Hirdetés
Multimédia
A multimédiás képességek bemutatását ezúttal is a kamerával kezdjük. 3 megapixel, autofókusz, vaku, illetve segédfény nincs. Az exponálógomb szerencsétlen elhelyezését már említettem, ez rányomja a bélyegét az elkészült fotókra is, melyek egyébként nem rossz minőségűek. A legnagyobb felbontás állóképeknél 2048 x 1536, videóknál pedig 320 x 240 pixel. Beállítási lehetőségekből a szokásos csapat áll rendelkezésre, az érzékenységen kívül bármit állíthatunk, amit egy telefonon lehet, fénymérés (mátrix és középre súlyozott), expozíció-korrekció, effektek, van minden.
Audiofájljainkat stílszerűen az Audio Manager nevű szoftverrel tudjuk lejátszani. Ez kinézetében hű a gép szellemiségéhez, ujjal is kezelhető, zenéinket pedig előadó, album és stílus szerint tudja szűrni, továbbá kezeli a lejátszási listákat. Gyorstekerni a csúszka segítségével tudunk, magában a lejátszóban viszont nincs sem hangszínszabályzó, sem mélyhangkiemelés. Előbbi funkció létezik, külön szoftverben tudjuk a sávokat birizgálni, ami viszont csak bedugott fülessel indul el, érthetetlen. A gyári fülhallgató hangminősége közepes, ennél a gépnél ez negatívum, mivel 3,5 mm-es jack kimenet hiányában kénytelenek leszünk azt használni, kivéve persze ha vásárolunk egy átalakítót. Kihangosítva a gép kifejezetten rosszul szól. FM-rádió van, a menüből érhetjük el.
A képnézegető a már ismert, szerintem fityiszt mutat a multi-touch-nak, mivel mindazon funkciókat tudja, mint az iPhone szoftvere, csak épp többujjas tapizás nélkül. Persze így nem akkora élmény mondjuk zoomolni, de lehet, egy kört kell rajzolni a nagyítani kívánt terület körű, és wow, megtörténik a csoda. Hasonló módszerrel tudjuk forgatni a képeket (félkör rajzolása), a léptetés ugyanolyan, mint az Apple telefonján. A sebesség a Touch Slide-hoz képest határozottan jobb.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!