Homtom HT6 - kitartóan pontatlan

Bevezető, tartozékok

Ha moduláris mobilról van szó, akkor a jelenleg elérhető kínálatból az LG G5 juthat eszünkbe, pedig lassan ott tartunk, hogy elég egy véletlenszerűen választott kínai webshopra felmennünk, és összedobálhatjuk, hogy mekkora kijelző, kamera, akkumulátor, milyen típusú chipset és mennyi memória kell nekünk; jó eséllyel fogunk találni alternatívákat, és ez is egyfajta modularitás. A márkajelzés pedig sokadrangú kérdés, manapság már tényleg ember legyen a talpán, aki nyomon tudja követni a kisebb kínai gyártókat, hiszen ezek a cégek folyamatosan ontják magukból a zömmel MediaTek-alapú, fillérekből összeállítható készülékeket.

Egyáltalán nem apró a HT6, viszont a 6250 mAh kapacitású akkumulátor és az 5,5 hüvelykes kijelző kompenzálja valamennyire a kényelmetlenséget.
Egyáltalán nem apró a HT6, viszont a 6250 mAh kapacitású akkumulátor valamennyire kompenzálja a kényelmetlenséget. [+]

A végeredmény persze nem mindig meggyőző, főleg a nagyon ismeretlen gyártók szoktak alapot adni a vicces tesztekhez. Olvasóink akár a Homtomról is feltételezhetnék ezt, hiszen egy vadonatúj márka oldalunk hasábjain, ám valójában a Doogee albrandjéről beszélünk, ennek megfelelően pedig valamilyen szintű minőségbiztosításra azért számíthatunk, nem beszélve a hazai garanciáról, amit például az Eustock ad; a tesztkészüléket is ők biztosították. A hazai piacon a Doogee az X5 és X5 Pro készülékeivel dobbantott viszonylag nagyot, amelyekhez korrekt tudásuk és összeszerelési minőségük ellenére remek áron lehetett hozzájutni, de komoly hibájuk volt a pontatlan érintésérzékelés és a gyenge kamera minősége, így most leginkább arra voltunk kíváncsiak, hogy ezeket sikeresen javította-e a gyártó.

A felszereltséggel nincs gond, még kijelzővédő fólia és OTG-kábel is van a dobozban.
A felszereltséggel nincs gond, még kijelzővédő fólia és OTG-kábel is van a dobozban. [+]

A kék színű dobozban a fülhallgatón kívül minden fontos tartozékot megtalál a felhasználó: van egy microUSB kábel, egy hagyományos töltőadapter, egy kijelzővédő fólia, egy OTG-kábel és némi dokumentáció. A készülék színeinek terén nincs választási lehetőségünk, kizárólag a nálunk lévő fekete/sötétszürke párosítás érhető el, még fehér variáns sem létezik belőle.

Külső

Elsőre ormótlannak tűnhet az eszköz, de ez inkább a tömbszerűségéből, az egyszerű formatervéből és a viszonylag nagy tömegéből (170 gramm) adódik, kijelzőméretéhez képest teljesen elfogadható a 153,8 x 77 x 9,9 milliméteres kiterjedés. A design nem sikerült túl izgalmasra, egyhangú, nagy felületek vannak mindenhol, a keret krómcsíkjai az álca mögött természetesen műanyagot rejtenek. A készülékház unibody, ennek megfelelően nagyon merevnek érződik, hátlapropogásról és hasonló problémákról azonban szó sem lehet, az összeszerelési minőségben nem találtunk hibát.

