szenor kitűnő hatékonysággal, nagyjából tévedhetetlenül teszi a dolgát, amiből a funkciók változatosságának köszönhetően akad bőven a készülék védelmén kívül. E fölött csak az ezüsttel szegélyezett, viszonylag szignifikánsan kiemelkedő hátlapi kamera és a szimpla LED segédfény látható.


[+]

Kijelző-teszt
Mérés Huawei Nova Smart Huawei P9 Lite (2017) Xiaomi Redmi 3S Sony Xperia XA
Képátló 5 hüvelyk 5,2 hüvelyk 5 hüvelyk 5 hüvelyk
Felbontás 720 x 1280 1080 x 1920 720 x 1280 720 x 1280
Technológia IPS LCD IPS LCD IPS LCD IPS LCD
Fehér fényerő (max.) 405 nit 496 nit 454 nit 503 nit
Fehér fényerő (min.) 3,9 nit 8,0 nit 1,0 nit 3,6 nit
Fekete fényerő 0,25 nit 0,33 nit 0,41 nit 0,36 nit
Kontrasztarány 1623:1 1504:1 1107:1 1399:1
Színhőmérséklet 8280 K + kézi 6864 K + kézi 8356 K + kézi 9452 K + kézi


[+]

A panel továbbra is 5 hüvelykes, viszont az Enjoy 6-tal ellentétben a Novával megegyező IPS technológiát alkalmaztak, a felbontás azonban megáll 720 x 1280 pixelnél. A panel és a megjelenítés minősége igen jó, élénk és kontrasztos a kép, a betekintési szögek kiválóak, viszont nagyon sötét tartalomnál minimális fényszivárgás nem kizárt az éleken. A minimum fehér fénysűrűség kifejezetten kellemes, míg a kalibráció erősen hűvös, de ezen belátásunk szerint módosíthatunk. A tükröződés viszont zavaró mértékű is tud lenni.


[+]

Az 2.5D kialakítású előlapi üvegről egyebet nem tudunk, leszámítva, ami látszik. Alul például bőven van hely a Huawei márkamegjelölésnek, mivel a navigációs gombok a kijelző alján, de legalább tetszőleges sorrendben foglalnak helyet, valamint felül is csak az 5 megapixeles kamera, a beszédhangszóró és a fény- és közelségérzékelő szenzornak kellett hely. Plusz aprócska, de RGB értesítő LED-nek a bal sarokban.


[+]

A fém hátlap ráfut a készülék éleire, ahol fényesre csiszolt szegéllyel kapcsolódik az előlaphoz. Itt jobb oldalon a bekapcsológomb és a hangerőszabályzók találhatóak, bal oldalról pedig a SIM-tálca piszkálható ki a mellékelt célszerszámmal. Az alsó és a felső él a hátlapi antennakilépéseket biztosító műanyagból kapott, amelyet felül a jack csatlakozó és a másodlagos zajszűrő mikrofon tör meg, alul pedig a sztereónak látszó hangszórófuratok és a microUSB csatlakozó került egy-egy fém csavar közé.

