Huawei Mate 8 - kirinpáncél

Hirdetés

Kamera, multimédia

Egyre többen használnak fotózásra mobiltelefont, ezt nem csak a CES-en lehetett látni a standoknál, hanem az utcán is a mindennapok során. Nem véletlen, hogy a Huawei a maximumot szerette volna nyújtani csúcskészülékénél, amibe egy Sony IMX298 szenzor került. A maximális felbontás 16 megapixel, a rekeszérték f/2.0, a pixelméret 1.12µm. Van optikai képstabilizátor, illetve dupla tónusú ledes villanó, a lézeres autofókusz helyett PDAF áll rendelkezésre. Az előlapi, 8 megapixeles kamera is Sony, méghozzá az IMX179, f/2.4 apertúrával. Videókat az elsődleges fényképezővel maximum 1080p-ben, 30 illetve 60 fps sebességgel vehetünk fel, a lassított felvételeket 720p-ben és 120 fps-sel rögzíthetjük, érdekes módon viszont nincs 4K, ez azért némileg hiányosságnak róható fel.

A professzionális mód és a kameramenü A professzionális mód és a kameramenü
A professzionális mód és a kameramenü [+]

A szoftver menüje könnyedén átlátható, mégis számos menüponttal rendelkezik. A főképernyőn a szépítés, fénykép, videó, time-lapse és fénnyel festés módokat találjuk, külön ikont kaptak az effektek (hajnal, nosztalgia, dicsfény, fekete-fehér stb.). Három vonal jelzi a további funkciókat, úgy mint a panoráma, az éjjeli mód, a HDR, az utófókusz, a vízjel, a lassított mozgás, a hangjegyzet (maximum 10 másodperces hangfelvételek a fényképek mellé), a dokumentum, és a professzionális. Utóbbi lassan feltétel lesz a felső kategóriás mobilok között, kell is, hiszen számos olyan körülmény adódhat, amikor a záridő (1/4000 - 8 másodperc), az expozíció-korrekció, a fehéregyensúly vagy éppen az ISO (100-1600) kézi szabályozása sokkal jobb végeredményt szül. Van még maga a beállítások menü is, itt lelhetjük fel a felbontást, a hangvezérlést (csíz kimondása, vagy megfelelő hangerő elérése), az időzítőt (2, 5, 10 másodperc), a mosolyfelvételt. Az ultra fotó szolgáltatás aktiválásával választhatunk, hogy a hangerőgomb hosszú lenyomása esetén csak a fényképező nyíljon meg, vagy azonnal fotó is készüljön.

A legjobb kifejezés az, hogy ez egy őszinte kamera. Az teljesen egyértelmű, hogy a dinamikatartománnyal az ég világon semmi gond nincs, ha pedig bekapcsoljuk a HDR-t, akkor meg pláne. Az algoritmus azonban egyáltalán nem mossa el a felvételeket, ergo sok a zaj, főleg a képek szélei felé figyelhető meg egy kis szemcsésedés. Ettől még mondjuk olvashatók maradnak például a feliratok, a részletességen és a vonalélességen sem esik csorba, szóval bőven lehet ezzel a kütyüvel fotózgatni, én például, ahogy látszik is, nagyon sokszor ezt használtam Amerikában elsődleges gépként. Nappal tehát nincs baj, és szerencsére sötétebb fényviszonyok között sem kell aggódnunk, az f/2.0-s rekeszérték miatt viszonylag sok fény jut a szenzorba, a professzionális móddal lehet sokat trükközni, hogy a túl világos részletek se égjenek ki. Minden bizonnyal egyébként jön még frissítés, eléggé kiadási verziónak tűnik még ez a szoftver, lassan indul, és elvileg többet kellene tudnia. (Update: A B133-as szoftver pár nappal a hazai értékesítés indulása után máris javított a sebességen.) A videózási képességek mindenesetre rosszak bár tény ami tény, kicsit hiányzik a 4K, főleg az időtállóság miatt. Így vagy úgy, ez az 1080p-s tesztfilm jól mutatja a kamera képességeit.

A dupla tónusú ledes vaku fényereje bőven megfelelő
A dupla tónusú ledes vaku fényereje bőven megfelelő [+]

A gyári videolejátszó igazából minden fontos formátumot kezel: DivX/XviD/MP4/H.265/WMV. Ezzel együtt a felbontás sem akadály, 720p-től egészen 4K-ig minden elvisz a grafikus gyorsító, nem volt olyan tesztfilm, amivel meg lehetett volna izzasztani. A programban lehetőség nyílik a lejátszási sebesség kalibrálásra, tekerhetünk, ilyenkor is aktiválható a DTS-audió hangzás. A feliratok általában megjelennek, de vannak kivételek, ha valaki többet tudó alkalmazásra vágyik, vannak rá megoldások.

A zenelejátszó és a rádió A zenelejátszó és a rádió
A zenelejátszó és a rádió [+]

Bízhatunk a zenelejátszóban is, ami az MP3/eAAC+/WMA/WAV/Flac fájlokkal birkózik meg. A számokat dalok, előadók, albumok, mappák szerint rendezve láthatjuk, van kedvencek részleg, létrehozhatunk listákat. A szűrőbeállításokban tovább szelektálhatunk, beállíthatjuk az időzítőt, hogy 10 vagy éppen 90 perc után kapcsoljon ki a muzsikálás. Az albumborítók megjelennek, véletlenszerűen léphetünk a számok között, ismételhetjük is azokat. A hangerőt külön kalibrálhatjuk, méghozzá csengőhang, média, ébresztés és hívás során. Az előbb említett DTS-audió a fülhallgató csatlakoztatása esetén működik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Négyféle „Huawei P9” érkezik?

    Friss pletykák szerint az idei évben négyféle mobiltelefon is megjelenik a P9 családon belül.

  • Mobilarena TV: Circus Maximus

    Tablet vagy phablet? Ez az első és talán legfeleslegesebb kérdés a Huawei P8max-ot meglátva, mert akárhogy is nevezzük, egy pöpecül összerakott óriáskészülékről van szó.

  • Huawei P8max - mindig van egy nagyobb hal

    A régi generációs Kirint futtató P8max mellett még a 6 hüvelykes, szupergyors Mate 8 is eltörpül – ismét egy phablet-tablet hibrid járt nálunk, a megszokott, hibátlan összeszerelési minőséget hozva.

  • Április 6-án bemutat valamit a Huawei

    Londonban alighanem a „Huawei P9”-ről és esetleges variánsairól hull majd le a lepel, várhatóan dupla hátlapi kamerával

Előzmények

Hirdetés