Ghoo Tab 7000 – Mennyi? 30!

Hirdetés

Hardver, szoftver

A tablet Android rendszert használ, s itt rögtön egy hatalmas piros pontot kell kiosztani, hiszen a magyar nyelvvel is felvértezett 4.0.3-as ICS-t találhatjuk a gépen. Ez azért klassz, hogy más, nagy gyártók még mindig nem rukkoltak elő a frissítéssel, aminek egyébként az az oka, hogy a Ghoo Tab nélkülöz minden egyedi menüelemet vagy grafikus felületet, míg mondjuk egy Samsung készülék tele van ilyesmivel; ezt viszont az átlagfelhasználók nem tudják, csak csodálkoznak, hogy egy ilyen olcsó gépen hogyan futhat friss Android. Ez tehát már önmagában is nagy szó, ám emellé – hogy biztosan jól is hasítson – kapott egy 1 GHz-es Allwinner A10-es processzort (egymagos), 512 MB RAM-ot, és egy Mali 400-as grafikus gyorsítót. Belső tárhelyből összesen 3 GB áll rendelkezésre (ebből 1 GB tényleges belső tárhelyként, 2 GB pedig beépített Flash tárhelyként van számontartva), amelyet maximálisan 32 GB-os microSD kártyával tudunk bővíteni. Ez a konfiguráció elég jó felhasználói élményt eredményez. A menüben való lépkedés jellemzően simán megy, a programok megnyitási sebessége gyorsnak mondható, de azért szembesülünk majd néhány kisebb-nagyobb késéssel, megakadással is, ám ez a készülék ára miatt teljesen megbocsátható.

Ghoo Tab 7000
[+]

Jóval kisebb, mint az első generációs iPad

Maga a rendszer egyébként egy alap Android ICS. A főképernyőhöz a már ismerős lakatelhúzással juthatunk, balra eltolással pedig megcsodálhatjuk önmagunkat az előlapi kamera képén keresztül. Kezdésként a főképernyőn szinte semmi sincs, csak a Ghoo Tablet 7000 háttérkép, a jobb felső sarokban található menügomb, bal felül pedig a keresés és hangvezérlés menüpont. A képernyő alján természetesen az ICS ikonjai vannak, így a vissza, home és alkalmazásváltás funkciót érhetjük el, jobb alul pedig az óra és az akkumulátor visszajelzése történik. Az öt oldalból álló főképernyőt – megtörve az ürességet – tetszőlegesen testreszabhatjuk gyorsikonokkal, widgetekkel. Utóbbiak modulok néven futnak, és velük akár analóg órával, e-mail kijelzéssel, WiFi-vel, szinkronizációval, fényerősséget szabályzó energiagazdálkodási móddal, vagy galéria és könyvjelző megjelenítéssel is színesíthetjük a kinézetet. Az öt oldal között jobbra és balra tologatással válthatunk, az utolsó rész után nem ugrunk az elsőre, hanem visszafelé kell újra haladnunk.

Ghoo Tab 7000 Ghoo Tab 7000

A főmenü fektetve 5 x 3, állítva 4 x 5 ikonból áll. Igazából nehéz nagy ódákat zengeni, hiszen csak alapikonok, alapprogramok vannak. Megtalálható a szokásos böngésző, Google csevegő, Email, Gmail, naptár, galéria, YouTube, óra és számológép is. Természetesen ennyi pénzért nem várhatunk Office, vagy más költségesebb programot, de kétségbeesésre semmi ok, hiszen a Google Play áruház több ezer olyan alkalmazással kecsegtet, amely teljessé teheti a táblagépet. Két dolog, ami talán számomra hiányzott, mint alap applikáció, az a fájlkezelés illetve a videólejátszás, ám ezekre is találunk jobbnál jobb megoldásokat a Google alkalmazásboltjában. Nézzük a sebességteszteket:

Teljesítmény-teszt
Benchmark Ghoo Tab 7000 ConCorde Tab 9.7 WayteQ xTab-100s
AnTuTu Benchmark 2792 pont 2785 pont 2400 pont
Linpack for Android (single) 15,439 MF. / 5,43 s 16,313 MF. / 5,68 s 31,038 MF. / 2,7 s
Linpack for Android (multi) 13,915 MF. / 12,12 s 15,318 MF. / 11,01 s 27,261 MF. / 6,19 s
Quadrant 2.0 1697 pont 1639 pont n.a.

A fenti eredmények tökéletesen mutatják, hogy a Ghoo rendkívül jól megállja a helyét, sőt, pár drágább konkurensét is le tudja győzni a hangsúlyozottan szintetikus tesztekben.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • ConCorde Tab 9.7 IPS - meglepetés az alsóházból

    Fém házba csomagolt táblagépet szállított a ConCorde: a kedvező ár mellé 4.0-s Android verzió, IPS kijelző és visszafogott adatkommunikációs képességek társulnak.

  • Archos 80 G9 Turbo - felpörgetve

    Az Archos legújabb táblagépe korrekt hardverrel, Ice Cream Sandwich-csel és kedvező árral támad, plusz rá van írva, hogy Turbo. Viszont az egyik legcsúnyább a piacon.

  • Vodafone Smart Tab 10 - eggyel nagyobb

    ZTE gyártmányú táblagépet teszteltünk; a kizárólag a Vodafone kínálatában kapható készülék 10 hüvelykes kijelzővel és Android 3.2-vel szeretne hódítani.

  • Archos 80 G9 - nem arcos, de morcos

    Hordozható méretű tablet, korrekt hardverrel szerelve és abszolút versenyképes áron. Vajon a minősége is megfelelő?

Hirdetés