Hardver, szoftver

A hardvert új alapokra helyezték, ezúttal egy Qualcomm megoldással operál a Huawei, viszont a Nova Smart terméknév mellé csak 2 GB rendszermemóriát és 16 Gb belső tárhelyet mellékeltek, míg az Enjoy 6s néven futó modell, az Enjoy 6-tal megegyezően 3/32 GB-os kiosztásban kerül forgalomba. Az központi feldolgozóegység megegyezik, a tavaly év végén bemutatott Snapdragon 435 formájában. A 28 nanométeres node-on gyártott, 64 bites utasításkészletű lapka nyolc darab, maximum 1,4 GHz-re skálázott Cortex-A53-as magot tartalmaz, grafikailag pedig az Adreno 505 segít be. A Huaweitől alapvetően szokatlan módon az optimalizáció hiányosnak érződik, a rendszer alkalmanként szembeötlően lassú és darabos. Látványos akadozások és fáziskésés tudnak esetenként kísérni egy egyszerű oldalváltást is a főképernyőn, miközben nagy általánosságban zömmel nincs baj, pont ezért is zavaróak ezek az esetek, mert nem lehet rájuk felkészülni.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Huawei Nova Smart Xiaomi Redmi 3S Meizu M5 Sony Xperia XA
Rendszerchip Snapdragon 435 Snapdragon 430 MediaTek MT6750 MediaTek Helio P10
AnTuTu Benchmark 6.x 44341 pont 43173 pont 40898 pont 48408 pont
Vellamo Browser 2613 pont 2565 pont 2079 pont 3291 pont
Vellamo Metal 1179 pont 1168 pont 1071 pont 1264 pont
Geekbench 4 (single / multi) 675 / 2050 pont 638 / 1884 pont 598 / 2174 pont n/a
GFXBench Manhattan onscreen 15 fps 14 fps 10 fps 15 fps
GFXBench Manhattan offscreen 7,1 fps 7,1 fps 5,2 fps 7,2 fps
GFXBench T-Rex onscreen 27 fps 26 fps 21 fps 28 fps
GFXBench T-Rex offscreen 16 fps 16 fps 13 fps 18 fps


[+]

Nem csak gyanúsan nyögvenyelős a rendszer, de bizonyos esetekben instabilnak is bizonyult. Videolejátszás közben beesett egy automatikus alkalmazásfrissítés, mire lefagyott minden és igen sokáig nem tudtunk mit csinálni, amíg összeszedte magát. Gyanús, hogy a Google frissítések állhatnak a háttérben, de önerőből is képes volt csinálni. Azért hangsúlyozzuk, hogy szokatlan, mert fele ilyen hardverből is sikerült már a gyártónak élhető tempót kieszközölni, például az Y3 II esetében, ráadásul még a Nova Smart rendszerénél is régebbi Androidos alapokon. Az EMUI 4.1 itt ugyanis 6.0-s verziószámra épül márciusi biztonsági csomaggal; frissítés a tesztidőszak alatt nem érkezett.


[+]

A gyártó saját felhasználói felülete a szokásos funkciókkal és lehetőségekkel egészíti a megszokott megjelenést, ami általában akkor is inkább pozitív összmegítélés alá esik a kényelmi megoldások és testreszabhatóság sokrétűsége miatt, ha történetesen a natív Androidot kedveljük. Annyi változás szembetűnő, hogy számottevően kevesebb a kéretlen tartalom, amiből azért a Huawei rendre lelkesen túlkínál. Ezúttal tényleg alapvető készségek és kiegészítő alkalmazások kerültek a repertoárba, amit kedvező fejleményként értékelünk.


[+]

A zárolt képernyővel kezdve ugye alulról felfelé simítva a megszokott eszközök gyorselérése kerül elő, csupa hasznos megoldás, mint a számológép, a hangrögzítő, illetve a zseblámpa. Ettől a készülék még nem old fel, kizárólag az adott funkció lesz elérhető. A feloldásra a legkézenfekvőbb mód, az érintésérzékeny ujjlenyomat-olvasó, ami lényegében tévedhetetlen, ha mégis fennakadás van, az user error. Ha bejutottunk, alkalmazásmenüt nem fogunk találni, minden a kezdőképernyőkön csoportosul, de kulturáltan bemappázva, elkerülendő a káoszt.


[+]

Az értesítősáv teljesen egyedi, a gyártótól megszokott dizájnnal. Kétfázisú, de vertikálisan. Alapértelmezett módon a szerkeszthető gyorskapcsolópanel és a fényerőbeállítás kerül elő, értesítés esetén viszont az időpont szerint, szintén függőlegesen rendezett notifikációk. Kérhetjük, hogy az érintés helye szerint mindig adott felületet érjünk el, balról indítva a mozdulatot az értesítéseket, jobbról pedig a kapcsolókat. Az ujjlenyomat-olvasó le, illetve felfele simításával is legördíthetjük a függönyt, ezt az ujjlenyomat-beállításokban szükséges engedélyezni.


[+]

Annak ellenére, hogy a készülék valószínűleg mindenkinek megfelelő méretű az egykezes használathoz, ezek a lehetőségek is megmaradtak. A teljes képernyőt is lekicsinyíthetjük a navigációs sáv jobbra, vagy balra húzásával, de normál méret mellett a billentyűzet is kéz alá rendezhető. A virtuális kezelőgombok egyik előnye, hogy a sorrendről saját hatáskörben dönthetünk. Kivéve, amikor valami érthetetlen okból mégsem. De az EMUI esetén ez alapvetően sztenderd szolgáltatás.


[+]

A lebegőgomb szintén nagyobb készülékek esetében lehet praktikus, vagy akkor, ha gyakran takarítjuk a gyorsítótárat, amit már azért annyira nem kéne erőltetni, vagy érintésre szeretnénk lezárni a kijelzőt, mert a hagyományos navigációs gombokon kívül ez a két lehetőség ugrik elő az áttetsző körből. A mozgásvezérlés menüpontban érdemes keresni a dupla koppos feloldást, ami igen praktikus előlapi kezelőszervek hiányában, valamint rajzolási műveleteket. Ezek viszonylag gyorsan és megbízhatóan működnek, az ujjperc-gesztusok viszont kimaradtak a lehetőségek közül.


[+]

Az ujjlenyomat-olvasó, mint említettük több egyéb képességgel is rendelkezik, így lehet vele exponálni, ami szelfinél például teljesen evidensen adja magát, de az elkészült képek között is lapozgathatunk vele a galériában. Az értesítősávhoz kapcsolódó funkciót már említettük, emellett riasztás leállítására, illetve bejövő hívás fogadására is alkalmas. Egyrészt azért, mert kiemelkedő hatékonysággal működik, másrészt mert remekül kézre is esik ezekhez a tevékenységekhez.


[+]

Az extra szoftvereket ezúttal nem tolták túl, ami kedvező, főleg úgy, hogy mindeközben hiányérzetünk sincs. A Google csomag teljes kínálattal áll rendelkezésre, van saját naptár, zene- és videolejátszó, fájlkezelő, ahol többszörös védelemmel ellátott, biztonságos tárhelyet is létrehozhatunk, valamint óra és e-mail kliens. A Legjobb alkalmazások mappába ezúttal csak a Facebook, az Instagram és a HiGame került. Míg az Eszközök közül nem hiányzik az iránytű, a tükör, a hangrögzítő, illetve a jegyzettömb. A Telefonkezelő a szokásos energia- és erőforrásmenedzsmentet biztosítja.

Multimédia

A hátlapi kamera egy f/2,2 rekeszértékű, PD autofókusszal és LED villanóval ellátott modul, míg előre egy 5 megapixeles, szoftveres segédfénnyel támogatott szenzor került a Huaweitől megszokott Tökéletes szelfi opcióval, számos sminkvariációval, amelyek közül egyik-másik viszonylag még a lebukás veszélye nélkül használható is. Az élőlépen állíthatjuk a főkamera vakuját, jobbra, illetve balra simítva pedig olyan lehetőségek kerülnek elő, mint a fénnyel festés, szépítés, a videó, vagy a time lapse.


[+]

A Beállítások menüben első körben képmódok állnak rendelkezésre, mint a panoráma, a HDR, az utófókusz, vagy a vízjel, de van Professzionális mód is. Itt állítható az érzékenység, a záridő 1/4000 és 0,6 között, az expozíció +/-12 tartományban korrigálható, míg a fehéregyensúlyt sémák szerint választhatjuk meg. A további beállítások nem a kép minőségét érintik, de módosíthatjuk a felbontást és a képarányt, a mentés helyét, kérhetünk mosolyrögzítést, és állítgathatunk egyéb technikai jellegű opciókat.

A képminőség nem különösebben jó, míg a fehéregyensúly és a színek telítettsége megbízható és megfelelő, a dinamika nagyon szűkös. Ezen még jó érzékkel kompenzál a HDR, bár még így is hajlamosak kiégni egyes részek, de a zajmentesítés már kellemetlenül erős, élesítéssel vagy egyéb korrekcióval nem nagyon fárad a szoftver, így a vonalélesség látványosan gyenge, a részletek pedig közeli témák esetén is elmosottak, pedig összességében első ránézésre csak a széleken megjelenő lencsetorzítás tűnik fel egyértelműen. A fókusz néha nem akar dolgozni, este pedig többször be kell mutatni, hogy mi a lényeg, amit aztán erősen zajmentesített olajfestmény formában örökít meg.