A betekintési szögekkel nincs gond, de a kontrasztarány harmatos.
A betekintési szögekkel nincs gond, de a kontrasztarány harmatos. [+]

Kijelző-teszt
Mérés Homtom HT6 Doogee X5 Doogee X5 Pro Prestigio Muze C3
Fehér fényerő (max.) 490 nit 511 nit 560 nit 364 nit
Fehér fényerő (min.) 21 nit 24 nit 26 nit 38 nit
Fekete fényerő 0,57 nit 0,49 nit 0,54 nit 0,43 nit
Kontrasztarány 861:1 1043:1 1037:1 848:1
Színhőmérséklet 7450 K 7234 K 7665 K 7942 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A hazugságok a kijelzőnél kezdődnek: a gyártó kiemelkedő kontrasztarányt és tökéletes láthatóságot ígér napfény alatt, és bár az általunk mért 490 nit valóban nem rossz maximumnak, szinte minden másban elvérzik a kijelző: éjszaka még a legalacsonyabb fényerőszint mellett is kisüti az ember szemét, a feketéi gyengék, a fényérzékelő pedig a megszokottnál lassabban reagál a környezeti változásokra. 5,5 hüvelykes képátlójához a 720 x 1280 pixel egyébként még éppen elegendő, pixelvadászok nyilván keveslik a 267 ppi-s képpontsűrűséget, viszont a hardver ismeretében még inkább egy ilyen kompromisszumot érdemes bevállalni, mint egy szaggató menüt.

Csak akkor tehetünk két microSIM-et a fiókba, ha lemondunk a microSD-ről.
Csak akkor tehetünk két microSIM-et a fiókba, ha lemondunk a microSD-ről. [+]

A Doogee kütyüjeinél gyakran találkoztunk problémás érintésérzékenységgel, ezért alapos próbának vetettük alá a Gorilla Glass védőüveggel borított kapacitív egységet, ami egyszerre 5 ujjat képes érzékelni. A végeredmény: valami fejlődés érzékelhető, viszont még mindig nem az igazi. Valószínűleg a ritkásan elhelyezett érzékelőpontok okozzák, hogy sokszor darabosnak érezhetjük az érzékelést, a nagyon finom mozdulatokat nem tudja jól lekövetni a készülék. A probléma nem tragikus, viszont sokak számára zavaró lehet, a legkomolyabb gondja egyébként hidegben van, ilyenkor akár teljes meghülyülésre is képes a kijelző. A megjelenítő fölött szerencsére van színes értesítési led, ráadásul olyan erővel villog, hogy biztosan észre fogjuk venni, ha nem fogadott hívásunk vagy olvasatlan üzenetünk van.

Minden a megszokott helyen: felül a jack csatlakozó, jobb oldalt a nyomógombok.
Minden a megszokott helyen: felül a jack csatlakozó, jobb oldalt a nyomógombok. [+]

A képernyő alatt lévő érintőgombok nem kaptak háttérvilágítást, viszont kellő távolságra vannak egymástól, így jó eséllyel megszokjuk a helyüket. Bal oldalon találunk egy menügombot, jobb oldalra került a visszalépés, a kettő között pedig a kezdőképernyőre való ugrást előidéző darab, amit hosszan érintve jutunk az alkalmazásváltóba. A mobil jobb oldalára kerültek a nyomógombok, a felső részen ülnek a hangerőszabályzók, közvetlenül alattuk pedig a bekapcsológombot látjuk.

Műanyagból készült a hátlap, itt találjuk a hangszórót is.
Műanyagból készült a hátlap, itt találjuk a hangszórót is. [+]

Mivel nem szedhetjük le a hátlapot, így a bal oldalon található fiókot kell kihúznunk a hozzá tartozó tű segítségével ahhoz, hogy a kártyákat betehessük: a slotba két darab microSIM-et vagy egy microSIM-et és egy microSD-t rakhatunk, egy ekkora mobilnál viszonylag nehezen értelmezhető, hogy miért nem sikerült különválasztani a három helyet. A hátlap hatalmas, egyhangú felülete már-már sivár, némi szálcsiszolt hatással próbálták meg feldobni a hátsó nézetet, ám ez nem lett kimondottan hatásos. A hangszóró viszont ide került, illetve természetesen a 8 megapixeles főkamera is észrevehető, mellette a dupla ledes villanóval.

