Hirdetés

EarFun Air Pro 4 - a cél a csúcs

Kedvező áron folytatja Air Pro sorozatát az EarFun, a komplett kodektámogatás és ANC mellett pedig régi hiányosságokat is pótolni tudtak.

Csatlakozás, alkalmazás, irányítás

Egy verzióval feljebb lépett a Bluetooth (5.4), amit bőséges kodektámogatás kísér. A szokásos SBC, AAC mellett adott az LDAC, a Qualcomm aptX Adaptive és aptX Lossless is. Egy firmware-frissítéssel (0.2.3) a teszt alatt megérkezett a fülhallgatóra a Bluetooth LE Audio és az Auracast funkció támogatása is az alkalmazás szerint. Ezeket viszont egyelőre csak egyes Galaxy és Pixel készülékek támogatják, sajnos a teszt során ezeket nem volt lehetőségem kipróbálni. Az aptX és LDAC hangátvitelt viszont igen Sony Xperia 10 VI, Honor Magic V2 és egy MacBook Air segítségével. Fontos megjegyezni, hogy a Bluetooth kódolások közti váltás nem instant történik, az LDAC vagy az aptX aktiválása az alkalmazáson keresztül a fülhallgató kötelező újraindulásával jár.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Az Air Pro 4 a Qualcomm QCC3091 hangchipjét használja, így ezen keresztül akár elérheti a fülhallgató a 24-bites hangátvitelt 96 kHz-es mintavételezéssel. A gyakorlatban ez működik, viszont nem túl stabilan, kisebb hangkihagyásokat tapasztaltam digitális zajoktól viszonylag mentes otthoni környezetben is, kültéri használat során pedig akár percenként többször. A probléma 48 kHz-es mintavételezés mellett nem állt fenn, ahogy az LDAC-en történő kommunikációval sem. Az, hogy milyen kodeken keresztül érkezzen hang az Air Pro 4-re, az alkalmazásban vagy a telefon Bluetooth beállításai között megadható. Az iPhone-os kollégák ebből a buliból mondjuk pont kimaradnak, nekik az AAC az egyetlen támogatott kódolás.

Hirdetés

A stabilitásra nincs egyébként panaszom aptX-et használva (-47 dBm), amin keresztül támogatja a kettős kapcsolatot is a fülhallgató. Az LDAC használata mellett viszont nem fogjuk tudni második eszközzel egyidejűleg használni az Air Pro 4-et. Ugyanakkor a Game Mode bekapcsolásával sem ment 400 ms alá a késleltetés, ami játékok esetén már zavaró lehet, SVoD alkalmazások vagy YouTube esetén kompenzál a lejátszó, így nem találkoztunk látványos csúszással.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Androidra és iOS-re egyaránt letölthető az EarFun Audio alkalmazás ingyen, melyen keresztül a legfontosabb funkciókat elérjük. A főoldalon találunk egy menüpontot ahol különböző fehér zajokat játszhatunk le, illetve látjuk a csatlakoztatott fülhallgatónk típusát. A fülhallgató képére és nevére bökve egyből a vezérlőpulton vagyunk, ahol az ANC módjait, a játék módot és egyéb beállításokat tudjuk igazgatni. Bármilyen változást eszközöljünk is, a fülhallgató bemondja nekünk angol nyelven (vagy japánul vagy kínaiul), ennek hangerejét állíthatjuk vagy kikapcsolhatjuk. Az elmentett beállításokat eszközök között tapasztalataink szerint megjegyzi és átviszi az Air Pro 4.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Az ANC módjai között találni erős, kiegyensúlyozott, két fajta adaptív és kifejezetten a szél hangjára fókuszáló zajszűrést. Ezek mind a Qualcomm QuietSmart 3.0 adaptív zajkioltó technológiájára alapoznak, és bár alapvetően a kiegyensúlyozottat ajánlja a legkényelmesebb viselethez az EarFun, az első oldalon írt füldugó szerű érzés nálam azzal is megvolt. A módok között válthatunk a fülhallgató szárának felső részén történő érintéssel, ha ez be van állítva. Az EarFun szerint akár 50 dB-es erősségű is lehet az aktív zajzár, erről és az EQ-ról részletesebben a következő oldalon.

Az irányítási beállítások (forrás: Mobilaréna) [+]

Az irányítási felületre egy, két vagy három érintésre és érintve tartásra állítható be parancs, külön a jobb és bal fülesekre egyénileg. Ezek lehetnek hangerő fel vagy le, előző vagy következő dal, lejátszás/szünet, a telefonba integrált hangasszisztens ébresztése, az ANC módjai közötti váltás. Kedvünk szerint ki is kapcsolhatjuk ezeket vagy akár az egész érintőfelületet letilthatjuk az alkalmasában, ha nem szeretnénk használni. Véletlen érintéseket egyébként nem vett fel az Air Pro 4 nálam, kialakításából adódóan fülből kivenni vagy ott igazgatni a szár alján megfogva könnyedén lehet.

Van a fülhallgatókat megkeresni segítő mód, mely magas hangon és kifejezetten hangosan játszik le csipogást az általunk kiválasztott jobb vagy bal (vagy mindkettő) fülesen. Sajnos abban az esetben nem megy ez a módszer, ha a fülhallgató a tokban van és a tok fedele zárva.


(forrás: Mobilaréna) [+]

Beállítható még az appon keresztül az is, hogy a fülhallgató mikrofonjai fixen a jobb vagy a bal oldalról vegyék a hangot, vagy az Air Pro 4 érzékelje, amikor a fülben van és ez alapján automatikusan döntsön. Ez a funkció jól jöhet, ha headsetként csak az egyik fülünkben szeretnénk az Air Pro 4-gyel telefonálni. Arra vonatkozó beállítás viszont nincs, hogy a telefon automatikusan vegye fel a hívást, ha az Air Pro 4-et berakjuk fülünkbe. Azzal nem volt gondunk, hogy a teszt során a bejövő és kimenő hívások mindegyikét automatikusan a fülhallgatóra irányítsa az Android rendszer a telefonról.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • EarFun Air 2 - a második mindig jobb?

    Bőven szerzett már tapasztalatot az EarFun mire elkészült a 2020-ban megjelent Air tényleges utódja. Az árazás, a kínált funkciócsomag és a hangzás együttese most is megnyerő.

  • Earfun Air Pro 3 - te is, fiam, Bluetooth?

    Bluetooth 5.3, LE Audio, LC3, aptX Adaptive, aktív zajszűrés, mindezt továbbra is száz dollár alatt. Hol a csali?

  • EarFun Air Pro 2 - kategóriabajnok

    A kiváló ár-érték aranyú termékeiről ismert gyártó legkomolyabb modellje az elődjénél jobb zajszűrést és hosszabb üzemidőt kínál, miközben olcsóbb is lett.

  • EarFun Air Pro - valamit valamiért

    A gyártótól származó eddigi legdrágább fülhallgató sem túl megfizethetetlen, és aktív zajszűréssel is bővült a funkciólista, cserébe a vezeték nélküli töltésről le kell mondanunk.

Hirdetés