A videónál elkelne némi stabilizálás, ezzel együtt az FHD felbontású 30 fps sebességű felvételek nem rosszak, a mikrofon viszont nem valami érzékeny, egyrészt a szél is irgalmatlanul fújt, amit nagyon helyesen kiszűrt, viszont a közvetlenül mellettünk elhaladó hölgy aránylag hangosan telefonált, amiből furcsa módon semmit nem rögzítettünk. A videolejátszó nem szereti az AC3 hangot, a Full HD-nál nagyobb felbontást, a többszörös hangsávot, illetve a feliratokat, de hajlandó lejátszani a H265-ös kódolást is a népszerűbb formátumokkal egyetemben. Viszont maga a tevékenység látszólag erősen leterheli a rendszert.


[+]

A zenelejátszó is olyan, amilyennek megszoktuk a Huaweinél, mutatós, dizájnos, bár sok mozgásteret nem hagy a lejátszás minőségének állítgatására, de ezúttal még a Google Play Zenéből is kimaradt a hangszínszabályzó. A multimédiás hangszóró max hangerőn sem torzít, viszont az alapzaj igen erős és alkalmanként recseg is. Összességében nem hallgathatatlan, de nem kellemes, a magasak felülreprezentáltak, tér és mélység nem nagyon van, kissé összeszedetlen az egész.


[+]

Fülhallgatóval szintén nem szűnik meg teljesen az alapzaj és a recsegés, maximum hangerőn viszont sértőek a magasak, a részletesség és a dinamika ellenben valamelyest javul. A hangerőt egészségesre véve kissé tompul és kiüresedik az egész performansz. Térérzet és mély tónusok továbbra sem mutatkoznak, hangszínszabályzó meg ugye nincs. FM-rádió viszont van a szokásos, tetszetős felülettel, ami továbbra sem nagyon akar tudomást venni az állomásinformációkról.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Hibrid kétkártyás megoldással két nano-SIM kártya kezelése is megoldott, amelyekkel Cat.6-os LTE sebességgel, dual standby üzemmódban érhető el a világháló, ez esetben viszont le kell mondanunk a 16 GB-os belső tárhely bővíthetőségéről. NFC és egyéb extraságok nincsenek, a kötelező körök viszont nem hiányosak. Van 802.11b/g/n szabványon kapcsolódó WiFi HotSpottal és Directtel, 4.1-es Bluetooth A2DP és EDR protokollal és A-GPS GLONASS támogatással. A hívás hangminősége nem kifogástalan, noha mindig a funkcionális határán belül marad.


[+]

Az energiagazdálkodást a Telefonkezelőben találjuk, itt követhetjük nyomon a rendszer erőforrás-felhasználását, illetve választhatunk három séma közül. Alapértelmezetten a teljesítménycentrikus protokoll aktív, de van intelligensen alkalmazkodó és ultra takarékos megoldás is. Az Enjoy 6 szignifikánsan nagyobb teleppel bír, míg az Enjoy 6s, tehát a Nova Smart esetében ezt erősen meghúzták. 4000 mAh helyett itt csak 3020 mAh áll rendelkezésre, ami két napos üzemidőre alapvetően így is elég. 10 óra filmezés például gond nélkül megvan.