Hardver, szoftverezettség

A rendszerchip természetesen nem lehet más, mint MediaTek MT6735, ám sajnos nem kapjuk meg a teljes órajelet, csupán 1 GHz az, ami a négymagos Cortex-A53 processzorból kijön. A grafikai számításoknál egy Mali-T720 teljesít szolgálatot 450 MHz-en, memória tekintetében pedig 2 gigabájttal számolhatunk. A belső tároló 16 gigabájtos, de természetesen ebből táplálkozik a rendszer is, első bekapcsolás után körülbelül 12 áll rendelkezésünkre. MicroSD behelyezése után elvileg beállíthatjuk alapértelmezett íráslemeznek a külső meghajtót, de ilyenkor egyrészt lemondunk a két SIM-es módról, másrészt ez nem is működik mindegyik programmal.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Homtom HT6 Doogee X5 Doogee X5 Pro Op3n Dott telefon
Rendszerchip MediaTek MT6735P MediaTek MT6580 MediaTek MT6735P MediaTek MT6582
AnTuTu 6.x Benchmark 24208 pont n/a 23234 pont n/a
Vellamo Browser 1999 pont 2205 pont 1875 pont 1702 pont
Vellamo Metal 716 pont 676 pont 812 pont 768 pont
Geekbench 3 (single) 476 pont 361 pont 484 pont 354 pont
Geekbench 3 (multi) 1323 pont 1183 pont 1350 pont 1196 pont
GFXBench Manhattan onscreen 3,5 fps nem indult el 3,5 fps nem indult el
Manhattan offscreen 1080p 1,7 fps nem indult el 1,7 fps nem indult el
GFXBench T-Rex onscreen 8,4 fps 7,7 fps 8,5 fps 9,4 fps
T-Rex offscreen 1080p 4,9 fps 4,4 fps 5,0 fps 4,2 fps

A nyers teljesítmény harmatos, viszont a kijelző felbontása baráti, így lehetséges, hogy a Homtom HT6 kimondottan gyors a mindennapokban, ráadásul még a gyári animációk sebességét is felpörgeti a rendszer, így még pattogósabbnak érezzük az egészet. Az alkalmazások gyorsan megnyílnak, ha kell, azonnal bezáródnak, komolyabb listák görgetésénél sincs gond, egyedül akkor érezhető némi probléma, amikor egy bőségesebb tartalommal megáldott weboldalt nyitunk meg, vagy egy fejlettebb grafikai igényű játékkal szeretnénk játszani. Mindazonáltal még egy Real Racing 3 is elindítható, az első néhány verseny erejéig még használható szinten van a sebesség is, ha viszont nagyon sok autó fut a pályán, akkor előjönnek az idegesítő akadozások. Melegedésről aligha számolhatunk be, valószínűleg a csökkentett órajelen futó processzor miatt.

A gyári téma nem változtatható, a launchert viszont lecserélhetjük, ha meguntuk a komor megjelenést. A gyári téma nem változtatható, a launchert viszont lecserélhetjük, ha meguntuk a komor megjelenést.
A gyári téma nem változtatható, a launchert viszont lecserélhetjük, ha meguntuk a komor megjelenést. [+]

Ahogy azt a Doogee telefonoknál már egy ideje megszokhattuk, itt is komolynak akar látszani a felület, minden háttér sötét színű, az ikonok kerete fegyverszürke, az összkép nagyon komor, ráadásul ennek a kijelzőnek nem is áll annyira jól a fekete, mintha egy AMOLED-en látnánk viszont ezt a témát. A rendszer alapjait változatlanul az Android 5.1 szolgáltatja, és az alapvető funkciókat ellátó alkalmazások sem változtak, minden maradt gyári és egyszerű, extra appból pedig csak annyi van, amennyi feltétlenül szükséges.

