Black Shark 4 - cápák között

A Xiaomi gamer telefonjai hivatalosan is elérhetők lesznek nálunk, de a játékosságnak van némi felára, ami nehezítheti az elterjedést.

Hirdetés

Multimédia

Számítani lehetett rá, hogy nem kamerában lesz erős a Black Shark 4, de azért nem annyira rettentő a helyzet, egy jó középkategóriás felhozatalt kapunk 48 megapixeles, quad-Bayer szenzoros főkamerával (F/1,8), ül mellette egy 120 fokos ultraszéles modul (F/2,2), ami 8 megapixelben szállítja a látottakat, a makró miatt pedig egy 5 megapixeles egységet is idetettek, amiben autofókusz is található. Az előlapon pedig 20 megapixeles a kameralyukban ülő szenzor, ez sem csúcskategóriás, de a célnak megfelel, itt van egy példa. A hátlapi triumvirátus kapcsán pedig mondanám, hogy a szokásos konklúzióra jutunk, mely szerint 48 megapixelen felesleges alkotni, de egész meglepően egyben vannak a fotók a maximális felbontás mellett is, azonban nagyon kell figyelni, hogy stabilan tartsuk a telefont, mert bemozdulhatnak a képek. A felső sorban 48, a középsőben 12 megapixeles fotókat mutatunk, legalul pedig az ultraszéles modul képei láthatók:

Azt mondanám, hogy nincs különösebb meglepetés, hoz egy átlagos szintet a főkamera könnyedén 12 megapixeles felbontással is, nem hibátlan, nem kiemelkedő, de azért bőven elég jó. A vonalélesség rendben van, csak a homogénnak tűnő felületeken mossa össze a textúrát, a színek rendben vannak, a zajszűrés úgy hatékony, hogy az nem megy a részletesség rovására, szóval az eredmény igencsak korrekt. Meglepő módon a 48 megapixel használata sem felesleges, bizony előjönnek olyan részletek is ilyenkor, amelyeket 12 megapixelben nem látunk, nyilván itt már zajosabb, néha zavarosabb itt-ott az eredmény, de ez a produkció arra mindenképpen jó, hogy a digitális zoom se legyen ördögtől való. Az ultraszéles modul már kevésbé meggyőző, ennél már bőven vannak potensebb megoldások nem csak ebben az árkategóriában, hanem valamivel olcsóbban is, sokszor mosott és életlen az eredmény, szűkebb a dinamikatartomány, szóval ez inkább a képek hangulata miatt lesz majd választás — nappal. Mert este csúnyán felsül, annyira, hogy a dedikált éjszakai módot sem engedi használni vele a szoftver, de a lenti képeket látva egyértelmű, hogy ez miért van így:

A főkamerával azért lehet este is kattintgatni, de ez messze van a 200 ezres árszint többi szereplőjétől, mindenesetre valamit azért össze tud hozni a Black Shark 4 is (mondjuk egy fekete cápát pont ne akarjunk fotózni), de az ultraszéles szenzorhoz nem véletlenül nincs esti mód. Ugyanakkor viszont jár a vállveregetés a fejlesztőknek azért, mert ha nyitva vannak a triggergombok, akkor azokkal is lehet exponálni. A makró sem dráma, az autofókusz és az 5 megapixeles felbontás kettőse már elég ahhoz, hogy értelmezhető közelképeket örökítsünk meg, ezekből is átnyújtanék egy (virág)csokorral:

Videózásban a szokásos Xiaomi-féle korlátozásokkal fogunk szembesülni, nem lehet ugyanis menet közben a két kamera között váltani, még akkor sem, ha a Full HD felbontást választjuk, ennél combosabbat ugyanis az ultraszéles modullal nem tudunk összehozni. A főkamera persze képes 4K-ra akár 60 fps mellett is, ráadásul az elektronikus stabilizáció ebben az esetben is elérhető, plusz külön lehet a makrókamerával is videózni. Nappali felvételek:


Az a nagy helyzet, hogy az elektronikus stabilizáció kimondottan ügyes, 4K felvételeknél is látványos eredményt hoz úgy, hogy nem is mossa el nagyon a részleteket, a színek stimmelnek, a hang is oké, bár kicsit érzékeny a mikrofon a szélre. Az ultraszéles modul felvételei is stabilizáltak, de azért ott a vonalélesség már nem mondható túl jónak. Este a főkamera még mindig alkalmas értelmezhető videó rögzítésére, bár itt már érezhető, hogy a stabilizáció el-elmossa a részleteket, de nyilván ezt ki lehet kapcsolni, ha mondjuk állványról dolgozunk. Az ultraszéles modult viszont ne erőltessük, az simán elvérzik a sötétben:


Amilyen korrektül szerepelt a hátlapi főkamera, annyira csalódást keltő az előlapi modul, ahol már nincs stabilizáció, a dinamikatartomány is szűkös, este elég szemcsés a kép, szóval ez maximum középszerű, de mutatom példákkal is alátámasztva:


[+]

A zenei oldalon a lejátszó gyárilag a YT Music, FM-rádió pedig nincs, viszont 3,5 mm-es jack csatlakozó szerencsére akad. A két hangszóró kimondottan erélyes, még némi mélyeket is érezni, a DTS hangzásjavító pedig nem csak ezekre, hanem a fülhallgatós vonalra is hatással lehet, összességében azt lehet mondani, hogy bár ez egy elvileg gamer telefon, de az árszintnek megfelelő kamerás és zenei képességekkel rendelkezik. Ráadásul már nálunk van a Poco F3 is, készül a teszt és bizony az a helyzet, hogy bár papíron ugyanolyan a kamera, a Black Shark számottevően jobb, ráadásul ebben van 4K60 videózás, amabban pedig nincs.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Nubia Red Magic 6R - határeset

    A Nubia sajnos nem a megfelelő irányba halad, noha a készülékek hardveresen kifogástalanok, az összeszerelés- és anyagminőség is kitűnő, jó a dizájn, de ez egyre kevesebb a boldogsághoz.

  • Elindult a memóriabővítés a Xiaomi készülékein

    A legújabb frissítés lehetővé teszi, hogy a belső tároló is besegítsen pár gigabájttal, ha a rendszernek szüksége van egy kis pluszra.

  • Realme GT 5G - versenyképes

    Viszonylag sok mostanában az érvényes ajánlat ebben a kategóriában, amihez most a Realme GT 5G is magabiztosan csatlakozik.

  • Új modellt legózhat össze a Redmi

    A 6,67"-es és 120 Hz-es AMOLED panel, a Snapdragon 870 és az 50 megapixeles kamera máshol már megvolt, most viszont egy készülékre kerülhetnek fel.

Előzmények