HTC Desire 816 - paradoxon

Bevezető

Az idei MWC-n Graham Wheeler, a HTC-nél a kissé szokatlan nevű Commercialisation Product Management igazgatói pozíció tulajdonosa ült le velünk beszélgetni, s mivel akkor még nem volt One M8, ezért foggal-körömmel ragaszkodott ahhoz, hogy a Barcelonában bemutatott Desire 816-ról zengjen ódákat. Középkategóriás zászlóshajó - mondta a telefonra, ami már önmagában is nehezen értelmezhető, egy zászlóshajó szerintünk szükségszerűen csúcsmodell, de a HTC-nél másképp gondolják, igazából arra próbáltak minket rávezetni, hogy ez a készülék egy remek ajánlat lesz azok számára, akik nem a legdurvább gépekre vadásznak.

HTC Desire 816
[+]

Oké, mondtuk, legyen így, de akkor ehhez valami ütőképes árazásra is szükség lesz, ami hát nem annyira volt jellemző az utóbbi idők középszintű HTC telefonjaira. Barcelonában megnyugtattak minket, hogy biztosak lehetünk benne, hogy ezúttal nem lőnek túlzottan fölé a konkurenseknek, úgyhogy amikor az XXL GSM-től hívtak, hogy van Desire 816 raktáron, rögtön le is csekkoltuk az árát. 80 ezer forintot kóstál, amit úgy érdemes nézni, hogy egy HD kijelzős, négymagos, 13 megapixeles kamerával ellátott tepsiről beszélünk, ez akár még versenyképes is lehet.

HTC Desire 816
[+]

Viszont evidens, hogy egy kedvező ár kompromisszumokat követel meg gyártói és vásárlói oldalról egyaránt. Ezért aztán mindenféle apróbb és komolyabb költségcsökkentő változásokat hozott magával a csúcsmodell One M8-hoz képest a Desire 816. Várható volt, hogy a fém burkolatnak búcsút inthetünk, a hardver is gyengébb (de még bőven elég erős), nincsenek Ultrapixel trükkök, ám összességében igyekeztek megtartani a HTC-re jellemző tulajdonságokat. Nagyon erős mezőnybe csöppent az újdonság, olyan gépekkel kell felvennie a kesztyűt, mint a Sony Xperia M2, az LG G2 mini, vagy a Huawei G6. És igazából nem is vall szégyent.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés