Black Shark 4 - cápák között

A Xiaomi gamer telefonjai hivatalosan is elérhetők lesznek nálunk, de a játékosságnak van némi felára, ami nehezítheti az elterjedést.

Hirdetés

Doboz, külső

Az a gyártók berögződése, hogy a gamer cuccoknak vadabbul kell kinézniük, mint a hagyományos termékeknek akkor is, ha amúgy nincs köztük hardveres eltérés. A Black Shark ezt valamivel moderáltabban képviseli, mint az ASUS, vagy éppen a Red Magic, a fekete doboz a zöld és ezüst betétekkel inkább visszafogott, a telefonon is a mértékletesség dominál a teljesen elborult formatervi ötletek helyett. Viszont a csomagban a Type-C kábel mellett van egy 67 wattos töltőfej is, ami még akkor is vidámságot okoz, ha amúgy tudjuk, hogy a Black Shark 4 120 wattos töltésre is képes lenne, olyat pedig még mi sem láttunk a gyakorlatban, pedig az nulláról a maximumra 17 perc alatt végez. A 67 wattos gyári tartozékkal ez valamivel 30 perc fölé csúszik, na nem mintha ezt lassúnak tarthatnánk, de aki a tényleg negyedórás töltési csodát szeretné látni, az vegyen megfelelő adaptert további 20 ezer forintért.


[+]

Szemből nehéz egyedit alkotni a mai okostelefonos trendek mellett, a Black Shark 4 is egy nagy kijelző némi kerettel, viszont gamer mivoltával meglehetősen ellenkezik, hogy középre kameralyukat ütöttek, ezt a konkurens modellek általában igyekeznek elkerülni, mert általában az a filozófia, hogy a játék közben zavaró egy méretes pixelhibának tűnő fekete lukkal terhelni a júzert. Ez a kameralyukas megoldás nyilván abból fakad, hogy a Xiaomi nagyon költséghatékonyan igyekszik megoldani egy ekkora kínálat beszállítói oldalát és nem szórakoznak azzal, hogy a rétegtermék Black Shark modellek számára külön kijelzőket tervezzenek és gyártsanak.


[+]

A panelre viszont nincs panasz, egy Full HD felbontású, 6,67 inches, Super AMOLED kijelzőt kapunk 144 Hz-es képfrissítéssel, a technológia adta lehetőség ellenére az ujjlenyomat-olvasót viszont oldalra költöztették. Tény, hogy iszonyú gyors és pontos, nagy eséllyel jobb hatásfokkal üzemel, mintha a panel mögé került volna. A 720 Hz-es érintési mintavételezési frekvencia kiemelkedő, ez elsősorban a játékoknál lehet fontos azoknak, akik a legjobb élményt keresik, hiszen a nagyon sűrűre vett érzékenység azzal jár, hogy érintésre késlekedés nélkül reagál a telefon. Fénysűrűségben viszont nem kiemelkedő a panel, amit egyébként a Samsung gyárt (és az ASUS is ezt használja a ROG 5-ben), de a célnak abszolút megfelel.

Kijelző-teszt (a táblázat szétnyitható)
Mérés Black Shark 4 Xiaomi Mi 11 Lite 5G OnePlus Nord ASUS ROG 5 Red Magic 6
Képátló 6,67 hüvelyk 6,55 hüvelyk 6,44 hüvelyk 6,78 hüvelyk 6,80 hüvelyk
Felbontás 1080 x 2400 1080 x 2400 1080 x 2400 1080 x 2448 1080 x 2400
Technológia Super AMOLED AMOLED Fluid AMOLED AMOLED Super AMOLED
Képfrissítés 144 Hz 90 Hz 90 Hz 144 Hz 165 Hz
Fehér fényerő 545 / 909 nit 522 / 816 nit 583 / 610 nit 536 / 1001 nit 482 / 709 nit
Fehér fényerő (min.) 1,8 nit 1,9 nit 3,2 nit 1,9 nit 4,4 nit
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen végtelen végtelen végtelen
Színhőmérséklet 7402 K + kézi 7330 K + kézi 7321 / 6756 K + kézi 8067 / 6489 K + kézi 7781 K + kézi

A gamer identitásból fakad, hogy a kijelző felett is van méretes hangszóró, ami az alsó társával együtt erélyesen szólaltat meg mindenféle hangot, alulról nem hiányzik a jack csatlakozó és a Type-C, a telefon oldalán viszont akad meglepetés. Balra a hangerőt szabályozó gombpáros üldögél a SIM-tálca alatt, ezt tűvel lehet nyitni és egy tök picike modul ugrik elő, aminek alsó és felső részére is lehet tenni egy nanoSIM-et, microSD bővíthetőség tehát nincs. A lényeg a jobb oldalon lesz, alul és felül is egy kétállású kapcsolót fogunk találni, ha megpöccintjük ezeket, akkor mellettük kiugranak az oldalélek síkjából a játékhoz szükséges triggergombok. Ezek nem érintésérzékeny felületetek, hanem két konkrét gomb érezhető nyomásponttal, viszont pont ezért az ilyen-olyan simogatásra és tapogatásra nem csinálnak semmit, egy-egy funkciót lehet rájuk kitűzni.


[+]

Nem csak akkor működnek, amikor a játék fut, hanem egyébként is kaphatnak a normál ügymenet során is funkciókat, gyárilag a felsővel lehet képernyőmentést készíteni, az alsó pedig az egykezes módot kapcsolja be, de lehet más feladatot is kiosztani rájuk. A gombok előugrásához és visszahúzásához még hangeffektust is generál a telefon, ami olyan, mint amikor a stukkert előrántod, szóval ez tényleg jópofa és egyedi, nyilván kevesebb különböző játék közbeni parancsot lehet rájuk mappelni, mint amit az ASUS ROG telefonok sokféleképpen megérinthető felületei tudnak, de cserébe ezek tényleg gombok.


[+]

A hátlap egy gamer telefonon általában elég extravagáns, a Black Shark viszont nem annyira különleges, a felső harmadra tett vízszintes kamerasziget tök átlagos és annak ellenére is kiemelkedik a síkból, hogy amúgy a telefon elég vaskos, a hátsó fertály egyetlen trükkje, hogy az S betűt formázó logó középre ültetését azzal hangsúlyozzák ki, hogy egy nagy X-et sejtet a mintázat a teljes hátlap kapcsán, ami különböző szögekből érkező fény esetén hol jobban, hol kevésbé látható. De nincsen LED-es bigyó, meg kusza vonalakból összerántott mintázat, pont csak egy fél fokkal extrább a készülék hátulja, mint amit egy Xiaomi általában nyújt.


[+]

Mint a legtöbb gamer cucchoz, a Black Shark 4-hez is lehet venni opcionális tartozékokat, például hűtőventit (33 euró), jobbra kanyarodó csatlakozós Type-C kábelt (15 euró), extra triggereket tartalmazó keretet (12 euró), meg külső gamepadet, de ezeknek a csatlakoztatása nincs annyira szofisztikáltan kigondolva, mint az ASUS-nál, viszont láthatóan olcsóbbak, mint a tajvani játékgéphez vehető extrák. Az alapcsomag ezeket nem tartalmazza nyilván, de ha nem vagy nagyon hardcore játékos, akkor valószínűleg nincs is ezekre igazán szükséged.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Nubia Red Magic 6R - határeset

    A Nubia sajnos nem a megfelelő irányba halad, noha a készülékek hardveresen kifogástalanok, az összeszerelés- és anyagminőség is kitűnő, jó a dizájn, de ez egyre kevesebb a boldogsághoz.

  • Elindult a memóriabővítés a Xiaomi készülékein

    A legújabb frissítés lehetővé teszi, hogy a belső tároló is besegítsen pár gigabájttal, ha a rendszernek szüksége van egy kis pluszra.

  • Realme GT 5G - versenyképes

    Viszonylag sok mostanában az érvényes ajánlat ebben a kategóriában, amihez most a Realme GT 5G is magabiztosan csatlakozik.

  • Új modellt legózhat össze a Redmi

    A 6,67"-es és 120 Hz-es AMOLED panel, a Snapdragon 870 és az 50 megapixeles kamera máshol már megvolt, most viszont egy készülékre kerülhetnek fel.

Előzmények

Hirdetés