Archos Diamond Omega - csiszolatlan drágakő

Kávamentes kijelzőt, brutális hardvert és négy kamerát kínál az Archos csúcsajánlata, ami a Nubia Z17s átcímkézve, hiányos lokalizálással.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Diamond Omega két nanoSIM-et fogad be Cat.9-es LTE sebességekkel és a hazai frekvenciák támogatásával (800 / 1800 / 2100 / 2600 MHz), megfelelő, elég hangos, bár nem a legtisztább beszélgetési hangminőséggel. A kétcsatornás WiFi 802.11a/b/g/n/ac szabványú (MiMo, Direct, HotSpot), a Bluetooth csak 4.1-es (A2DP, LE), az USB port Type-C típusú (USB-audio, MTP, OTG). A navigáláshoz a földi antennák és routerek mellett a GPS, a Glonass és a Beidou műholdak jeleit lehet bevetni, a Galileo és QZSS csoportokat a készülék nem használja. A pozíciószerzés villámgyors és pontos, viszont az első, szokásos, egy perces hidegindítás után pár nappal előfordult, hogy ismét több időt vett igénybe a pozíciószerzés, aztán ez megint másodpercekre csökkent. Adott az iránytű, az NFC, a gyorsulásmérő, a giroszkóp és a mágneses hall szenzor, csak a légnyomásmérő és az infra maradt ki.


[+]

A 3100 mAh-s telep az 5,73”-es képátló mellett kevésnek tűnik, a Snapdragon 835 viszont elég takarékos átlagos üzemidő összehozásához, 4,5 órás képernyőidőkkel. Ehhez széleskörű energiatakarékossági opciók társulnak, viszont a kijelző így is bőségesen lakmározik. Így lehet az, hogy 150 niten böngészni és videózni is 10-10 órán át lehet töltésenként, a csúcskategóriás átlag ennél kitartóbb. A készenléti fogyasztás átlagos, így összességében az intenzív használat egynapos, a visszafogott pedig 36 órás töltési ciklusokat eredményezhet. Az etetés az 5-9V / 3A, 12V / 1,5A jelölésű, QuickCharge 3.0 szabványú gyorstöltővel 100 perc alatt megvan.


[+]

Értékelés: Archos Diamond Omega
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7,5 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Sajátos ketyere az Archos Diamond Omega: egyfelől, mert igazából, álnéven, a Nubia Z17s-ről beszélünk, másfelől, mert szokatlan képaránnyal és valóban széltől szélig érő képernyővel indult el a kávamentesítés útján, legalábbis oldalt. Az eredmény egy egy kézzel majdnem kezelhető phablet – ha a sarkait ívesebbre veszik, pont összejön. Külsőleg így is csak az IP-védelem hiányába lehet belekötni, bár a mutatós masina vaskos mivolta jóval kövérebb telepre enged következtetni. Az első komolyabb kritikát az IPS panel érdemli ki: fényereje nem elegendő a napfény alatt, kalibrációja pedig félrement. A második baki a félig összejött fordítást illeti – 200 ezer forintért szigorúan fog a tollunk, tessék csak ennyiért a szoftvert rendesen magyarítani! Amúgy maga a Nubia UI jól felszerelt, még ha a külleme egy tucat a többi, iOS-től inspirációt vevő kínai márkáéval. A felület egyébként csak úgy süvít a csúcshardveren, a memória és a tároló is több mint bőséges: szinte kifogyhatatlan.

Elvitathatatlanul tetszett a Z17s / Diamond Omega koncepciója a képernyő széleihez kapcsolódó gesztusfunkciókkal, és hardverben sincs ma sokkal erősebb kombináció. A megbízhatatlan kamera felvételeit elnézve és a túlszűrt videóhangot meghallgatva ugyanakkor megint az a konklúzió, hogy jobb egy OnePlus 5T-féle, kiforrottabb konstrukció a jobban nyugatosított OxygenOS-szel, mint amit a Nubia UI nyújt. Nem kérdés a Galaxy S8, a HTC U11 vagy drágábban a Huawei Mate 10 Pro, az iPhone X és a Galaxy Note8 megfelelőbb lokalizálása, a patinásabb márkanevekhez pedig kiegyensúlyozottabb tudás társul. Ha viszont a Nubia előremutató csúcsajánlatai innentől kezdve rendszeresen felbukkannak nálunk, akár Archos márkajelzéssel, a Diamond Omega megfelelő referenciaalap lehet, hogy megállapítsuk: mennyire sikerült a sorozatban rejlő gyémántot kristálytisztára csiszolni.

Archos Diamond Omega

Bone123

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Archos Sense 55s - nem senseációs

    Az Archos saját tervezésű készüléke remekül néz ki, korrektül üzemel, gyönyörű a megjelenítője, a hívások minősége viszont majdnem értékelhetetlen.

  • Archos Diamond Alpha+ - csak belül nőtt

    Tavaly nyáron teszteltük a Nubia Z17 minit, most másik márkanévvel, de ismét megérkezett, még több memóriával és tárhellyel.

  • Zebra TC25 - csíkokat olvas

    Nem csak okostelefon, hanem lézeres vonalkódolvasóval ellátott adatgyűjtő eszköz, ütésálló, érzésre is masszív kialakítással, többféle különleges extrával, természetesen céges és ipari környezetre fejlesztve.

  • MWC 2019: Noccsmány mobil az Archostól

    Mentségükre szóljon: a franciák csúcskészüléke sokkal szebb, mint az Oxygen 68XL, ami legalább egyedi. Csak rossz ránézni.

Előzmények

Hirdetés