Ghoo Tab 7000 – Mennyi? 30!

Hirdetés

Multimédia

Mint a külső jegyeknél említettem, a tablet nem kapott hátoldali kamerát, így fotózni nem ezzel fogunk – már ha egyáltalán szeretnénk -, ám az előlapon videóchatelésre is használható VGA kamera került elhelyezésre, amely az előbbi funkciót maximálisan kielégíti, a mozgást jól követi, színek elfogadhatóak. Azért a hátlapon elmaradt kamerát nem érdemes pótolni vele, mivel a felbontása nagyon alacsony, valamint elég nehézkes úgy fotózni, hogy azt sem látjuk, mit örökítünk meg. Nagyon jól sikerült viszont a böngésző. Sebességére nincs panasz, aránylag könnyen és gyorsan jeleníti meg az oldalakat. Igyekeztem olyanokat is megnyitni, amelyeken sok kép, szöveg található, de ezek sem okoztak gondot, ennek fő oka a jó hardver. A böngésző támogatja a Flasht is, amelynek aktiválása érdekes módon alig ront a nezetési élményen, nem roppantja meg a rendszert. A beépített videók könnyen lejátszhatóak, bár itt csak 320p-s vagy maximum 480p-s felbontás engedélyezett, HD minőségben nem érdemes próbálkozni. Az egyetlen, ami ront a minőségen, az a kijelző felbontása, mivel nagyítás nélkül fektetve még csak-csak, de állítva egyáltalán nem olvasható a szöveg.

Ghoo Tab 7000 Ghoo Tab 7000

Fontos funkció egy táblagépnél a filmlejátszás. Mint írtam, alapból nincs olyan program, amely a videókat vagy a filmeket kezelné. Én ezt a Mobo Playerrel és az MX Video Playerrel igyekeztem orvosolni, hogy lássam, mire is képes a hardver. Mindkettő röccenés nélkül teljesítette a szolgálatot, a tekerés, megállítás, kilépés akadás nélkül ment, ráadásul a 7”-os kijelző már éppen elég ahhoz, hogy egész élvezetes legyen a „mozizás” a tableten.

A zenelejátszásra már van beépített alkalmazás, amely hozza a tőle elvártakat. Fut a háttérben, képes előadók, albumok és lejátszási listák szerint szelektálni, kezeli az albumborítókat, s megtalálható benne a shuffle (keverés) mód is. Rádiómodul nincs, de ez nem is trend a tableteknél.

Ghoo Tab 7000 Ghoo Tab 7000

A hangszóró hangos, bár teljes hangerőre állítva zavaróan éles. Az asztalra helyezve a hangminőség sajnos romlik, valamint halkabb lesz a készülék, de ez nem annyira számottevő, hogy ne lehessen így például zenét hallgatni. Fülessel viszont szórakozni kell. Lehet, hogy ez csak a tesztkészülék hibája volt, de nekem sokáig kellett mozgatni, hogy megtaláljam a megfelelő pozíciót. Ha túlzottan benyomtam, akkor kicsit barlang feelingem lett, ugyanis visszahangzott, ha kijjebb húztam, a basszus is elég gyengécske lett. Kis idő alatt azért megtaláltam a helyes irányt, így már egészen korrekt lett a dolog, rövidebb időszakra, átmeneti megoldásnak megfelel. Néhány játékot is kipróbáltam a gépen. Az Angry Birds valamennyi verziója szépen ment, a Where’s My Water, Yahtzee és más nem túlzottan nagy grafikai elvárással rendelkező játék sem okozott kihívást a tabnak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • ConCorde Tab 9.7 IPS - meglepetés az alsóházból

    Fém házba csomagolt táblagépet szállított a ConCorde: a kedvező ár mellé 4.0-s Android verzió, IPS kijelző és visszafogott adatkommunikációs képességek társulnak.

  • Archos 80 G9 Turbo - felpörgetve

    Az Archos legújabb táblagépe korrekt hardverrel, Ice Cream Sandwich-csel és kedvező árral támad, plusz rá van írva, hogy Turbo. Viszont az egyik legcsúnyább a piacon.

  • Vodafone Smart Tab 10 - eggyel nagyobb

    ZTE gyártmányú táblagépet teszteltünk; a kizárólag a Vodafone kínálatában kapható készülék 10 hüvelykes kijelzővel és Android 3.2-vel szeretne hódítani.

  • Archos 80 G9 - nem arcos, de morcos

    Hordozható méretű tablet, korrekt hardverrel szerelve és abszolút versenyképes áron. Vajon a minősége is megfelelő?

Hirdetés