El vagyunk halmozva gesztusvezérléssel, viszont ezek működhetnének hatékonyabban. El vagyunk halmozva gesztusvezérléssel, viszont ezek működhetnének hatékonyabban.
El vagyunk halmozva gesztusvezérléssel, viszont ezek működhetnének hatékonyabban. [+]

Megmaradt az összes gesztusvezérlési funkció, ami a korábbi modelleknél már rosszul működött, és sajnos a Homtom logó sem hozott nagy változást, ezek még mindig elég gyengén teljesítenek. A duplakoppos ébresztés túlságosan érzékeny, közben pedig a kijelzőre történő rajzolásra alig akar reagálni a mobil – főleg akkor nem akar működni, ha direkt akarjuk valamelyiket előhívni, és nem a zsebünkbe való csúsztatást érzékeli C betűnek a telefon. Nem tűnt el a „szomatoszenzor" sem, amivel elméletileg a kijelző fölött tudunk lapozgatni a galériában vagy a kezdőképernyők között, valószínűleg mondanom sem kell, hogy ez is elég hektikusan működik, érdemes kikapcsolni.

A legfontosabb programokon kívül van dokumentumolvasó és fájlmegosztó is. A legfontosabb programokon kívül van dokumentumolvasó és fájlmegosztó is.
A legfontosabb programokon kívül van dokumentumolvasó és fájlmegosztó is. [+]

A Google-féle szoftvercsomagnak csak egy része van telepítve, nincs Play Zene, nincs Drive, nincs YouTube, mindent az Áruházból kell összevadásznunk. Ami nem maradt ki, az a biztonsági mentés és visszaállítás, microSD-re gyakorlatilag minden személyes adatot és megőrzendő fájlt átvihetünk, mielőtt átköltöznénk egy másik mobilba. Ugyanebben segíthet a Xender is, amivel WiFi-n keresztül oszthatjuk meg tartalmainkat. Van Documents To Go a dokumentumok olvasására és szerkesztésére, kapunk egy szögegyszerű fájlkezelőt, ami az USB OTG perifériák kezelésére is hasznos, illetve van még egy zseblámpa alkalmazás is.

Kamera, video, audio

A hátlapon lévő kameráról nem sok dolgot ad meg a gyártó, állítólag a Sony műhelyéből származik a szenzor, azonban nem 13, hanem 8 megapixeles a natív felbontás, a szoftver pedig mesterségesen tornázza fel 13-ra, teszi ezt hasonlóképpen az előlapi egységnél, csak ott még nagyobbat csal: 2 megapixelről 5-re módosít, teljesen értelmetlenül. A hátlapon van egy dupla ledes, de nem kéttónusú vaku, ami néhány méteren belül egész erőteljes fényt ad. Az autofókusz nem maradt ki, de munkáját semmilyen segédlet nem egészíti ki, ez főleg gyenge fényviszonyok között problémás, amikor csigalassan, ugyanakkor pontatlanul méri fel a tárgytávolságot, majd szörnyen életlen képet készít, teszi mindezt úgy, hogy manuális mód sincs, amivel ki tudnánk ezt küszöbölni, a szoftver egy az egyben a régimódi AOSP-származék.

A fenti képek minősége bőven hagy kívánnivalót maga után, az alacsony dinamikatartomány szinte minden fotón felütik a fejét, e mellé gyenge részletességet, maximum közepesnek nevezhető vonalélességet, és általában elég sok képzajt kapunk. A HDR valamennyit segít a harmatos dinamikán, de sajnos nem tudja mindig eltüntetni a kiégett, vagy olykor nagyon sötét részleteket. A 720p videóktól sem fogunk elájulni, a képi problémák természetesen itt is jelen vannak, a szimpla mikrofon által rögzített hang pedig lehetne sokkal jobb.

A gyári Androidból érkezik a videolejátszó is.
A gyári Androidból érkezik a videolejátszó is. [+]

A gyári videolejátszó a H.263, H.264 és MPEG-4 kódolású videókkal gond nélkül megbirkózik, ehhez a hardverhez nyilvánvalóan nem érdemes Full HD-s filmeket társítani, ennél kisebb felbontáson azonban nincs gond a teljesítménnyel. Az alapvető funkciók (ismétlődés beállítása, vágás) rendelkezésünkre állnak a szoftverben, az AC3 hangkódolású tartalmak lejátszásához viszont mindenképpen le kell töltenünk egy másik lejátszót.