Értékelés: Huawei Nova Smart
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A Huawei Nova Smartnak, vagy Enjoy 6s-nek, nevezzék akárhogy is, kétségkívül vannak érdemei. Például, hogy aránylag kompakt, jobbára fémből van, esztétikus formatervvel és kiváló anyagminőséggel. Az 5 hüvelykes panel minősége nagyon jó, noha felbontásból elviseltünk volna egyel többet, míg tükröződésből sokkal kevesebbet. Az ujjlenyomat-olvasó elhelyezkedése és hatékonysága is példás, a hozzá rendelhető extra funkciók pedig maradéktalanul kimaxolják a lehetőségeket. A felhasználói felület küllemének megítélése szubjektív, az viszont tény, hogy rengeteg praktikus megoldás áll rendelkezésre, ráadásul most az alkalmazáskínálatot is a megfelelő szinten biztosították. A multimédia viszont gyenge, ami önmagában nem vágná agyon pozitívumokat, viszont a hardver eleve karcsú, ennek tetejébe pedig az optimalizálás is nagyon megcsúszott valahol. A rendszer lassú, esetenként instabil, gyakran előfordul fáziskésés, de a főképernyők közötti váltás is képes látványosan szakadozni. Ez lényegesen alacsonyabb árszinten sem lenne tolerálható, noha a 65 ezer forintos kategória pont nehéz ügy. Főleg azért, mert zavarba ejtően könnyű sokkal alatta is sokkal jobb teljesítményű készüléket találni, hasonló, vagy megegyező kvalitások mellett. Például a Meizu M5 vagy a Xiaomi Redmi 3s is kitűnő alternatíva, annak a nem elhanyagolható ténynek a tudatában meg főleg, hogy mindkét készülék támogatja a 800 MHz-es LTE sávot. Ahogy egy Vernee Thor is, ha éppen az ingerszegényebb Androidos felületeket kedveljük. Ha tudunk ujjlenyomat-olvasó nélkül élni, akkor a Sony Xperia XA is beesett az árszintre, de nagyon kicsivel többért már simán vehetünk egy Huawei P9 Lite-ot, vagy nem nagyon, csak kicsivel többért Huawei P9 Lite (2017)-et is.

AliceWake

A tesztkészüléket a Speedshop biztosította. Köszönjük. A terméket ide kattintva lehet online megvásárolni.

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Specifikáció

Huawei Nova Smart
Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 143,6 x 69,9 x 7,6 milliméter
Tömeg 138 gramm
Színvariációk szürke, arany, pink
SIM-foglalat 2x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (294 ppi)
Kijelző típusa IPS LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snadragon 435
Processzor típusa nyolcmagos, 1,4 GHz-es Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 505
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/850/1900 MHz
UMTS 900/1900/2100 MHz
LTE 800/1800/2100/2600
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
LTE Cat.6
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP, EDR)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi HotSpot, WiFi Direct
USB microUSB 2.0
USB OTG nincs
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0 (Marshmallow) + EMUI 4.1
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google-szoftvercsomag, Fájlkezelő, Telefonkezelő, HiCare, HiGame, Időjárás, Iránytű, Tükör,Facebook, Instagram
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, PDAF-autofókusz, LED segédfény
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 1080p 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó nincs
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3020 mAh-s Li-Pol
Készenléti idő (3G) na
Beszélgetési idő na
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, gyorsulásmérő, fény- és közelségérzékelő szenzorok, tájoló, mágneses és hangszenzor, többfunkciós ujjlenyomat-olvasó

Azóta történt

Előzmények

  • Bemutatkozott a Huawei Nova 2 és Nova 2 Plus

    Az előző generáció Berlinben, az IFA keretein belül mutatkozott be, nem vártak egy évet a modellváltással.

  • Huawei Nova Smart néven jön az Enjoy 6s

    Megszoktuk már, hogy a Huawei és a Honor telefonjai általában nem ugyanazon a néven szerepelnek különböző piacokon, nálunk Nova Smart lesz az alsó-középkategóriás mobil.

  • Még kétszer bemutatkozott a Huawei P9 Lite (2017)

    Lehullott a lepel (és a sokadik bőr) a Honor 8 Lite és a Huawei Nova Lite névre átcímkézett, egyébként P8 Lite 2017 és P9 Lite 2017 néven már futó eszköz(ök)ről.

  • Huawei Nova - sminkmester

    A Huawei új, elvileg nem kizárólag nőknek szánt termékvonalának kisebbik tagja is megérkezett, ami relatív kis mérete, szelfiképességei és megbízható működése miatt lehet vonzó.