Honor 400 Lite - szegény ember kameragombja

Olcsóbb és többet tud, mint az előd, de saját identitás helyett inkább máshonnan csór ötleteket, ami nem áll jól neki.

Hirdetés

Bevezető

Tavaly voltam a Honor központjában Kínában. Tök kis kompakt létesítmény, de modern és áttekinthető, no meg mindenki nagyon elhivatott volt, hogy ők hamarosan hatalmas szereplői lesznek ennek az iparágnak, összességében tanulságos és remek kirándulás volt, de. Sok-sok közepesen érdekfeszítő prezentációt hallgattunk meg, amikor termékekről volt szó, akkor mindig előkerült, hogy a csúcskészüléket az aktuális iPhone-hoz hasonlítgatták. És amikor a gyárból buszoztunk visszafelé, akkor direkt megkértem az egyik termékmenedzser hölgyet, hogy üljön mellém, mert lennének kérdéseim. Nem az első kérdésem volt ugyan, de felhoztam a témát: miért kell kényszeresen az Apple-höz mérni magukat? Mármint értem, hogy azt mindenki ismeri, de ezzel azt is elérik, hogy még magasabb polcra rakják az iPhone-t, mert mintha az lenne a példa és a nimbusz, amit meg kell haladni.

Honor HQ, Sencsen
Honor HQ, Sencsen [+]

Mondta, hogy érti. De náluk ez így szokás. Mármint kulturálisan. Hogy a legjobbhoz kell mérni mindent. És rendben, ezt elfogadom. De vajon a legjobbtól kell ellopni is minden ötletet? Nincs sajátjuk? Mert a Honor 400 Lite annyi helyen majmolja az Apple telefonját, ami még Kínában is rekord. A leginkább nyilvánvaló, mert erre a sajtóanyag és a kommunikáció is nagy hangsúlyt fektet, hogy ez a világ első androidos telefonja, amin “AI kameragomb” van. Hiányzott, mint üveges tótnak egy falat kenyér. Az iPhone 16 Pro / Pro Max leginkább értelmetlen és/vagy utált funkcióját sikerült belerakni egy középkategóriás kínai készülékbe. De nem álltak meg itt. A kijelző felső részén “Mágikus Kapszula” néven találjuk meg a Dinamikus Sziget koppintását (3D arcazonosítás nélkül), a hátsó kamerák elrendezése pedig szintén az iPhone-t majmolja. Jó, rajzoltak még oda egy lekerekített csücskű háromszöget is, hogy azért mégse, de a lapos oldalélek sem véletlenül olyanok, amilyenek, szóval ez itten a szegény ember iPhone-pótlékja, legalábbis külsőre, mert belül nyilván tök más a két telefon, alsóhangon van köztük egy négyszeres árszorzó.

Honor HQ showroom, Sencsen
Honor HQ showroom, Sencsen [+]

Amikor egy Tecno nevű 40 ezer forintos készülék másol Apple-t, azt kiröhögjük, de értjük: azt hiszik, hogy ezzel majd el lehet adni. De egy Honor? Ne már. Amikor ők tudnak olyanokat, mint a Magic V3, ami tényleg egy olyan mestermunka, amihez hasonlót sem gyárt az Apple. Akkor mi szükség van arra, hogy egy 400 Lite nevű termék ennyire kínosan kopizzon egy iPhone-t? Eddig amúgy az volt a mondás, hogy a Lite modellek lényege, hogy egy tök átlagos hardvert sóznak a népre egy jóval drágább készülék imázsát felhasználva… de ez a jóval drágább készülék házon belül volt. A Magic7 Lite pont ezen filozófia alapján készült. Lenne ötletem, hogy mit lehet lenyúlni az Apple-től, aminek értelme is lenne (AirDrop? Store? Cloud? Röccenésmentes szoftver? Szénné optimalizált erőforráskezelés?), de a Honornál sikerült azokat átemelni, amiket már ott sem szerettünk, de még ezek sem sikerültek úgy.

Honor 400 Lite kézben tartva
Honor 400 Lite kézben tartva [+]

Jó, kihisztiztem magam. Ez mégiscsak egy telefon, van neki hardvere, kamerája, kijelzője, szoftvere és ára. Ami meglepően versenyképes a tavalyi cucchoz képest, mert 110 000 forinton startol itthon. És elsősorban ezek alapján kell megítélnünk, amire a következő oldalakon teszünk kísérletet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Előzmények

Hirdetés