Hirdetés

Ghoo Tab 7000 – Mennyi? 30!

Adatátvitel, üzemidő, összegzés

A Ghoo Tab 7000 adatátvitel terén csak a legszükségesebbeket nyújtja, így megtalálható benne a 802.11 b/g/n szabvány is támogató WiFi, átalakítóval rendelkezésünkre áll egy USB bemenet, valamint szintén egy átalakítóval HDMI-n keresztül külső megjelenítőkre is kapcsolhatjuk a tabletet, amely tényleg nagyon jó pont. A belső memória kicsi, de van még Micro-SD foglalat is, amellyel már nagyságrendekkel több tárhelyet kaphatunk. Bluetooth sajnos nem fért a repertoárba, mint ahogy 3G modemmel sem rendelkezik a gépezet.

Ghoo Tab 7000
[+]

Üzemidő terén nem állunk rosszul. Igyekeztem többféleképpen tesztelni, hogy minél részletesebb képet kaphassunk az akkumulátor teljesítményéről. A 3000 mAh-es telep nem is okoz csalódást, a cikkben említett lejátszókkal – kikapcsolt szinkronizáció és WiFi mellett – maximum 5 óra filmnézés lehetséges, amely az előbbi két funkció aktiválása mellett számottevően csökkenhet. Folyamatosan, adatfrissítéssel és WiFi keresztüli böngészéssel is nagyjából ennyi; kb. 5 óra hozható ki. Standby módban alig merül a tablet (egy éjjel alatt 1-3%), még bekapcsolt vezeték nélküli hálózat és állandó szinkronizáció mellett sem, így ezeket a funkciókat nem szükséges állandóan ki- és bekapcsolni. Játék alatt hamar megeszi a telepet a gép, ebben az esetben maximum 2 órára számítsunk.

Ghoo Tab 7000
[+]

Értékelés: Ghoo Tab 7000
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
PIM funkciók 8 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 3 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 4 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A Ghoo Tab 7000 több napot töltött nálam, és be kell látnom, hogy hiába volt iPadem, ASUS Transformerem, ez a gép ennyi pénzért ajándék. Gondoljunk csak bele, hogy a Galaxy Tab hatjegyű számért kapható újonnan, de a mindig olcsónak emlegetett Kindle Fire is hatvanezer forinttól kezdődik itthon. Mégis a legszebb az egészben, hogy a Ghoo más, kínai tableteknél is olcsóbb, nem beszélve arról, hogy tényleg egész minőségi az összeszerelés, csak a hátulról történő erős nyomás esetén lévő elszíneződésbe lehet belekötni. Ehhez a pozitív külsőhöz párosul még a ma is optimális és aránylag erős hardver, amely az elvétve észlelhető megakadások mellett szépen és folyamatosan hajtja az ICS-sel rendelkező tabot. Nem szabad azért elmenni amellett sem, hogy a nagyon olcsó ár rejt magában kompromisszumokat is, hiszen a kijelző felbontása és betekintési szöge messze nem tökéletes, nincs Bluetooth, és nincs hátlapi kamera sem, plusz hiába 1 GHz-es a processzor, az 55 nm-es technológia nem a legfejlettebb megoldás a piacon.

A Ghoo Tab 30 ezer forintba kerül. Ennyiért nagyon megéri, árban a közelében sincs hasonló konfigurációval rendelkező konkurens megoldás, nem besszélve arról, hogy itt már megkapjuk gyárilag az Ice Cream Sandwichet, amelyet több táblagép még nem kapott, vagy egyáltalán nem is fog soha megkapni. Aki egy könnyű, hordozható, olcsó, és funkcionálisan is megfelelő tabletet keres hírolvasásra, néha játékra, böngészésre, de nincsenek egetverő elvárásai, vagy nem fér bele egy százezer forint feletti kiadás, annak szinte tökéletes választás a Ghoo Tab 7000. Én mindenesetre az ár/érték aránya miatt mindenképpen ajánlott plecsnit kap.

Ghoo Tab 7000

Legendd

A tesztkészüléket a Speedshop biztosította, köszönjük! Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • ConCorde Tab 9.7 IPS - meglepetés az alsóházból

    Fém házba csomagolt táblagépet szállított a ConCorde: a kedvező ár mellé 4.0-s Android verzió, IPS kijelző és visszafogott adatkommunikációs képességek társulnak.

  • Archos 80 G9 Turbo - felpörgetve

    Az Archos legújabb táblagépe korrekt hardverrel, Ice Cream Sandwich-csel és kedvező árral támad, plusz rá van írva, hogy Turbo. Viszont az egyik legcsúnyább a piacon.

  • Vodafone Smart Tab 10 - eggyel nagyobb

    ZTE gyártmányú táblagépet teszteltünk; a kizárólag a Vodafone kínálatában kapható készülék 10 hüvelykes kijelzővel és Android 3.2-vel szeretne hódítani.

  • Archos 80 G9 - nem arcos, de morcos

    Hordozható méretű tablet, korrekt hardverrel szerelve és abszolút versenyképes áron. Vajon a minősége is megfelelő?

Hirdetés