Hirdetés

Honor X8c - nem csap nagy cécót

Alig változik valami a Honor X8b-hez képest, így adott a kérdés: elég-e a jó kijelző százezer forintért?

Adatkapcsolat, üzemidő, verdikt

4G-képes eszközről van szó, nincs 5G. Ez nem tragédia felhasználói élmény szempontjából, Budapesten a Yettel és a Telekom 4G-s hálózatán átlagos le- és feltöltési sebességet produkált a telefon, ment a VoLTE és rendben volt a beszélgetési hangminőség. Más gyártók viszont ennyi pénzért már 5G-s telefonokat kínálnak (Redmi Note 13 5G, Vivo V40 SE 5G például az idén teszteltek közül), de a CMF Phone 1, vagy a HMD Fusion is belefér ebbe az ársapkába, de akár a Galaxy A16 5G is. A Honor X8c-ben található Wi-Fi modem is csak Wi-Fi 5-ös (802.11a/b/g/n/ac, két sávon 2,4 GHz és 5 GHz). Furcsa, de több modell van az X8c-ből, nálunk az ABR-LX1 modellszámú járt, és ebben csak Bluetooth 5.0 van, ahogy az ABR-LX2-ben is. Az ABR-LX3 viszont már Bluetooth 5.1-es. Mivel a hazai márkaképviselettől kaptuk kölcsön az X8c-t, így feltételezzük, hogy Magyarországon az ABR-LX1 van hivatalos forgalmazásban, de ennek még utána kérdezünk és amint kapunk választ, frissítjük a cikket. SIM-kártyából kettő nanoSIM fér a telefonba, eSIM nincs. FM-rádió csatlakoztatott fülhallgatóval van. Adott a gyorsulásmérő, környezeti fényérzékelő, virtuális közelségérzékelő, iránytű, valamint giroszkóp. Barométer nincsen, de ha túrázni megyünk a mobillal, GPS, GLONASS, Galileo vagy BeiDou műholdak segítségével egy csatornán meg tudjuk határozni pozíciónkat. A telefon GNSS rendszere városon belül gyorsan talált helyzetet 4 méteres pontossággal. Az USB-C csatlakozó OTG-képes, USB 2-es sebességgel.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

5000 mAh-s lítium-ion polimer akkumulátor van a Honor X8c-ben, ez átlagosnak mondható kategóriájában. A PC Mark Work 3.0-s tesztjén a valós használatot szimulálva a telefon 13 óra és 29 perc eredményt ért el, ami nem túl combos. Az akkukímélő mód segít, és a készenléti fogyasztás sem túl magas a Honor agresszív memóriakezelésével, de két teljes napot nem feltétlen fogunk tudni kihúzni az X8c-vel. A töltés Honor SuperCharge töltővel akár 35 watt is lehet, PD-töltőn maximum 30 wattot vesz fel a készülék, nálunk a PD 3-as töltőfej 27 wattot jelzett. Egy teljes töltés minimum másfél óra. A szoftverben van bekapcsolható akkumulátorkímélő mód több erősségben, illetve alapból be vannak kapcsolva az akkumulátort intelligensen töltő módok, amik 80%-os korlátot állítanak be.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Összegzés — Honor X8c

Honor X8c
Pro
Fényes, éles AMOLED panel
IP64 védelem, egyedi megjelenés zöld színben
OIS a főkamerában
8/256 GB-os alapkonfiguráció
Android 15-ös rendszer MagicOS 9.0 felülettel
Kontra
Elavult hardver, csak 4G-s modem
Nincs sztereó hangszóró, se 3,5 mm-es jack kimenet
Nincs Widevine L1, így nem megy HD-ban a Netflix, nincs HDR-képessége a kijelzőnek
Gyenge zoom és ultraszéles kamera
Maximum FHD videofelvétel, nem lehet látószöget váltani felvétel közben
Virtuális közelségérzékelő
Átlagnál alacsonyabb üzemidő
Nem bővíthető a tárhely
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 8 pont
Sebesség 5 pont
Szoftverfelület 8 pont
Fotózás, videózás 5 pont
Hangminőség 4 pont
Adatkommunikáció 6 pont
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 4 pont
Ár (8/256 GB, HUF) 104 999

Tavaly 84 990 forintos áron a Honor X8b elfogadható volt remek kijelzőjével és légies, karakteres külsejével, gyorstöltővel és védőtokkal a dobozban. Az idei változat húszezer forinttal drágábban nyitva igazából érdemi előrelépést nem kínál teljesítményben, se kamerában. Az IP64-es védelem örömteli, illetve az is felírható pozitívumként, hogy a főkamera optikai stabilizációt kapott, bár ez drasztikus javulást nem hozott a telefon képalkotó képességeit tekintve. A 6,7 hüvelykes sík AMOLED panel korrekt fényerővel és felbontással lehetne egy indok az X8c mellett letenni voksunkat, de azért nem elérhetetlen más gyártók készülékeiben sem hasonló panel. A nagy felbontású streaminghez szükséges Widevine L1 és a HDR-támogatás hiánya pedig hatalmas kihagyott ziccer a Honor részéről. Mivel a kijelzőbe épített optikai ujjlenyomat-leolvasó sebességével és pontosságával voltak gondjaink, ezért nem tekinthetjük érdemi előrelépésnek az X8b oldalsó gombjába épített biometrikus azonosítójához viszonyítva.

A csak 4G-s adatkapcsolat is már ciki százezer felett induló árazással, de a hardver legnagyobb problémája a gyenge GPU, amivel a főmenü animációi is meg-megakadnak. De valami pozitívat is említsünk: a telefonon az Android 15 legalább friss rendszer, egy-két ügyes MagicOS megoldással, mint a Mágikus Portál.

A Honor X8c viszont egyszerűen drága ahhoz, hogy értelmezhető ajánlat legyen egy Redmi Note 14 5G-vel szemben. De nem csak Redmi van ennyi pénzért a belépőszinten és környékén. A teszt írásakor beleférne az árba a Samsung Galaxy A16 5G, a TCL 50 NXTPaper 5G, a Nothing Phone (2a), a Motorola Moto G85 5G, a CMF Phone 1, az Infinix Note 40 Pro, Vivo V40 SE 5G, vagy a Poco X7 is a független piacon nagy boltokból vásárolva. A Honor X8c felejthetőre sikeredett, és hacsak nem ragaszkodunk a jópofa zöld színéhez vagy a formához, az előbbi felsorolásból szolgáltatói kínálatban is találunk értelmesebb ajánlatot.

A Honor X8c a Honor Magyarországtól érkezett tesztre, ezúton is köszönjük!

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Előzmények

Hirdetés