Hirdetés

Honor X8c - nem csap nagy cécót

Alig változik valami a Honor X8b-hez képest, így adott a kérdés: elég-e a jó kijelző százezer forintért?

Kamera, fotók, videók


A hátlapról eltűnt a makrókamera [+]

Változatlan a kamerák száma, illetve az érzékelők felbontása. A főkamera 108 megapixeles, újdonság, hogy optikailag stabilizált, a szoftver pedig felkínálja a 3x nagyítást is a Samsung ISOCELL HM6 adatait felhasználva hibrid zoomhoz. Az ultraszéles kamera 5 megapixeles, az előlapi kamera pedig 50 megapixeles felbontású, az ezek által használt érzékelők típusát nem sikerült kinyerni pontosan a telefonból. Az ultraszéles is valószínűleg Samsung gyártmány egyébként.

108 MP főkamera (f/1,8, 24 mm ekvivalens, 1/1,67”, PDAF, OIS)

12 MP főkamera

Több részlet marad meg a teljes felbontású képeken, de laposabb a dinamika, fakóbbak a színek. Érdekes, hogy esti környezetben a 108 megapixeles módban inkább világosít a képen a telefon, viszont nagyon lágy a rajzolat, szinte nincsenek éles vonalak a képen. Van éjszakai mód, de az csak 12 MP-ben használható a főkamerával, és átesik a ló túloldalára agresszív élesítésével. Este még az éjszakai mód használatával is maradnak homályos foltok, a fókusz bizonytalan. Nappal és éjjel is lehetne pontosabb a zajszűrés, és sajnos 12 MP-ben vagy 108 MP-ben egyaránt megnő a képhibák száma a szélek felé haladva, hiába akár tökéletesek a fényviszonyok fotózáskor; lásd a polgármesteri hivatalról készült fotó jobb alsó sarkában a kék autó környékét, statikus téma, mégis teljesen szétesett a kép.

Hirdetés

12 MP főkamera, éjszakai mód

Fix 5 másodperces záridővel és kizárólag 12 MP-ben működik az éjjeli mód. Az optikai stabilizáció itt jól jön, de a végeredmény így is gagyesz. Agresszív az élesítés, túllő a célon a szoftver a vonalak újrarajzolásával, időnként túl is világosítja a témát. Ennek ellenére jelentős a zaj mennyisége, a képek sarka pedig itt is szétesik. Furcsa, hogy csak a főkamerával működik az éjjeli mód, az ultraszélessel nem, arra jobban ráfért volna.

12 MP főkamera, 2x zoom

12 MP főkamera, 3x zoom

Drasztikus minőségkülönbség van a 2x és 3x között. A kétszeres értékkel lőtt fotók úgy néznek ki, mintha a rendszer a 12 MP-es képbe vágott volna bele, a háromszoros esetén pedig mintha használta volna a 108 MP-es érzékelőből kiszedhető plusz adatokat. Este egyaránt túl sötét és lágy a rajzolata a fotóknak, de a 3x nagyítással készülteken így is maradnak meg olyan részletek, amik a 2x-ről eltűnnek: például az emlékművön a 896-os évszám a háromszoros zoomal olvasható. Nappal pedig zongorázható az eltérés, a háromszoros nagyítással készült fotók tisztábbak, élesebbek, nincs rajtuk az a mesterséges élesítés, ami természetellenessé teszi a rajzolatot, jobb a zajszűrés és a sarkok felé sem esik totál szét a kép. A zajszűrés lehetne mondjuk pontosabb, de ha a Honor X8c-vel kell zoomolni, mindenképp inkább a háromszoros értéket használjuk.

5 MP ultraszéles kamera (f/2,2, 17 mm ekvivalens, fix fókusz)

Az ultraszéles kamera van a telefonban és ezzel le is tudható minden pozitív tulajdonsága. Minősége alig értékelhető: elmosott részletek, gyenge dinamika, túlzó élesítéssel kompenzált rossz zajszűrés. Este pedig mintha víz alatt fotóznánk vele, hiába jelöljük ki a keresőben, mit szeretnénk élesen, helyette csak homályt kapunk.

12 MP előlapi kamera (f/2,1, 26 mm ekvivalens, fix fókusz)

Az előlapi kamera érdekessége, hogy 50 MP-es natív felbontása van (nettó felesleges), és LED villanó segíti az esti képalkotásban. A minősége 12 MP-ben nappali viszonyok között remek, bár az élesítés kissé túlzó és a dinamika lehetne szélesebb. A látószög mondjuk elég széles, a 26 mm ekvivalens fókusztávval 1x és 0,8x értéket ad meg a szoftver, amivel lehet fotózni. Este sárgás, meleg árnyalatú színeket részesít előnyben a főkamera, de ha bekapcsoljuk az előlapi vakut, akkor az egész átcsúszik kékes-lilásba. Este a zajszűrés sem megy hibátlanul, a fix fókusszal pedig az 1x értéken fotózva normál kartávolságban kitartva a telefont beljebb kerülünk a fókuszpontnál, így életlen lesz arcunk.

Videofelvételekhez a felső határ a 1080p-s felbontás és a 30 másodpercenkénti képkocka. A két látószög között váltani nem enged a telefon felvétel közben, de igazából az ultraszéles kamerára nappal sem érdemes nagyon építeni. A dinamika rossz, rengeteg kiégett pont van, a részletesség gyenge, a fotókra jellemző minőség jön át videóba is. A főkamera egy fokkal jobb, és ugyan van OIS, azért némi pattogást lehet tapasztalni. A hang túl van szűrve, de a szélzajt nem tudja megfogni a rendszer, és ami furcsa, hogy a fotóknál egész korrekt háromszoros nagyítás videóban már nincs meg, itt a digitális zoommal szétesik a kép. De ami a legfurcsább, és ez valószínűleg az Adreno 610 számlájára írható, az az előlapi kamera felvételeinek minősége. Itt is FHD 30fps a rögzített tartalom, de a videók darabosak, mintha kimaradnának képkockák. Este pontatlan a zajszűrés, a derítőfénnyel pedig inkább egy camcorder b-horror szereplőjének fogunk tűnni, mintsem részletesebbnek.

Az előlapi vaku
Az előlapi vaku [+]

Nem várunk el sokat képalkotás terén a százezer forintos kategóriától, itt a főkamera megüti az épp elfogadható szintet, a többi nem. Videóban pedig bárhogy és bármelyik kameráját is nézzük, sajnos gyenge a Honor X8c.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Előzmények

Hirdetés