Homtom HT6 - kitartóan pontatlan

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Valószínűleg senkit nem fognak meglepni az adatkommunikációs képességek, örömteli, hogy a Cat.4-es LTE támogatja a 800 MHz-es frekvenciákat, így a mobilinternetezés kimondottan kényelmes a Homtommal. A WiFi antenna érzékenysége túltesz az átlagon, ac-t nem, viszont 802.11b/g/n szabványú hálózatokat támogat. Természetesen elmaradhatatlan a HotKnot, a Bluetooth 4.0 és a GLONASS-szal megtámogatott GPS-vevő, aminek segítségével gyorsan talál pozíciót a telefon, a stabilitása pedig közepes, navigálásnál időnként előfordult, hogy hirtelen egy olyan utcába dobott át a kütyü, amelyikben még soha nem jártam. A microUSB 2.0 csatlakozó, OTG-képes, ennek köszönhetően rengeteg külső eszközt tudtunk csatlakoztatni rá, többek között pendrive-ot, kártyaolvasót, egeret és billentyűzetet, de ami ennél a telefonnál talán a legfontosabb OTG-funkció: tudunk tölteni más eszközöket is. A dual SIM a jól megszokott módon dual standby, készenlétben tehát mindkét kártya hálózaton van, majd ha az egyikkel telefonbeszélgetést intézünk, akkor a másik lelép a hálózatról. A beszélgetési minőség közepes, a beszédhangszóró elég hangos, viszont a mikrofon gyakorlatilag minden háttérzajt továbbít a mondanivalónkkal együtt.

Az egyszerű AOSP-böngészőt érdemes lecserélni egy kellemesebben használható darabra. Az egyszerű AOSP-böngészőt érdemes lecserélni egy kellemesebben használható darabra.
Az egyszerű AOSP-böngészőt érdemes lecserélni egy kellemesebben használható darabra. [+]

A gyári AOSP-böngészőnél kevés lehangolóbbat lehet találni mostanában, szerencsére egy pillanat alatt telepíthetünk egy másik programot internetezésre, aminek segítségével már kényelmesebben, barátságosabb kezelőfelülettel, és sokszor gyorsabban tudunk mozogni a weboldalak között, két gigabájt memória pedig ez esetben bőven elég ahhoz, hogy sűrű lapváltások mellett se töltsük a hasznos időnket azzal, hogy újratöltögető oldalak miatt kelljen várnunk.

Tesztünk alanya jóval vastagabb a ZTE Blade V7-nél.
Tesztünk alanya jóval vastagabb a ZTE Blade V7-nél. [+]

Értékelés: Homtom HT6
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 4 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 10 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A Homtom HT6 a teszt végére hagyta a legnagyobb ütőkártyáját: lehet, hogy nem a legjobb középkategóriás okostelefon, amit kapni lehet, viszont amit tud, azt napokig tudja egy töltéssel. A 6250 mAh kapacitású akkumulátor nálunk könnyedén hozott négy-ötnapos üzemidőket, bőven 10 óra fölötti kijelzőidővel, sok beszélgetéssel, böngészéssel, benchmarkok futtatásával, játékok próbálgatásával és szinte végig maximális fényerővel. Ha visszafogottabban használjuk a telefont, akkor korántsem elképzelhetetlen, hogy egy hétig nem nyúlunk a töltőhöz, készenlétben, egy kártyával a hálózaton nagyjából 10%-ot merül egy nap alatt.

Akárhogy is próbáljuk szépíteni, az ötvenezer forint körüli Homtom HT6 a nagyobb méretű kijelzőn és a combos akkumulátoron kívül gyakorlatilag semmivel nem tud többet, mint a hozzá képest körülbelül féláron kapható Doogee X5 Pro. A hardvere ugyanúgy elég ehhez a felbontáshoz, a kamerája sem jobb, a hátlapi hangszóró minősége pedig még mindig gyenge. Érintésérzékelésben sem lehet érezni azt a hatalmas ugrást, sőt, az érintőpanel minősége talán még hátrányára is változott, bár itt mindig érdemes a fokozott gyártási szórással számolni, lehet, hogy csak nálunk járt egy jobb X5 Pro és egy gyengébben sikerült HT6. Mindazonáltal örömteli, hogy egy viszonylag használható méretű és tömegű okostelefonba ekkora akkumulátort tudnak tenni, ami tényleg nem könyörög minden este a töltőért. A Doogee X5 Pro a legjobb plecsninkkel távozott fél éve, ám azóta komoly változások léptek fel a piacon: az üzemidőbajnokok közt megjelent a kecses Xiaomi Redmi 3, a phabletek körében pedig a Zuk Z1 és a Xiaomi Redmi Note 2 ára mérséklődött barátságosra. Mindezeket figyelembe véve a Homtom ötvenezer forint fölött már nem annyira versenyképes ajánlat, mint a korábbi Doogee eszközök, ráadásul az érintésérzékeléssel kapcsolatos problémák is aggodalomra adnak okot, így a HT6 sajnos plecsni nélkül távozik tőlünk.

szentkuti11

A tesztkészüléket az Eustock küldte el nekünk, köszönjük!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • HomTom HT16 Pro - minimálprogram

    Rengeteg érvet lehet felhozni ellene, a kamerája harmatgyenge, navigálni sem érdemes vele, de újonnan, 25 ezer forint alatt egyáltalán nem megbocsáthatatlanok a hibái.

  • HomTom HT17 Pro - nagyra vágyóknak

    30 ezer forint alatt négymagos phablet ujjlenyomat-olvasóval, és az összeszerelés is rendben? Pár éve tudományos fantasztikum volt, ma valóság, ám nem mindenhol kerek a történet.

  • Filléres 18:9-es képarányú mobillal támad a HomTom

    Az S16 egy 5,5 hüvelykes, 640 x 1280 pixeles megjelenítővel szerelt phablet, amely a legolcsóbb kávákat vékonyító ajánlat lehet a piacon.

  • HomTom S99 - elmélet és gyakorlat

    A kínai gyártó alapfilozófiájának megfelelően egy üzemidőre optimalizált, 6200 mAh-s akkumulátorral szerelt mobilt dobott piacra. Sajnos pont ebben nem mutat igazán nagyot.