Hirdetés

Honor 400 Lite - szegény ember kameragombja

Olcsóbb és többet tud, mint az előd, de saját identitás helyett inkább máshonnan csór ötleteket, ami nem áll jól neki.

Adatátvitel, akkumulátor

A Dimensity 7025 Ultra egy 5G-s chipset, szóval a mobilhálózati támogatás megvan. A WiFi maximuma az 5 GHz, WiFi 6 nem támogatott, de van 5.3-as Bluetooth, természetesen van NFC és a GPS alapú pozícionálás is jól működött. A böngészési élményre nincs panaszom, a 120 Hz-en gördülő kijelző kellemes folyamatosságot kínál, az USB csatlakozó pedig 2.0-s, de ennél többet ennyi pénzért nem várhatunk el. Jó pont az eSIM megléte, ezt sok drágább telefonból kihagyják (rád nézek, Nothing Phone (3a)), szóval összességében ebben az ársávban az adatkommunikációs repertoár hozza az elvárásokat.

Hirdetés

[+]

A hátlap alá begyömöszölt, 5230 mAh-s akkumulátor papíron egy picit nagyobb, mint mondjuk egy hasonló árfekvésű Samsung 5000 mAh-s képessége, ennek ellenére üzemidőben nem kiemelkedő a készülék. A szimulált tesztek alapján is kissé elmarad a konkurensektől és a saját tapasztalatunk is az, hogy a nap végén látható 30-35%-os töltöttségi érték azt jelzi előre, hogy érdemes a masinát minden éjjel töltőre lógatni. Saját töltőfejjel 35 wattos a tempó (de ezt bemondásra hisszük el, mert ilyen tartozék nincs a dobozban), PD 3.1-es megoldással viszont 30 wattos a maximum (ezt viszont kimértük), ami szokás szerint a teljes töltés felé haladva lassacskán csökken, de még 80% felett is 20-22 wattot felvesz. Vezeték nélküli opció nincsen.


[+]

Honor 400 Lite
Pro
Van eSIM támogatás és FM-rádió
Korrekt kijelző
Bőséges tárhely és a RAM árszinten
Friss Android 15, hosszú szoftveres támogatás
Kontra
Az ultraszéles kamera csak fotózni jó, azt is csak nappal
Gyenge videós képességek, nincs OIS
Nincs sztereó hangszóró és jack csatlakozó
A töltés lassúcska, Qi töltés nincsen
Virtuális közelségérzékelő
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftverfelület 8 pont
Szoftvertámogatás 10 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 8 pont
Ár (8/258 GB, HUF) 109 990

Összegzés. Nincs ezzel a telefonnal nagy baj, ér annyit, amennyit kérnek érte. Vannak tagadhatatlan előnyei (eSIM, szelfilámpa, jó főkamera, IP64, no meg a 6 éves szoftveres támogatás), de vannak zavaró hiányosságai is (nincs OIS, nincs sztereó hangzás), ebben az ársávban nincsen tökéletes mobil, apróságokban térnek el, egyikből ez hiányzik, másikból amaz. Viszont van merítés. CMF Phone 1, Redmi Note 14 5G, Motorola G85, Samsung Galaxy A26… mindegyiknek megvan a maga erőssége és célcsoportja. Ha a Honornál azt gondolták, hogy ebből a mezőnyből majd az emeli ki a készüléküket, hogy kényszeresen úgy akar kinézni, mint egy iPhone, akkor szerintem rossz úton járnak, de lehet, hogy csak engem zavar ez a nagyon látványos másolás. Simán benne van a pakliban, hogy mások viszont pont örülnek neki, hogy egy iPhone-nak tűnő telefont tudnak 110 ezerért zsebrevágni, ami egyébként tényleg tud kínálni néhány extrát. Az mindenképpen a Honor mellett szól, hogy a cucc olcsóbban nyit, mint a tavalyi Honor 200 Lite, annál sok ponton jobb is, ráadásul most a kártyafüggetlen piacon sem szálltak el az árakkal, szolgáltatóknál talán majd kicsit még kedvezőbb lehet. Előfizetéssel biztosan. A Honor mostanra — egyébként relatív rövid idő alatt — beverekedte magát az operátori kínálatokba, messze nem szállítanak akkora volument, mint az Apple-Samsung-Xiaomi trió, de nem ők lesznek az elsők, akiket racionalizációs törekvések mentén kidobnak a listából a hazai szolgáltatók. Ez a Honor 400 Lite is egy népszerű választás lehet, igazából nincs semmi kritikus hibája, ha pedig valaki hosszú távra keres egy nem túl drága mobilt, akkor mi nem fogjuk róla lebeszélni.

Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények