Google Nexus S - másik galaxis

Hirdetés

Külső

A Samsungnak már rendelkezésre állt a Nexus S megalkotásához a piacon lévő egyik legerősebb és sokak által egyik legjobbnak tartott androidos okostelefonja, a Galaxy S. A külsőt illetően persze új megjelenést terveztek neki. Ez legjobban az előlapon látszik, ami szerintem elég vonzón néz ki. A lágyan lekerekített sarkok mellett egy különleges trükköt is alkalmaztak, ami a Contour Display (kontúr kijelző) névre hallgat. Lényege, hogy az előlapot lefedő üveglap alsó és felső része enyhén hajlított. Ez egyrészt formailag különleges, másrészt némileg javítja az ergonómiát, jobban az archoz simul az előlap és az ujjunknak kényelmesebb a kezelés. Ez azért kissé bullshit szagúnak érződik, de az tény, hogy szépnek szép. A hátlapon jobban érződik a Galaxy S rokonság, de ez sem teljesen ugyanolyan. Anyagok tekintetében is közel áll egymáshoz a két modell. A Nexus S is fényes, eléggé csúszós műanyagból építkezik. Ráadásul a fekete szín miatt igen könnyen koszolódik, úgyhogy erősen ajánlott egy tok beszerezése hozzá. A minőség ezzel együtt egészen jó, egyben van, nincs lötyögés, az viszont eléggé ciki, hogy a microUSB-nél a hátlap és a hangerőszabályzónál a gomb maga nyöszörög. Ha ezek nem volnának, akkor teljesen jó lenne az összeszerelés, így viszont nem az.

Google Nexus S
[+]

Az előlapot a már említett hajlított üveglap és az alá bepakolt kijelző uralja. A 4 hüvelykes, kapacitív Super AMOLED képernyő WVGA (480x800 pixel) felbontással és 16 millió színnel bombázza a szemünket. Kiválóan olvasható napfényben is, betekintési szöge elsőrangú. Ez is még Pentile Matrix technológiás, ami egészen közelről tényleg látható, azonban hétköznapi használatnál egyáltalán nem zavaró. Természetesen a multi-touch sem hiányzik, ráadásul a hardver akár 5 érintést is kezel, csak ezt az Android jelenleg nem támogatja. A kijelző felett szerényen megbújik a hangszóró, melyből jó minőségben és hangosan halljuk a másik felet. Két oldalán szenzorok és az előlapi kamera sorakozik. A lenti részen rejtőzik a szokásos négy androidos billentyű, érintős megoldásban. Annak azért örülnék, ha a Google a sorrendet is központilag rögzítené, mert most a sajátommal együtt három Android készülék van az asztalomon és mindegyiknél másképp van az elrendezés.

Google Nexus S
[+]

A hátlapot a fényes (villámgyorsan koszolódó) burkolat mellett az alsó részen lévő dudor, továbbá a Samsung és a Google feliratok mellett az apró, pöttyös mintázat is feldobja. Felülre került a kamera fémes gyűrűvel ellátott optikája, mellé egy LED villanó, még kicsit odébb pedig a kihangosító került. Ez utóbbiról ezúttal is kiderült, hogy a hátlapi megoldás még mindig elég rossz, mert sík felületre helyezve eléggé lehalkul, bár jelen típusnál nem annyira rossz a helyzet.

Google Nexus S
[+]

Az oldalsó részeket felülről érdemes kezdeni, itt ugyanis nincs semmi. Jobb oldalán találjuk a bekapcsoló/képernyőzár billentyűt, a másik felén a hangerőszabályzót. Alulra a mikrofon mellett a microUSB és a 3,5 mm-es jack csatlakozó került, mindkettő szabványos, ez így jó.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés