Huawei MatePad 11 - rendszerváltás

Kipróbáltuk az első HarmonyOS-es táblagépet – villámgyors, ismerős hibákkal.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A MatePad 11 WiFi-only tablet, azaz nincs hálózati modemmel szerelt kiadása. Annyi baj legyen: megvan a kétcsatornás WiFi 6 egység (802.11a/b/g/n/ac/ax, 2x2 MIMO), a Bluetooth 5.1 (A2DP, LE, SBC, AAC, LDAC HD Audio) és az USB 3.0 sebességű adatátvitel (Type-C, MTP, OTG, vezetékmentes kivetítés). A fejlett navigációs egység se maradt ki (GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS), ahogy akad iránytű, gyorsulásmérő, giroszkóp és hall szenzor. Nincs viszont infra, barométer és ami meglepőbb: NFC.


[+]

7250 mAh-s telepet, és laza 6-12 órás képernyőidőket biztosít a méretes tábla, amely 3D játéktól merül hamarabb, és böngészéstől, videózástól lassabban. Mivel mobilhálózatra nem kapcsolódik, a készenléti fogyasztás rendkívül alacsony, így az energiatakarékos opciók bekapcsolására ritkán van szükség. A töltés mindenesetre bő két órát vesz igénybe, ami egyébként annyira nem is sok a telepméretet nézve, viszont „csak” 25 wattos a mellékelt adapter, egy 40-es vagy 65-ös előbb meglenne a dologgal.


[+]

Huawei MatePad 11
Pro
Remek összeszerelés, visszafogott kávák
Hibátlan sebesség 120 Hz-en
Jó multimédiás csomag
Ami HMS-en eddig futott, indul HarmonyOS-en is
Kontra
Ugyanolyan körülményes a Google-szolgáltatások elérése
Nincs 3,5 mm-es kimenet, 4G/5G opció
Gyermekcipőben jár a Harmony ökoszisztéma
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftverfelület 7 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 9 pont
Ár/érték arány 7 pont
Indulóár (6/128 GB, HUF) 164 990

Kétféleképpen érdemes a MatePad 11 konklúzióját levonni. Az egyik kérdés az, hogy milyen, mint táblagép, és ha a külsőségeket nézem, akkor a válasz: remek. Tökéletesen egyberakták, remekül szól a négy hangszóró, tükörsimán fut a HarmonyOS 120 Hz-en, kitartó az üzemidő, használható a kamera, ügyes trükköket tud az M-Pencil és kapóra jöhet a számomra elég apró billentyűzet, bár ezek külön megvásárolandók az előrendelési akciót követően. De csak szoftverében él egy tablet, és... nos, mintha mi se változott volna, a HarmonyOS majdnem pont úgy néz ki és működik, mint androidos elődje a Huawei-nél, persze Google-szolgáltatások nélkül.

Kevesebb nyűg tehát nem lett, viszont semennyit nem csorbult a meglévő alkalmazástámogatás, és még több a Huawei eszközökön átívelő kapcsolat, amiért az egész rendszerfejlesztősdibe a márka belefogott. És miért ne? A Tesla se pakolta fel az Androidot, persze ott is kérdéses, hogy összeáll-e a komplett ökoszisztéma – már a vásárló saját eszközparkjában és előfizetéseiben. Mert végsősoron erről szól majd minden: mennyire lesznek a vevők vevők a dologra, és a fejlesztőket, partnereket is ez hozhatja be - de ki fog előbb lépni? Itthon egyelőre pont azok a HarmonyOS korlátai, mint amelyek a Huawei mobilos eladásait HMS-en megnyirbálták, és bár az androidos appok támogatása nagyon fontos alap, még nem tesz eleget hozzá az új rendszer, hogy mindjárt váltani akarjon rá az ember, kompromisszumokkal. Úgyhogy egyelőre most is a potenciált látjuk, semmint a kiforrott ökoszisztémát, de a gyártó is tisztában van ezzel, és lépésről-lépésre halad a cél felé, amit egy halovány plecsnivel tudunk értékelni.

Huawei MatePad 11

Bone123

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Elképesztő, 60 millió forintos összdíjazású AI hackathon Budapesten!

PR Budapesten rendezi meg egy magyar tech cég az első nemzetközi, 24 órás AI hackathonját! Bárki jelentkezhet, aki a mesterséges intelligenciában jártas és képes 24 óra alatt valami egyedit, kreatívat alkotni!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés