ConCorde Tab 7020 - jó az irány

Hirdetés

Hardver, szoftver

Az eddig látott különféle olcsó tableteknél közös jellemző volt, hogy a hardveren próbáltak spórolni, ami legtöbbször alaposan behatárolta a felhasználási lehetőségeket. Ezúttal nincs erről szó, a ConCorde fogott egy Telechips 8803 gyártmányú, egymagos procit, belőtte 1,2 GHz-re és ezt tette a burkolat alá. És akkor rögtön javíthatom is magam, mivel a gyártó által végzett tesztek azt mutatták, hogy komolyabb melegedés léphet fel, úgyhogy az órajelet végül 1 GHz-re finomították, a mi példányunk is ilyen volt már. Ezzel még mindig bőven az ilyen árszinten megszokottnál komolyabb teljesítményt kapunk. Mindezekhez 512 MB RAM és egy Mali 200 3D gyorsító is tartozik, úgyhogy ez így abszolút korrekt csomag. Bónuszként pedig kapunk egy 4 GB-os belső tárhelyet, ami ugye a microSD-vel még bővíthető.

ConCorde Tab 7020

Szoftver terén is jól választottak a mérnökök, egyből az Android 2.3.3-as verzióját tették fel, ami szinte a legeslegfrissebb (2.3.4 is van már). A rendszer nem kapott semmilyen saját felületet, úgyhogy minden úgy néz ki, ahogy a Google azt megtervezte. Ami szembetűnik bekapcsolás után, hogy a státuszsorban helyet kapott egy virtuális hangerőszabályzó, miután fizikai gomb erre nincs. Sajnos ha teljes képernyőn futtatunk valamit, akkor emiatt nem is tudunk hangerőt állítani (zenénél és videónál a lejátszón belül lehet). Nem csupán friss a rendszer, de kellemesen gyors, ráadásul van benne magyar nyelv. A változtatások hiánya miatt szokásosan öt kezdőképernyőnk van, ezekre szabadon helyezhetünk el parancsikonokat és widgeteket. A főmenű sem okoz meglepetést, nézetet vagy sorrendet nem lehet változtatni.

ConCorde Tab 7020

Extra szoftvereket csak módjával kapunk, de mivel van rendes Market, ezért kedvünkre válogathatunk. Az Aldiko e-book olvasója szinte kötelező tartozéka ezeknek az olcsóbb tableteknek. Sajnos bármennyire is jó a program, egy ilyen készüléken (főleg ilyen kijelzővel) nem igazán fogunk olvasgatni. Az APK Installer elsődlegesen külső forrásból származó programok telepítésére szolgál. Ha a memóriakártyán vagy a belső tárban van az APK fájl, innen villámgyorsan felrakhatjuk vagy épp leszedhetjük. Az ES File Explorer jól ismert a Marketről, egy klassz fájlkezelő és hozzá megkapjuk az ES Task Managert is, hogy felügyelhessük a RAM tartalmát. Az FwTool a szoftverfrissítéskor jöhet majd jól, a Spare Parts pedig néhány extra beállítást tesz lehetővé a rendszeren (pl. betűméret állítása). A Google programok közül megtaláljuk a Gmail klienst, a Maps-ot, a Talk-ot. A gyártó honlapja egyébként több alkalmazást említ ennél (pl. egy Office programot is), én azonban ezekből egyet se láttam rajta (mindegyik beszerezhető Marketről).

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • ZTE V9+ - egy kis plusz

    Androidos táblagép érkezett hozzánk a ZTE-től, amely a cég eddigi szokásai szerint a kedvező ár mellé komoly hardveres képességeket kínál.

  • WayteQ xPAD-70 - vétek lenne kihagyni?

    Végre érkeznek az alacsony árú, ám használható tabletek a piacra, ráadásul honnan máshonnan, mint Kínából.

  • Huawei MediaPad - premier előtt

    Honeycombbal telepített táblagép érkezett a Huaweitől, amely unibody házzal és hét hüvelykes kijelzővel van szerelve. Van olyan jó, mint az Ideos S7 Slim?

  • WayteQ xTAB-100 - iPad olcsón?

    A kisebbik tablet után a 10 hüvelykes modell is megérkezett a WayteQ-től, ráadásul közben át is nevezték. Vajon mit kapunk az alacsony árért?

Előzmények

Hirdetés