Honor 6 - becsületbeli ügy

Multimédia

Nagyon büszkék voltak Berlinben a Honor 6 fotós képességeire, ezért bizakodva álltam neki, hogy fotózgassak. A kamera többféleképpen is elindítható, egyrészt nyilván van neki egy ikonja a menüben, de a lezáró képernyő jobb alsó sarkáról indítva a simítást is rögtön belecsöppenhetünk a képalkotás folyamatába. Ennél egy fokkal jobb hír, hogy a lezárt készülék hangerőszabályozó gombjainak alsó darabját kétszer gyorsan megnyomva nem csak egyből bekapcsol a fényképezőgép, hanem rögtön egy képet is készít, ha minden jól alakul, akkor erre 0,6 másodpercnyi időre van szüksége. Ezt egyébként — kissé önmagát fényezve — a fotó elkészülte után ki is írja a telefon. Ezek a képek azonban nem mindig lesznek élesek, ilyenkor ugyanis nem szórakozik a fókuszálással a masina, hanem úgy veszi, hogy tutira nem makrót fogunk lőni, ezért előfordul, hogy életlen, homályos eredmények születnek.

Honor 6
[+]

Ha viszont nem a gyorsaságra törekszünk, hanem van annyi időnk, amit általában egy mobil elkér egy normális fotó kapcsán, akkor számos további lehetőségünk adódik. A kereső bal felén vannak a beállítási lehetőségek, itt az alsó ikont megnyomva tudunk üzemmódot választani. Az “S” betűvel jelzett mód lesz a leggyakoribb döntés, ilyenkor a telefon automatikusan igyekszik kalibrálni mindent a fényviszonyoknak megfelelően, s ez elég jó hatásfokkal sikerül is neki. Ilyenkor is állítható viszonylag sok opció, de az ISO, a fehéregyensúly, a kontraszt, a telítettség és az expozíció csak normál módra kapcsolva érhető el. Akad még önkioldó, célkövetés, mosolyexponálás, állítható a képméret és a geotagging. Az üzemmódok között van szépítés, ami egyfajta virtuális bőrradírként működik, de utólag is ráküldhetünk egy portréra mindenféle effektet (szem növelése, arc és orr karcsúsítása), kérhetünk vízjelet, ami rárakja a fotóra, hogy hol vagyunk, vannak effektek, panoráma mód, kapcsolható a HDR (de ezt az intelligens mód magától is megteszi), valamint utófókusz is igényelhető. Ez két képet csinál és utána eldönthetjük sima érintéssel, hogy hol legyen éles a felvétel. Szintén a fotózáshoz kapcsolódik, hogy ha hosszan nyomjuk a keresőn a kijelzőt, akkor külön-külön meg tudjuk határozni, hogy hova élesítsen a gép és hol mérjen fényt, ez főleg nagy dinamikatartományú témáknál segíthet abban, hogy a számunkra fontos részek ne legyen túl sötétek, illetve világosak.

A fent elterülő képek kifejezetten jók. Nem tökéletesek, van némi zajosodás, picit talán a vonalélesség is lehetne jobb, de az a helyzet, hogy igen nagy százalékban jól sikerülnek az alkotások. Nem mozdulnak be a fotók, nem lesznek homályosak, a makró egészen kiváló, a dupla villanó is meglehetősen hatékony. Estefelé a telefon persze már kevésbé brillírozik, de így sincs ok panaszra, sötétebb környezetnél szól, hogy lehetőség szerint tartsuk stabilan a gépet, ilyenkor pár fotót még készítget és megpróbálja ezeket egy darab, viszonylag éles képpé összerakni, ami egész jól sikerül neki. Igazából meglehetősen elégedett voltam a végeredménnyel, a Honor 6-nak nincs miért szégyenkeznie.

Honor 6 selfie
Előlapi kamerával [+]

Ráadásul van egy 5 megapixeles előlapi kameránk is. Ez önmagában is korrekt felbontás (bár az optika minősége érezhetően gyengébb, mint a hátlapi modul), ilyenkor is van néhány üzemmód (szépítés, vízjel, effektek), illetve elérhető a panoráma is, amivel három kép készül, egy középről, aztán kicsit jobbra és kicsit balra fordítva a masinát, így több jóember arca is beférhet. Kár, hogy nem mindig sikerül jól összefűzni a képeket, aminek nyilván az is az oka, hogy magunkat háromszor úgysem tudjuk ugyanúgy lefotózni. Ha sötét van, akkor a kijelző fehér villantásával próbál némi plusz fényt adni a gép. Videót Full HD-ben tud venni a masina, különösebb trükkök nincsenek, de szoftveres stabilizációt kérhetünk, tesztfelvétel itt található.

Honor 6 Honor 6

A zenei oldalra sincs különösebb panasz, noha a hátlapi hangszóró azért nem tartozik az élvonalba, pláne, hogy bármilyen felületre téve jelentősen csökken a hangerő. A lejátszó az EmotioUI szerves része, stílusok, albumok, előadók, mappák szerint is listázhatók a számok. Van elalváskapcsoló, ki lehet szűrni az adatbázisból a túl rövid fájlokat, a hangzásról pedig a DTS mód gondoskodik, ez elsősorban fülessel érzékelhető. A repertoár része egy FM-rádió is, ha pedig videót óhajtunk nézni, akkor a Full HD felbontás természetesen meg sem kottyan a gépnek, de nem minden formátumot támogat gyárilag a lejátszó — ezen nyilván lehet segíteni alternatív appok felkutatásával.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: Yes, Your Honor 6

    Tegnap hivatalosan is megjött Európába, ma pedig már be is tudjuk mutatni a Huawei által életre hívott márka új modelljét, a 8 magos processzoros és Full HD kijelzős Honor 6-ot.

  • Több tiszteletet a Huawei-nek, itt a Honor!

    Berlinben mutatta be a gyártó azt a két készüléket, amelyek egy új brand első modelljei. A Honor 6 és a 3C már Ázsiában debütáltak, Európában is nélkülözik a telefonok a Huawei nevet.

Hirdetés