Homtom HT6 - kitartóan pontatlan

Külső

Elsőre ormótlannak tűnhet az eszköz, de ez inkább a tömbszerűségéből, az egyszerű formatervéből és a viszonylag nagy tömegéből (170 gramm) adódik, kijelzőméretéhez képest teljesen elfogadható a 153,8 x 77 x 9,9 milliméteres kiterjedés. A design nem sikerült túl izgalmasra, egyhangú, nagy felületek vannak mindenhol, a keret krómcsíkjai az álca mögött természetesen műanyagot rejtenek. A készülékház unibody, ennek megfelelően nagyon merevnek érződik, hátlapropogásról és hasonló problémákról azonban szó sem lehet, az összeszerelési minőségben nem találtunk hibát.

A betekintési szögekkel nincs gond, de a kontrasztarány harmatos.
A betekintési szögekkel nincs gond, de a kontrasztarány harmatos. [+]

Kijelző-teszt
Mérés Homtom HT6 Doogee X5 Doogee X5 Pro Prestigio Muze C3
Fehér fényerő (max.) 490 nit 511 nit 560 nit 364 nit
Fehér fényerő (min.) 21 nit 24 nit 26 nit 38 nit
Fekete fényerő 0,57 nit 0,49 nit 0,54 nit 0,43 nit
Kontrasztarány 861:1 1043:1 1037:1 848:1
Színhőmérséklet 7450 K 7234 K 7665 K 7942 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A hazugságok a kijelzőnél kezdődnek: a gyártó kiemelkedő kontrasztarányt és tökéletes láthatóságot ígér napfény alatt, és bár az általunk mért 490 nit valóban nem rossz maximumnak, szinte minden másban elvérzik a kijelző: éjszaka még a legalacsonyabb fényerőszint mellett is kisüti az ember szemét, a feketéi gyengék, a fényérzékelő pedig a megszokottnál lassabban reagál a környezeti változásokra. 5,5 hüvelykes képátlójához a 720 x 1280 pixel egyébként még éppen elegendő, pixelvadászok nyilván keveslik a 267 ppi-s képpontsűrűséget, viszont a hardver ismeretében még inkább egy ilyen kompromisszumot érdemes bevállalni, mint egy szaggató menüt.

Csak akkor tehetünk két microSIM-et a fiókba, ha lemondunk a microSD-ről.
Csak akkor tehetünk két microSIM-et a fiókba, ha lemondunk a microSD-ről. [+]

A Doogee kütyüjeinél gyakran találkoztunk problémás érintésérzékenységgel, ezért alapos próbának vetettük alá a Gorilla Glass védőüveggel borított kapacitív egységet, ami egyszerre 5 ujjat képes érzékelni. A végeredmény: valami fejlődés érzékelhető, viszont még mindig nem az igazi. Valószínűleg a ritkásan elhelyezett érzékelőpontok okozzák, hogy sokszor darabosnak érezhetjük az érzékelést, a nagyon finom mozdulatokat nem tudja jól lekövetni a készülék. A probléma nem tragikus, viszont sokak számára zavaró lehet, a legkomolyabb gondja egyébként hidegben van, ilyenkor akár teljes meghülyülésre is képes a kijelző. A megjelenítő fölött szerencsére van színes értesítési led, ráadásul olyan erővel villog, hogy biztosan észre fogjuk venni, ha nem fogadott hívásunk vagy olvasatlan üzenetünk van.

Minden a megszokott helyen: felül a jack csatlakozó, jobb oldalt a nyomógombok.
Minden a megszokott helyen: felül a jack csatlakozó, jobb oldalt a nyomógombok. [+]

A képernyő alatt lévő érintőgombok nem kaptak háttérvilágítást, viszont kellő távolságra vannak egymástól, így jó eséllyel megszokjuk a helyüket. Bal oldalon találunk egy menügombot, jobb oldalra került a visszalépés, a kettő között pedig a kezdőképernyőre való ugrást előidéző darab, amit hosszan érintve jutunk az alkalmazásváltóba. A mobil jobb oldalára kerültek a nyomógombok, a felső részen ülnek a hangerőszabályzók, közvetlenül alattuk pedig a bekapcsológombot látjuk.

Műanyagból készült a hátlap, itt találjuk a hangszórót is.
Műanyagból készült a hátlap, itt találjuk a hangszórót is. [+]

Mivel nem szedhetjük le a hátlapot, így a bal oldalon található fiókot kell kihúznunk a hozzá tartozó tű segítségével ahhoz, hogy a kártyákat betehessük: a slotba két darab microSIM-et vagy egy microSIM-et és egy microSD-t rakhatunk, egy ekkora mobilnál viszonylag nehezen értelmezhető, hogy miért nem sikerült különválasztani a három helyet. A hátlap hatalmas, egyhangú felülete már-már sivár, némi szálcsiszolt hatással próbálták meg feldobni a hátsó nézetet, ám ez nem lett kimondottan hatásos. A hangszóró viszont ide került, illetve természetesen a 8 megapixeles főkamera is észrevehető, mellette a dupla ledes villanóval.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • HomTom HT16 Pro - minimálprogram

    Rengeteg érvet lehet felhozni ellene, a kamerája harmatgyenge, navigálni sem érdemes vele, de újonnan, 25 ezer forint alatt egyáltalán nem megbocsáthatatlanok a hibái.

  • HomTom HT17 Pro - nagyra vágyóknak

    30 ezer forint alatt négymagos phablet ujjlenyomat-olvasóval, és az összeszerelés is rendben? Pár éve tudományos fantasztikum volt, ma valóság, ám nem mindenhol kerek a történet.

  • Filléres 18:9-es képarányú mobillal támad a HomTom

    Az S16 egy 5,5 hüvelykes, 640 x 1280 pixeles megjelenítővel szerelt phablet, amely a legolcsóbb kávákat vékonyító ajánlat lehet a piacon.

  • HomTom S99 - elmélet és gyakorlat

    A kínai gyártó alapfilozófiájának megfelelően egy üzemidőre optimalizált, 6200 mAh-s akkumulátorral szerelt mobilt dobott piacra. Sajnos pont ebben nem mutat igazán nagyot.