Ezt a kezelőfelületet már biztosan ismeri a legtöbb Android-felhasználó. Ezt a kezelőfelületet már biztosan ismeri a legtöbb Android-felhasználó.
Ezt a kezelőfelületet már biztosan ismeri a legtöbb Android-felhasználó. [+]

A hátlapon lévő hangszóró minősége sajnos korántsem nevezhető megfelelőnek, bár a maximális hangerő nem karcsú, az összkép mégis torz, mélyhiányos és kellemetlen. Szerencsére fülhallgatóval jobb a helyzet, viszonylag kis torzítás mellett, korrekt erősítéssel csendülnek fel zenéink, ha a 3,5 milliméteres jack csatlakozót használjuk, ehhez azonban mindenképpen saját eszközt kell bevetni, hiszen a headset nem része a csomagnak. Szoftveresen minden megvan, amit az AOSP nyújtani tud, akad hangszínszabályzó előre definiált sémák alapján és kézzel állíthatóan is, az FM-rádió pedig képes csatornák keresésére, műsorok rögzítésére és RDS-információk megjelenítésére egyaránt.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Valószínűleg senkit nem fognak meglepni az adatkommunikációs képességek, örömteli, hogy a Cat.4-es LTE támogatja a 800 MHz-es frekvenciákat, így a mobilinternetezés kimondottan kényelmes a Homtommal. A WiFi antenna érzékenysége túltesz az átlagon, ac-t nem, viszont 802.11b/g/n szabványú hálózatokat támogat. Természetesen elmaradhatatlan a HotKnot, a Bluetooth 4.0 és a GLONASS-szal megtámogatott GPS-vevő, aminek segítségével gyorsan talál pozíciót a telefon, a stabilitása pedig közepes, navigálásnál időnként előfordult, hogy hirtelen egy olyan utcába dobott át a kütyü, amelyikben még soha nem jártam. A microUSB 2.0 csatlakozó, OTG-képes, ennek köszönhetően rengeteg külső eszközt tudtunk csatlakoztatni rá, többek között pendrive-ot, kártyaolvasót, egeret és billentyűzetet, de ami ennél a telefonnál talán a legfontosabb OTG-funkció: tudunk tölteni más eszközöket is. A dual SIM a jól megszokott módon dual standby, készenlétben tehát mindkét kártya hálózaton van, majd ha az egyikkel telefonbeszélgetést intézünk, akkor a másik lelép a hálózatról. A beszélgetési minőség közepes, a beszédhangszóró elég hangos, viszont a mikrofon gyakorlatilag minden háttérzajt továbbít a mondanivalónkkal együtt.

Az egyszerű AOSP-böngészőt érdemes lecserélni egy kellemesebben használható darabra. Az egyszerű AOSP-böngészőt érdemes lecserélni egy kellemesebben használható darabra.
Az egyszerű AOSP-böngészőt érdemes lecserélni egy kellemesebben használható darabra. [+]

A gyári AOSP-böngészőnél kevés lehangolóbbat lehet találni mostanában, szerencsére egy pillanat alatt telepíthetünk egy másik programot internetezésre, aminek segítségével már kényelmesebben, barátságosabb kezelőfelülettel, és sokszor gyorsabban tudunk mozogni a weboldalak között, két gigabájt memória pedig ez esetben bőven elég ahhoz, hogy sűrű lapváltások mellett se töltsük a hasznos időnket azzal, hogy újratöltögető oldalak miatt kelljen várnunk.

Tesztünk alanya jóval vastagabb a ZTE Blade V7-nél.
Tesztünk alanya jóval vastagabb a ZTE Blade V7-nél. [+]

Értékelés: Homtom HT6
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 4 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 10 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A Homtom HT6 a teszt végére hagyta a legnagyobb ütőkártyáját: lehet, hogy nem a legjobb középkategóriás okostelefon, amit kapni lehet, viszont amit tud, azt napokig tudja egy töltéssel. A 6250 mAh kapacitású akkumulátor nálunk könnyedén hozott négy-ötnapos üzemidőket, bőven 10 óra fölötti kijelzőidővel, sok beszélgetéssel, böngészéssel, benchmarkok futtatásával, játékok próbálgatásával és szinte végig maximális fényerővel. Ha visszafogottabban használjuk a telefont, akkor korántsem elképzelhetetlen, hogy egy hétig nem nyúlunk a töltőhöz, készenlétben, egy kártyával a hálózaton nagyjából 10%-ot merül egy nap alatt.

