Hirdetés
Videó, multimédia
Amilyen jó fotóban a Huawei, úgy szokott kifogni rajta a videó egy vérprofi iPhone Próhoz viszonyítva. A tűéles képpel speciel 4K-ban nincs gond, és általában a fehéregyensúly is a helyén. Viszont mivel csak a zoomkamera kapott optikai stabilizálást, a főegység látóteréből elég sokat vág az elektronikus kiegyensúlyozás, és az is darabosabb az almás megoldásnál.
A kameraváltás is bizonytalanabb, ahogy dinamikában is maradt hely a fejlődésre, viszont kapóra jön a lencsesáv melletti képernyő, hogy szelfivideót is három kamerával komponálhassunk. Az ideális választás 4K 30 fpssel – ilyenkor kapcsolódik be a buliba az optikai zoom átlagos minőséggel és fel-felbukkanó fókuszhibával.
A másik szokásos gyenge pont a túlzottan megszűrt hang, ami talán most nem olyan feltűnő, de lefülelhető, az audiozoomot pedig nem lehetett kikapcsolni. Este végül leginkább a főkamerát érdemes használni, de annak is megáll átlagszinten a minősége – mozgás közben a fényforrások darabosak, ezt is ügyesebben kompenzálja ki az iPhone.
A 7,8”-es AMOLED panel kitűnő multimédiára – persze a négyzetes kivitel kevésbé passzol a szélesvásznú videókhoz. Helyi fájlból minden felbontás és HDR kódolás elindul, egy VLC telepítésével pedig a ritkább hangformátumok és a feliratok sem fognak ki a masinán. A Widevine L1 CDM védelem megvan, csak nem vagyok előfizető, hogy a nagy felbontású és HDR támogatást a streaming szolgáltatók esetében teszteljem.
Jack kimenet és FM-rádió nincs, van viszont két erélyesen és tisztán szóló hangszóró, amelyek különösen közép és magas tartományban hozzák a remek minőséget, de egy kis mély és tér is jár melléjük, hogy füles nélkül is jó legyen a zeneminőség.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!