Homtom HT6 - kitartóan pontatlan

Kamera, video, audio

A hátlapon lévő kameráról nem sok dolgot ad meg a gyártó, állítólag a Sony műhelyéből származik a szenzor, azonban nem 13, hanem 8 megapixeles a natív felbontás, a szoftver pedig mesterségesen tornázza fel 13-ra, teszi ezt hasonlóképpen az előlapi egységnél, csak ott még nagyobbat csal: 2 megapixelről 5-re módosít, teljesen értelmetlenül. A hátlapon van egy dupla ledes, de nem kéttónusú vaku, ami néhány méteren belül egész erőteljes fényt ad. Az autofókusz nem maradt ki, de munkáját semmilyen segédlet nem egészíti ki, ez főleg gyenge fényviszonyok között problémás, amikor csigalassan, ugyanakkor pontatlanul méri fel a tárgytávolságot, majd szörnyen életlen képet készít, teszi mindezt úgy, hogy manuális mód sincs, amivel ki tudnánk ezt küszöbölni, a szoftver egy az egyben a régimódi AOSP-származék.

A fenti képek minősége bőven hagy kívánnivalót maga után, az alacsony dinamikatartomány szinte minden fotón felütik a fejét, e mellé gyenge részletességet, maximum közepesnek nevezhető vonalélességet, és általában elég sok képzajt kapunk. A HDR valamennyit segít a harmatos dinamikán, de sajnos nem tudja mindig eltüntetni a kiégett, vagy olykor nagyon sötét részleteket. A 720p videóktól sem fogunk elájulni, a képi problémák természetesen itt is jelen vannak, a szimpla mikrofon által rögzített hang pedig lehetne sokkal jobb.

A gyári Androidból érkezik a videolejátszó is.
A gyári Androidból érkezik a videolejátszó is. [+]

A gyári videolejátszó a H.263, H.264 és MPEG-4 kódolású videókkal gond nélkül megbirkózik, ehhez a hardverhez nyilvánvalóan nem érdemes Full HD-s filmeket társítani, ennél kisebb felbontáson azonban nincs gond a teljesítménnyel. Az alapvető funkciók (ismétlődés beállítása, vágás) rendelkezésünkre állnak a szoftverben, az AC3 hangkódolású tartalmak lejátszásához viszont mindenképpen le kell töltenünk egy másik lejátszót.

Ezt a kezelőfelületet már biztosan ismeri a legtöbb Android-felhasználó. Ezt a kezelőfelületet már biztosan ismeri a legtöbb Android-felhasználó.
Ezt a kezelőfelületet már biztosan ismeri a legtöbb Android-felhasználó. [+]

A hátlapon lévő hangszóró minősége sajnos korántsem nevezhető megfelelőnek, bár a maximális hangerő nem karcsú, az összkép mégis torz, mélyhiányos és kellemetlen. Szerencsére fülhallgatóval jobb a helyzet, viszonylag kis torzítás mellett, korrekt erősítéssel csendülnek fel zenéink, ha a 3,5 milliméteres jack csatlakozót használjuk, ehhez azonban mindenképpen saját eszközt kell bevetni, hiszen a headset nem része a csomagnak. Szoftveresen minden megvan, amit az AOSP nyújtani tud, akad hangszínszabályzó előre definiált sémák alapján és kézzel állíthatóan is, az FM-rádió pedig képes csatornák keresésére, műsorok rögzítésére és RDS-információk megjelenítésére egyaránt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • HomTom HT16 Pro - minimálprogram

    Rengeteg érvet lehet felhozni ellene, a kamerája harmatgyenge, navigálni sem érdemes vele, de újonnan, 25 ezer forint alatt egyáltalán nem megbocsáthatatlanok a hibái.

  • HomTom HT17 Pro - nagyra vágyóknak

    30 ezer forint alatt négymagos phablet ujjlenyomat-olvasóval, és az összeszerelés is rendben? Pár éve tudományos fantasztikum volt, ma valóság, ám nem mindenhol kerek a történet.

  • Filléres 18:9-es képarányú mobillal támad a HomTom

    Az S16 egy 5,5 hüvelykes, 640 x 1280 pixeles megjelenítővel szerelt phablet, amely a legolcsóbb kávákat vékonyító ajánlat lehet a piacon.

  • HomTom S99 - elmélet és gyakorlat

    A kínai gyártó alapfilozófiájának megfelelően egy üzemidőre optimalizált, 6200 mAh-s akkumulátorral szerelt mobilt dobott piacra. Sajnos pont ebben nem mutat igazán nagyot.