Hirdetés
Bevezető
Nem lennék készülékstratégiai vezető a Samsungnál, mert amíg az S szériánál nagyjából lehet tudni, hogy mit szeretne a nép és ehhez képest mit tud megvalósítani a gyártó, a legnépszerűbb termékvonalnál (A széria) viszont úgy kell sakkozni az ilyen-olyan fejlesztésekkel, hogy minden kategóriában indokolható legyen az árszint. Ez persze az egyszerre megjelenő termékek (A06, A16, A26, A36 és A56) esetében megoldható feladat, hol a chipsetet erősítik, hol a kameráknál nyúlnak bele a történetbe, vagyis ahogyan haladunk felfelé árban és számozásban, úgy tudnak többet a széria termékei. Tök logikusnak tűnik, de.
De van egy olyan probléma, hogy még vidáman piacon vannak a tavalyi széria modelljei (A05, A15, A25, A35 és A55), amelyeknek az ára már szépen csökkent, miközben a hosszú terméktámogatás (még az A25-re is jár 4 év) miatt továbbra is jó ajánlatnak számítanak (nota bene: egy évvel a bemutatót követően már jó árú ajánlatnak is), vagyis a friss szériának kéne nyújtania valamit, ami miatt majd azt veszik a népek. Szóval ezt én most tök szépen összefoglaltam pusztán technikai aspektusból, miközben a valóság az, hogy a vásárlók zöme azt veszi, ami a polcon van, amit az értékesítő rátukmál, ami akciós, vagy aminek 10 forinttal alacsonyabb az ára.
Most éppenséggel az a helyzet, hogy a Galaxy A26 kezdőára pont annyi, amennyiért a tavalyi A35-öt el lehet hozni. A tavalyi A25 már olcsóbb, de ott tényleg rá lehet mutatni fontos(nak tűnő) eltérésekre, vagyis a Samsung magával (is) versenyez, ez az átka a kényszeres, évenkénti modellfrissítésnek. Amúgy biztosan kiszámolták már, hogy ezt meg kell-e lépni, gondolom kijött, hogy muszáj, mert különben nem lesz eelég eladás, miközben emberek milliói vidáman elvannak több éves telefonokkal, pláne akkor, ha jön rájuk elég frissítés. Akármi is a realitás, a Samsung évről-évre frissíti az A szériás kínálatot, amelynek most az egyik legöldöklőbb árszegmensbe tartozó modelljét, az A26-ot nézegetjük meg.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!