Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Hosszított kijelző, MI, Leica kamera, üvegborítás, OLED kijelző: tényleg beleraktak mindent, a kérdés az, hogy ez elég-e.

Hirdetés

Video, audio

A színes szenzort optikai stabilizátorral támogatta meg a Huawei, videózni csak ezt használva tudunk, monokróm film noirt tehát nem fogunk felvenni. A maximális felbontás 4K tűéles képpel (egy példa), de van lassított mód is, ami 720p-ben tud 120 fps-t (egy példa). Az így készült felvételeknél utólag tudjuk megmondani, hogy a klip melyik része menjen lassítva. A 4K-s felvételek H.265-ös kódolással kerülnek tárolásra, Full HD-nál H.264-et használ a telefon (egy példa), átlagos mennyiségű részletet rögzítve. Ez nyilván azoknak érdekes, akik dolgozni is óhajtanak a videókkal. Az előlapi kamera is Full HD-ban tud videót venni, kifejezetten jó minőségben, de talán ennél is fontosabb, hogy a Mate 10 Pro egészen remek hangfelvétel kapcsán.


[+]

Ennek oka, hogy három mikrofon is van rajta, amit hangfelvételnél ki is használ a telefon. Adott egy diktafon szoftver, ami figyeli, hogy merről jön a hang és arra a mikrofonra fókuszál, kissé szkeptikusak voltunk abból a szempontból, hogy végeredmény kapcsán mit nyújt, de csináltunk egy gyors összehasonlítást az LG V30, a Nokia 8 és a Huawei Mate 10 Pro között. Először mindegyiknek a saját diktafon szoftverét használtuk (de a Nokiának nincs, ott telepítettük a Hi-Q MP3 Voice Recordert), de mivel más formátumot és kódolást használtak az eszközök, ezért mindhárom telefonra ugyanazt a szoftvert raktuk fel. Így viszont szétesett a mezőny, mert egy külsős app nem tudja kihasználni a különböző hardveres trükköket, magyarán a V30 és a Mate 10 Pro is akkor van igazán formában, ha a saját szoftverét használjuk.


[+]

Ha nem felvételi, hanem lejátszási oldalról közelítjük meg a dolgot, akkor már messze nem a Mate 10 Pro fogja nyerni a versenyt. Nincs FM-rádió (tudom, sokaknak mindegy, de én bőven ismerek embereket, akik aktívan használják), illetve nincs 3,5 mm-es jack csatlakozó sem, viszont kapunk egy Type-C headsetet, ami sajnos maximum középszerű. Adapterrel egész korrekt eredményt érhetünk el egy korrekt tartozékkal, de azért ez nem az igazi. Kihangosítva sem váltja meg a világot a telefon (telefonbeszélgetéseknél viszont határozottan király, már csak a frankó diktafon miatt is), hangerőben még csak-csak, de maximumra tolva már bizony csúnyán torzít.


[+]

A zenelejátszó saját fejlesztés, mutat albumborítót, dalszöveget, még olyan apróságokra is jutott figyelem, hogy a szünet gomb megnyomása egy nagyon gyors halkítással jár, nem pedig egyből elvágja a muzsikát a szoftver. A beállítások között megadhatjuk, hogy milyen típusú tartozékot használunk (in-ear, earbud, fejhallgató), illetve van hangszínszabályzó is 3D hanghatásokkal és extra basszussal (ami a mi tapasztalataink szerint eléggé szétveri a hangképet).

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés