Fitbit Inspire - az eszköz, ami túl keveset tudott

Nem csoda, hogy a növekvő piac ellenére a Fitbit folyamatosan veszít a pozíciójából. Az Inspire-nek egészen egyszerűen nincs létjogosultsága. De az Inspire HR-nek se sok.

Használat, funkciók, összegzés

Az Inspire 4.0-s Bluetooth segítségével kapcsolódik a telefonhoz, amire a Play Áruházból vagy az App Store-ból tölthetjük le a Fitbit alkalmazást. A készülék első körben frissített, ez nagyjából egy órát vett igénybe, erre érdemes készülni az első használatkor. Kapcsolat elvileg 5-6 méteres hatókörön belül stabil, nekem viszont rendszeresen ledobta az órát, de valami csoda folytán mindig helyreállt a dolog magától. Kivéve egyszer, ami után viszont semmilyen módon nem tudtam újra kapcsolódni a készülékhez. A szinkronizálás sem stabil, még aktív kapcsolat mellett sem, pedig külön engedélyeztem az All-Day Syncet és Always Connectedet.

[+]

Mivel beállítás sem az órán, sem az appban nincs (ott csak azt látom, hogy nem tud szinkronizálni), az egyetlen gomb pedig pont nem kikapcsolásra szolgál, elő kellett szedni a használati útmutatót és megtekinteni, mégis hogyan lehet újraindítani a készüléket. Töltőre kell rakni és 5 másodpercig nyomni a gombot. Majd mégegyszer. Ideális esetben megjelenik a szmájli és kész. Ezzel csak az a baj, hogy ha nap közben dobja el a kapcsolatot, ami nem Apple készülékek esetében állítólag gyakori, akkor addig semmit nem tudunk csinálni, amíg el nem jutunk a töltőig. Persze az adatok megmaradnak, de akkor is. Értesítéseket például nem fogunk kapni.

[+]

Pedig ez a Fitbit Inspire legkomolyabb képessége. Hogy ti. tökéletesen képes megjeleníteni, hogy árvíztűrő tükörfúrógép. Ehhez képest alapesetben ez inaktív. És elég sokat kell matatni a kizárólag angol nyelvű alkalmazásban, mire sikerül bekapcsolni. A beállítások a bal felső sarokban lesznek a profilképünk mögött. Majd Devices, nyilván kiválasztjuk az Inspire-t, majd logikusan Notifications. De még mindig nem találjuk az értesítések között azokat az appokat, amik egyáltalán képesek értesítést küldeni, vagy értelme is lenne, hogy tudjunk róla. A Fitbitet (Fitbit Notification Service) kell engedélyezni. Az alapértelmezetteken kívül az App Notificationsben lesz minden egyéb. Azt viszont nagyon gyorsan érdemes kikapcsolni a másik Notificationsben, hogy még az akkumulátor töltöttségéről is e-mailt kapjunk. Bezzeg a frissítésekről nem küld e-mailt alapbeállítások mellett, pedig még haszna is lenne.

[+]

A rezgést is itt tudjuk beállítani, ami alapvetően igazodik a készülék néma vagy Ne zavarjanak módjához, hacsak nem szeretnénk, hogy ezt figyelmen kívül hagyja. Ébesztőt is itt adhatunk hozzá, az órán konkrétan semmit nem tudunk csinálni, csak lapozni. A gombot hosszan nyomva előkerül egy menü, ahol látjuk az akkumulátor töltöttségét százalékos értékben, érintéssel kikapcsolhatjuk a kézmozdulatra való kijelző ébresztést, letilthatjuk az értesítéseket és megadhatjuk, hogy az órát csuklón van ruhán viseljük. Ennyi. Minden más csak tájékoztató jellegű.

[+]

Látjuk a megtett lépéseket, az így elégetett kalóriákat, amiket hozzáad az általunk megadott adatokból (kor, nem, tömeg, magasság) kiszámolt átlagos nyugalmi kalóriafelhasználáshoz, méri az aktív percek számát; ha kérjük, figyelmeztet, hogy mozduljunk meg, illetve mutatja a megtett távot, illetve a ciklust, ha nőként állítottunk be ilyesmit az appban. A női egészségkövetés menüpontban lesz. A termékenységi ciklust az általunk megadott adatok alapján számolja, illetve egy rakás más jellegű eseményt (együttlétek, egészségügyi problémák etc.) is naplózhatunk.

[+]

Az alváskövetés pusztán a mozgáson alapul; annyit tudunk meg, hogy nagyjából mennyit aludtunk és azt nyugton vagy forgolódva tettük-e. Ha felébredünk mondjuk három óra után, elmegyünk egy pohár vízért, onnan már nem kezd új mérést. Legalábbis nem mindig. Néha igen. A mozgáskövetés viszont minden esetben pontos volt. Fogalmunk sincs, hány perc után kap észbe, mert semmi nem jelzi az órán, hogy éppen mér valamit, és a szinkronizáció is eltart egy darabig a tevékenység befejezését követően.

[+]

A futópadon pontosan mérte a lépések számát és az időtartamot is eltalálta, de ez csak később derült ki. A teniszt sportként ismeri fel, szintén stabilan. Aktivitáskövetést manuálisan indítani az appból tudunk, kizárólag futást, sétát vagy túrázást, amihez a telefon is kell a GPS miatt. Automatikusan egyébként a sétát, futást, kültéri biciklizést, elliptikus trénert, aerobikot és úszást ismeri fel, meg ugye minden mást sportként. Viszont nekünk fogalmunk sincs, hogy ő mikor, mit mér, így korrigálni sem tudjuk, ha mondjuk a takarítást testmozgásként értékeli. Csak utólag lehet törölni a statisztikákból.

[+]

Ezen kívül mindenfélét naplózhatunk manuálisan. Az ételek regisztrálásában országokra bontott étel-adatbázis segít, nyilván mi nem vagyunk benne; megadhatjuk, hogy mennyi folyadékot fogyasztottunk, beállíthatunk célsúlyt, aktivitási célokat és versenyezhetünk másokkal is, ha úgy tetszik. De ezeknek konkrétan semmi köze a Fitbit Inspire-höz, ami pont annyit tud, amit fentebb leírtunk. Meg van benne időzítő és visszaszámláló. Ezeket működtethetjük az app nélkül is. Az app egyébként sokrétű, csak kissé kevésbé felhasználóbarát és kézenfekvő. Az Inspire meg egyszerűen túl kevés. Pedig még a lépéshosszt is megadhatjuk, ha tudjuk, mennyi az annyi.

[+]

Annyit tud, mint egy három évvel ezelőtti, most körülbelül 5000 forintos Mi Band 2. Vagyis nem, mert ebben nincs pulzusszenzor, fele annyi az üzemidő és kicsit kevésbé esztétikus a dizájn. Egy Mi Band 3 már körülbelül 8000 forint. Kényelmesebb, okosabb, jobb az üzemidő. És magyar nyelvű az alkalmazás. Ez most nem a bezzeg a Xiaomi műsor, egyszerűen itt egy eszköz, ami egy fél funkcióval nem tud többet, de leginkább sokkal kevesebbet, mint a konkurencia és annyiba kerül, mint két darab Xiaomi Mi Band 4, amivel nem is érdemes részletesebben összehasonlítani, mert nem egy liga a kettő.

Így tényleg jobban néz ki, de okosabb nem lesz.
Így tényleg jobban néz ki, de okosabb nem lesz.

A Fitbit Inspire leginkább Xioami Mi Band 2-vel van egy funkionalitási szinten. Kábé. Az Inspire HR, ami ugyanennyit tud, mint a tesztalany, csak van benne pulzusszenzor, már 30 ezer forint. És még mindig ott vannak a Xiaomi órái, szintén féláron a Samsung Galaxy Fit 2, vagy a Honor Band széria (az ötös már véroxigén-szint mérővel, valószínűleg még mindig féláron). Ez az eszköz kicsit kevesebb, mint negyede áron lenne reális, játszani, vagy értesítésjelzőnek. Mint egy csipogó (csak ez rezeg). Az app az más; tudjuk, hogy a Fitbit komoly adatbázissal dolgozik, de az Inspire-rel csak egy angol nyelvű app jön, amibe beírhatjuk, hogy mit ettünk, mit csináltunk és ehhez képest mit kellett volna. Az értesítések rendben megérkeznek, már, ha nincs szinkronizációs és kapcsolódási probléma, ami nálunk szinte állandóan fennállt a Note10-zel és a Note9-cel is. Elvileg Apple-lel jobban együttműködik. A külföldi teszteket átfutva, láthatóan mindenhol hasonló megállapításokra jutnak, csak ott általában az a vége, hogy de-hát-nagyon-olcsó. Pedig nagyon nem. Konkrétan iszonyú drága, nagyon keveset tud és még csak nem is különösebben szép.

AliceWake

A tesztkészüléket a Speedshop küldte el nekünk, vásárláshoz kérem kattintson ide!

Azóta történt

Előzmények

  • Xiaomi Mi Band 4 - úszómester

    A legtöbb fejlesztés a nálunk sajnos nem elérhető, NFC-s verzióba került, de a nemzetközi forgalomba szánt Mi Band 4 is tud újat mutatni. Ráadásul elég magas fényerejű, színes AMOLED kijelzőn.

  • Véroxigénszintet is mér a Honor Band 5

    A várakozásoknak megfelelően a Honor 9X és 9X Pro mellett a Honor Band 5 is bemutatkozott hasonlóan kedvező árazással.

  • Samsung Galaxy Fit e - alapozó edzés

    Kipróbálja magát a Samsung a filléres aktivitáskövetők műfajában, amihez észrevétlen méret, pulzusmérés és 50 méteres vízállóság tartozik, meglepően rövid üzemidővel.

  • Az Apple Watch Series 4 a legkelendőbb

    A hordható okoseszközök piaca folyamatosan nő, a legnépszerűbb modell tavaly az Apple Watch negyedik generációja volt.