Akárhogy is próbáljuk szépíteni, az ötvenezer forint körüli Homtom HT6 a nagyobb méretű kijelzőn és a combos akkumulátoron kívül gyakorlatilag semmivel nem tud többet, mint a hozzá képest körülbelül féláron kapható Doogee X5 Pro. A hardvere ugyanúgy elég ehhez a felbontáshoz, a kamerája sem jobb, a hátlapi hangszóró minősége pedig még mindig gyenge. Érintésérzékelésben sem lehet érezni azt a hatalmas ugrást, sőt, az érintőpanel minősége talán még hátrányára is változott, bár itt mindig érdemes a fokozott gyártási szórással számolni, lehet, hogy csak nálunk járt egy jobb X5 Pro és egy gyengébben sikerült HT6. Mindazonáltal örömteli, hogy egy viszonylag használható méretű és tömegű okostelefonba ekkora akkumulátort tudnak tenni, ami tényleg nem könyörög minden este a töltőért. A Doogee X5 Pro a legjobb plecsninkkel távozott fél éve, ám azóta komoly változások léptek fel a piacon: az üzemidőbajnokok közt megjelent a kecses Xiaomi Redmi 3, a phabletek körében pedig a Zuk Z1 és a Xiaomi Redmi Note 2 ára mérséklődött barátságosra. Mindezeket figyelembe véve a Homtom ötvenezer forint fölött már nem annyira versenyképes ajánlat, mint a korábbi Doogee eszközök, ráadásul az érintésérzékeléssel kapcsolatos problémák is aggodalomra adnak okot, így a HT6 sajnos plecsni nélkül távozik tőlünk.

szentkuti11

A tesztkészüléket az Eustock küldte el nekünk, köszönjük!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Homtom HT6
Homtom HT6 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 153 x 77 x 9,9 milliméter
Tömeg 166 gramm
Színvariációk fekete/szürke
SIM-foglalat microSIM + microSIM/microSD
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (267 ppi)
Kijelző típusa IPS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6735P
Processzor típusa 1 GHz-es, négymagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T720
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (ebből 12 GB szabadon felhasználható)
Memória bővíthetősége microSD (maximum 32 gigabájttal)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 21 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat.4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Xender, Documents To Go, Zseblámpa
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, autofókusz, ledes segédfény
Másodlagos kamera 2 megapixel
Videófelvétel 720p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 6250 mAh-s
Készenléti idő (3G) ismeretlen
Beszélgetési idő (3G) ismeretlen
Zenelejátszási idő ismeretlen
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, gesztusvezérlés

Azóta történt

  • HomTom HT16 Pro - minimálprogram

    Rengeteg érvet lehet felhozni ellene, a kamerája harmatgyenge, navigálni sem érdemes vele, de újonnan, 25 ezer forint alatt egyáltalán nem megbocsáthatatlanok a hibái.

  • HomTom HT17 Pro - nagyra vágyóknak

    30 ezer forint alatt négymagos phablet ujjlenyomat-olvasóval, és az összeszerelés is rendben? Pár éve tudományos fantasztikum volt, ma valóság, ám nem mindenhol kerek a történet.

  • Filléres 18:9-es képarányú mobillal támad a HomTom

    Az S16 egy 5,5 hüvelykes, 640 x 1280 pixeles megjelenítővel szerelt phablet, amely a legolcsóbb kávákat vékonyító ajánlat lehet a piacon.

  • HomTom S99 - elmélet és gyakorlat

    A kínai gyártó alapfilozófiájának megfelelően egy üzemidőre optimalizált, 6200 mAh-s akkumulátorral szerelt mobilt dobott piacra. Sajnos pont ebben nem mutat igazán nagyot.