HomTom HT17 Pro - nagyra vágyóknak

30 ezer forint alatt négymagos phablet ujjlenyomat-olvasóval, és az összeszerelés is rendben? Pár éve tudományos fantasztikum volt, ma valóság, ám nem mindenhol kerek a történet.

Hardver, szoftver

2017-ben egyetlen igényünk van belépőszinten, amikor garantáltan a legolcsóbb alkatrészekből válogatnak: az SoC legyen 64 bites és négymagos. Oké, ez kettő volt, a HT17 Pro viszont az 1,3 GHz-es Cortex-A53-as magokat használó MediaTek MT6737-tel ezeket teljesíti, és a Mali-T720MP2-es IGP, a 2 gigabájt RAM és a 16 gigabájtos belső tároló (12 elérhető) is vágyálom volt pár éve, ma viszont realitás ennyiért is. A kombináció elég, hogy ne legyen a szoftverfelületet fájdalmasabb használni, mint előnyös, és bár előfordulnak a főoldalon megakadások, néha egy kis késedelem, plusz nem ezzel a ketyerével fogunk a Real Racing 3-ba 200 játékórát belerakni (azért meg lehet próbálni), a mindennapokra a sebesség elég. A böngészés is lehetne fluidabb, de pár másodperc alatt betölt egy kövérebb oldal, a 2D-s játékok pedig vígan elfutnak, ergo teljesen használható a dolog.


[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark HomTom HT17 Pro Oukitel U7 Plus Huawei Y6 II Meizu m3 note
Rendszerchip MediTek MT6737 MediTek MT6737 HiSilicon Kirin 620 MediaTek Helio P10
AnTuTu Benchmark 6.x 29778 pont 29474 pont 29700 pont 48606 pont
Vellamo Browser 2344 pont nem futott le 2084 pont 3200 pont
Vellamo Metal 849 pont 916 pont 1340 pont 1348 pont
Geekbench 4 (single/multi) 562 / 1516 pont 561 / 1443 pont n/a n/a
GFXBench Manhattan onscreen 4,4 fps 4,5 fps nem futott le 7,0 fps
GFXBench Manhattan offscreen 2,2 fps 2,2 fps nem futott le 7,0 fps
GFXBench T-Rex onscreen 10 fps 10 fps 9,9 fps 17 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,9 fps 5,9 fps 5,6 fps 17 fps


[+]

Az alkalmazásbetöltés, telepítés, váltás és kezelés már darabosabb, ilyen SoC-vel tapasztaltunk gyorsabb működést is, de még mindig köröket ver a dolog a WVGA-s, régi torzszülöttek zombulására. Androidból 6.0 Marshmallow jár, múlt decemberi biztonsági csomaggal, és bár felrójuk a 7.0 Nougat hiányát, a 3% alatti elterjedés mellett pont nem egy kis kínai márkáktól várjuk a szoftveres megváltást. Cserébe a magyarítás javarészt összejött, néhány angolul maradt menüponton túl hazánk nyelvén lehet kutatni a lehetőségek között, billentyűzetből is akad hazai (AOSP, Go Keyboard Lite korrektúrával, szójavaslatokkal), a Play-szolgáltatások pedig megfelelően integráltak.


[+]

A HT17 Pro a vegyes magyarítás mellett egy másik, kisebb kínai gyártókra jellemző sajátosságot is kipipál: nincs menü, azaz minden ikon és widget a főoldalak valamelyikén kap helyet. A Google szoftverfelhozatala fapados, rengeteg az ősrégi AOSP-s, múzeumi darab (böngésző, kamera, galéria, zene, naptár, hangrögzítő, óra, számológép, biztonsági mentés, email, FM-rádió). Modernebb viszont a tárcsázó (gyorskeresés. gyorshívás) és a telefonkönyv (a nevek SIM-ről, számos fiókból, és a telefonról is behívhatók, többféle rendezési elvvel, szűréssel). A fájlkezelő FTP-kapcsolatra is képes és típus szerint is rendezi az állományokat. A DocumentsToGo a nevének megfelelően dokumentumokat kezel.


[+]

A modernebb Google-appok vagy bármi más gyorsan telepíthető, extraként pedig a Xender fájlküldő, egy akkumulátorkímélő app és az alkalmazászároló jár. Ez utóbbihoz ugyanúgy bevethető a hátlapi ujjlenyomat-olvasó, mint mondjuk a képernyőzár feloldásához. Itt is meg lehet ám csúszni 27 ezerért, HomTom azonban nem teszi: remek a felismerés hatékonysága, ha az ujjbegy nagy része takarja a könnyen elérhető szenzort, az sosem téved, egyedül az 1-2 másodperces főképernyőre jutás érzékelteti, hogy mégsem egy OnePlus 3T pihen az ember kezében. Meg az árcédula.


[+]

Ha már a kínai társ meg lett nevezve: ahogy ott, itt is rengeteg gesztusvezérlési mód bevethető. Például a duplakoppos felébresztés vagy alkalmazás, funkció indítása kikapcsolt képernyőre rajzolva. A home gombot duplán megérintve a képernyő ráadásul kikapcsol – ezt a praktikus dolgot kevesen vetik be, pedig pont annyira hasznos, mint gesztusfunkcióval, ujjlenyomat-olvasóval bekapcsolni. Opció még a hívásfogadás és -indítás fülhöz emeléssel, valamint a némítás lefordítással.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Doogee Y6 - nagytestű, nyugodt, engedelmes

    Nem lép szintet a Doogee ezzel az 5,5 hüvelykes phablettel, továbbra is a középkategória alsó szegmensébe tartozik, de azért vannak meglepően jó tulajdonságai. A számos rossz mellett.

  • Doogee X5 Max Pro - ül, nem ugrik fel, nem harapdál!

    Az X5 Max Pro 4000-es telepével olyan, mint Bog kutyája – esetlen a mozgása, de bármit csinálsz, nem bír elfáradni. Olcsó, ujjlenyomat-olvasós mobilt teszteltünk.

  • Homtom HT6 - kitartóan pontatlan

    Végre nálunk is felbukkant a Doogee új almárkájának egyik készüléke: a HT6 üzemidőben nem viccel, viszont összességében már találni nála jobb ajánlatokat a piacon.

  • Doogee Turbo Mini F1 - kis versenyautó

    A második Doogee mobil, ami nálunk járt, sokkal kisebb és karakteresebb az elsőnél, ráadásul a nagy fényerejű qHD-s megjelenítő alatt 64 bites rendszerchip lapul.

Hirdetés