HomTom HT17 Pro - nagyra vágyóknak

30 ezer forint alatt négymagos phablet ujjlenyomat-olvasóval, és az összeszerelés is rendben? Pár éve tudományos fantasztikum volt, ma valóság, ám nem mindenhol kerek a történet.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A HT17 Pro két microSIM-et fogad be dual standby technológiával, a legnagyobb adatsebesség 4G-n 150/50 Mbps (800/1800/2100/2600 MHz, azaz van B20). A beszélgetési minőség közepes, a hangszóró eléggé digitálisan szól, viszont zajos környezetben is hallani a másikat, és ők is rendben értettek bennünket. A WiFi 802.11b/g/n szabványú közepes érzékenységgel, a jelet sose hajította el. A Bluetooth 4.0-s (A2DP, LE), az USB pedig 2.0-s (MTP). A navigáció újabb szerény bizonyítvány: iránytű nincs, és a HT17 Pro csak a GPS szatelliteket használja, a Glonasst, a Galileót vagy a Beidout nem. A pozíciószerzés elsőre keservesen lassú volt, utána már fürgébben ment, mindazonáltal nem ezzel a mobillal mennék neki az országos kéktúrának, a pontosság is hagy kívánnivalót maga után. Van gyorsulásmérő és giroszkóp, nincs viszont NFC vagy infra.


[+]

A HomTom HT6 lemeríthetetlen akkumulátoráról volt ismert, a HT17 Prónak viszont 3000 milliamperórás darab jutott, négyórás képernyőidőkkel, ha az ember éppen annyit telefonál, netezik WiFi-n és 4G-n, fényképezget és végez egyéb elfoglaltságot, amennyit mi. A „hány napos” lebontásban én 24 órás töltési ciklust saccolnék, ha gyakran figyel elő a zsebből a HD-s phablet, egyébként másfelet, ha ritkábban villan fel az égszínkék kijelző. Az alapból is bepipált, intelligens energiatakarékosság mellett a Power Saving nevű, külön telepített progi szolgál akkumulátorkímélő megoldásokkal, ez utóbbit szépen lehet paraméterezni. Az 1 amperes töltő két és fél óra alatt rak egy ciklust a telepbe. Netezni 7, videózni 9 órán át lehet egy töltésről, közepes fényerőn.


[+]

Értékelés: HomTom HT17 Pro
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 4 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

Mennyire lett jó a HomTom olcsó phabletje? Csak a 27 ezer forintos árra vetítve lehet érdemben válaszolni, mert speciel a kékes, napfény alatt kivérző kijelzőjével, a harmatos kamerával és a gyenge navigációs képességekkel nem sok bónuszpontot gyűjt. Viszont szigorúan 30 ezer forint alatt maradva csak érdem az 5,5 hüvelykes HD panel, a 2/16 gigabájtos RAM/tárhely kombó, a jól működő ujjlenyomat-olvasó, két SIM-foglalat hazai LTE-sávokkal, a nagyjából magyarított felület Play-szolgáltatásokkal és a plasztikból öntött, mégis korrektül egyberakott ház. Más a helyzet az öthüvelykes HT16 Pro sűrű mezőnyében, viszont ennyiért phabletet is alig kapni a szegmensben, a négymagos MediaTek SoC pedig decens működéssel feledteti is a régi kétmagosok horrortempóját. A felület kezelése és a böngészés vállalható, 2D-n maradva a játékra sem lehet panasz, inkább az alkalmazáskezelés ritmusa nyugdíjas.

Ha kicsit többet kipofoznak a telepből, ha maradnak 8 megapixelen hátul egy jobb lencsével, ha profibb a navis modul és ha hupilila csincsillák potyognak az égből, biztos lehetett volna a HT17 Pro jobb is, ám az abszolút belépő phabletes igényekhez így is eleget nyújt – ezért tehát, plusz a méretbeli konkurencia hiányában egy vékonyabb ajánlott bélyegzőt rá merünk sütni. Nyilván akad jobb készülék a világpiacon, ám ha csak a tényleg komplettebb, 5 hüvelykes Redmi 4A-t veszem alapul, máris ráfigyel 37% felár, egy szinttel jobb phabletet pedig felesleges 40 ezer forint alatt keresni. Így aztán, akinek tényleg olcsó és nagy telefon kell, jegyezze fel egy papírosra a felsorolt kompromisszumokat, tegye a párnája alá este, és ha reggel is úgy látja, meg tud velük békélni, nyugodtan kosárba helyezheti a HomTom HT17 Prót.

HomTom HT17 Pro

Bone123

A tesztkészülék az EuStock jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről és a Galaxy S8-ról lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Doogee Y6 - nagytestű, nyugodt, engedelmes

    Nem lép szintet a Doogee ezzel az 5,5 hüvelykes phablettel, továbbra is a középkategória alsó szegmensébe tartozik, de azért vannak meglepően jó tulajdonságai. A számos rossz mellett.

  • Doogee X5 Max Pro - ül, nem ugrik fel, nem harapdál!

    Az X5 Max Pro 4000-es telepével olyan, mint Bog kutyája – esetlen a mozgása, de bármit csinálsz, nem bír elfáradni. Olcsó, ujjlenyomat-olvasós mobilt teszteltünk.

  • Homtom HT6 - kitartóan pontatlan

    Végre nálunk is felbukkant a Doogee új almárkájának egyik készüléke: a HT6 üzemidőben nem viccel, viszont összességében már találni nála jobb ajánlatokat a piacon.

  • Doogee Turbo Mini F1 - kis versenyautó

    A második Doogee mobil, ami nálunk járt, sokkal kisebb és karakteresebb az elsőnél, ráadásul a nagy fényerejű qHD-s megjelenítő alatt 64 bites rendszerchip lapul.

Hirdetés