Multimédia
A MatePad 11 8 megapixeles önfotós kamerát visel elfogadható minőséggel, míg hátra komolyabb, 13 megapixeles egység került autofókusszal és LED villanóval. A jófajta szoftver rengeteg módot felkínál, de azért a legtöbbször az automatára fogunk hagyatkozni, az meg bekapcsolja a HDR-t, ha kell. Kifejezetten nem támogatom, hogy tablettel fotózza az ember a sárga villamost meg a pillangót, és a szurkoló vagy műértő horda se veszi jó néven, ha valaki egy óriásképernyőt a feje elé tart a meccs vagy a koncert hajrájában, de azért megsüvegezendő a nappali minőség.
Korrekt a dinamika, a látható zajszűrés után is marad elég részlet, nincs fókuszgond és az expozíció a helyén. Este ez a szenzor azért már kevéske, de még mindig bevethető, és egy-egy makróval is meg lehet próbálkozni. Ha erős hardver és nagyfelbontású kamera, akkor kötelező a 4K opció, és nem is rossz a részletesség, a dinamikaátfogás vagy a fehéregyensúly. Nincs viszont semmiféle elektronikus képstabilizálás, és 1080p-n se kapcsolódik be ilyen, pedig ezt a Qualcomm lapka hardverileg képes levezényelni.
Azért ne sajnáljuk a táblagéppel videózó embert, inkább szóljunk neki, hogy passzívan álljon az audiovizuális világhoz, mert bár jack kimenet nincsen, a két csatornás négy hangszóró erélyes, közép és magas tartományban pedig tiszta. Még egy kis mély is akad – mobilokhoz viszonyítva egész sok – a QHD panelnek pedig nagyon jól állnak a 4K és HDR videók helyből, vagy mondjuk a YouTube (Vanced) forrásából. Amúgy van már a Huaweinek saját zene- és videószolgáltatása és a teszt publikálása után közölt, végleges szoftverrel a Netflix is streamel 1080p-n (de nem 4K-ban vagy HDR-ben), a Prime Video viszont nem, hiába van meg a Widevine L1 CDM védelem.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!