HTC Amaze - nehéz, bombázó

Hirdetés

Hardver, szoftver

Az igen szépre sikerült burkolat mögött komoly hardvert sejt az ember. Bár nem valami négymagos szörnyet kapunk, azért a Qualcomm MSM8260 (ismertebb nevén Snapdragon S3) sem valami gagyi cucc. Ebben egy kétmagos, magonként 1,5 GHz-en pörgő Scorpion processzor számolja a biteket, amiben 1 GB RAM és egy Adreno 220-as grafikus gyorsító van a segítségére. Ilyen hardvert találunk több idei Sony mobilban vagy épp a Sensation XE-ben, de a HTC One S itthon hivatalosan forgalomba kerülő változatai is ezt kapják. A táblázatból jól látszik, hogy komolyabb szégyenkeznivalója nincs és bár a legújabb csúcsmobilok simán lelépik, ettől még nem lesz gagyi. Fontos megjegyezni, hogy a tesztpéldányon még a 2.3.4-es verziójú Android futott, ám a gyártó már kiadta a 4.0-s frissítést (egyelőre csak az amerikai verzióhoz érhető el), ami biztosan előrelépést jelent. Szintén nem kevésbé lényegtelen, hogy az Amaze nem is annyira friss modell, már tavaly októberben piacra került, tehát nem feltétlen a legújabb típusokkal kell összemérni.

Teljesítmény-teszt
Benchmark HTC Amaze Huawei Ascend P1 Motorola RAZR MAXX Samsung Galaxy S II
AnTuTu Benchmark 5767 pont 6131 pont 6013 pont 6013 pont
Linpack for Android (single) 54,121 MF. / 1,55 s 45,144 MF. / 1,86 s 52,56 MF. / 1,59 s 57,146 MF. / 1,47 s
Linpack for Android (multi) 58,585 MF. / 2,88 s 66,693 MF. / 2,53 s 84,039 MF. / 2,01 s 86,407 MF. / 1,45 s
Smartbench 2012 Prod. 1786 pont 2719 pont 2722 pont N/A pont
Smartbench 2012 Games 2478 pont 2077 pont 2450 pont N/A pont
Quadrant 2.0 2588 pont 3569 pont 2198 pont N/A pont

Ha HTC, akkor Sense, ezt tudjuk jól. A tajvaniak egyedi felülete igazi márkavédjegy lett, és ez így van jól. A Sense ugyanis biztosan az egyik, ha nem a legjobb gyári felület az Androidhoz. Jelen esetben a 3.0-s verziót kapjuk, ami ismerős lehet számos tavalyi HTC-ből, úgyhogy a felület részletes bemutatásától el is tekintenék. Hét főképernyőnk van, melyeket szabadon teletűzdelhetünk widgetekkel és parancsikonokkal. A widgetekből kapunk extrákat, ahol ráadásul némelyikből többféle méretből választhatunk. A névjegyzékre, üzenetekre, naptárra nem is érdemes szót vesztegetni, úgy jók, ahogy vannak, minden igény kielégítenek és a virtuális billentyűzet is korrekt.

HTC Amaze HTC Amaze

Ami viszont a Sense egyik erőssége, hogy alaposan kibővíti a testreszabási lehetőségeinket. Számos előre beállított témát aktiválhatunk, különböző lezárási képernyőket konfigurálhatunk, de a témákon belül is állíthatjuk az egyes részek megjelenését. Vannak hangtémák is és ezeket, illetve a widgetek listáját is bővíthetjük a HTC online felületéről. További extra a fentről lehúzható státuszlap átalakítása, ahonnan számos opciót tudunk egy érintéssel elérni vagy bizonyos funkciókat ki- és bekapcsolni. Mondjuk számomra meglehetősen kellemetlen volt, hogy a némítás nem tartozik ezek közé, így kénytelen voltam a widgetjét használni. Maga a szoftver egyébként szinte teljesen egyezik a korábbi Sensation modellekkel, így aki több részletre kíváncsi, az olvassa el ezeket a teszteket.

HTC Amaze HTC Amaze

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

  • HTC One S - acéloS

    Noha papíron gyengébb nála, a HTC One S esetenként még a csúcsmodellnél is jobb teljesítményt nyújt, ráadásul igen szépre és vékonyra sikerült.

  • HTC One X - egy telefon mind felett

    A One széria csúcsa jött, látott és győzött: prémium anyaghasználat, ütős formaterv és előremutató hardver jellemzi a HTC újdonságát.

  • HTC Sensation XE - Dr. Dre a dobozban

    A kétmagos és 1,5 GHz-es processzorral felvértezett HTC Sensation XE állítólag fantasztikus zenei élményt kínál. Valóban megteszi?

  • HTC EVO 3D - nem éppen szenzációs

    A világ második 3D-s kijelzővel szerelt készüléke a két kamerán és a képnézegetésen kívül nem sok extrát nyújt. Túlárazott Sensation, felesleges extra funkcióval

Hirdetés