Archos Diamond Omega - csiszolatlan drágakő

Kávamentes kijelzőt, brutális hardvert és négy kamerát kínál az Archos csúcsajánlata, ami a Nubia Z17s átcímkézve, hiányos lokalizálással.

Hardver, szoftverek

Nem lehet azt mondani, hogy az Archos elaprózta volna a hardverkérdést: nincs ma erősebb kombináció az androidos térben a Snapdragon 835, az Adreno 540, a 8 GB RAM és a 128 GB-os tároló kombinációjánál, az utóbbi ráadásul igen fürge, UFS 2.1 típusú. Nem meglepő módon hibátlan a felületen és a honlapokon való görgetés, minden játék dadogásmentes, roppant gyors az alkalmazáskezelés és melegedés egyáltalán nem jellemző, úgyhogy a teljesítmény és a hőkezelés oldaláról semmi kifogás nincsen. Hamar belefutni ugyanakkor több kínai márka egyik jellemző hibájába: a nem megfelelő lokalizálásba, szebb magyarsággal szólva a problémás, hiányos fordításba.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Archos Diamond Omega Apple iPhone X Samsung Galaxy Note8 Huawei Mate 10 Pro LG V30
Rendszerchip Snapdragon 835 Apple A11 Bionic Exynos 8895 HiSilicon Kirin 970 Snapdragon 835
AnTuTu Bench. 6.x 180319 pont 232934 pont 176023 pont 174854 pont 173080 pont
Vellamo Browser 6709 pont n/a 7316 pont n/a 4811 pont
Vellamo Metal 2685 pont n/a 3378 pont 2735 pont 3361 pont
Geekbench 4 (single/multi) 1966 / 6803 pont 4249 / 10547 pont 2021 / 6809 pont 1910 / 6753 pont 1908 / 6379 pont
GFXBench Man. onscreen 54 fps 58,1 fps 42 fps 56 fps 35 fps
GFXBench Man. offscreen 62 fps 86,7 fps 65 fps 62 fps 61 fps
GFXBench T-Rex onscreen 51 fps 59,5 fps 60 fps 60 fps 59 fps
GFXBench T-Rex offscreen 117 fps 180 fps 124 fps 113 fps 113 fps


[+]

Hiába európai ugyanis az Archos, ha a Nubia UI-t Kínában hegesztik, a beállítások menü pedig olyan, mint a zebra: magyar és angol szavak váltják egymást, amit 200 ezer forintért én komoly hibának könyvelek el, tessék csak egy csúcskészüléket a piaci nyelvhez igazítani! A felület egyébként 7.1.1-es Androidon nyugszik (az esetleges oreós frissítésről nincs információnk), mégis közelebb áll alkalmazásmenü nélkül, az alulról előcsalható vezérlőpanellel és az ikonok stílusával az iOS külleméhez – ez is kínai specialitás. A forma és funkció az almás rendszerrel szemben ugyanakkor jóval testreszabhatóbb: állítható a rácsméret, akad egy sor átmenet, noha a témázás más Nubia felülettel szemben most kimaradt.


[+]

A képernyő szélének birizgálásán túl adott az osztott képernyős alkalmazáselrendezés, a játékmód, a többelemes képernyőkép készítése, a teljesítmény-menedzsment, a főoldali gyorskeresés, valamint az alkalmazásklónozás. Ez nem valamiféle kínai-francia genetikai kísérlet, hanem lehetőség, hogy egy közösségi alkalmazásba több fiókkal is be lehessen jelentkezni, ami mindenképpen hasznos extra. Hiányzik ugyanakkor a megjelenített méret állítása – egy-két rendszerelem egyszerűen túl nagy, és feleslegesen széles sávot foglal a méretes képernyőből. Ez nem, csak a betűméret csökkenthető. A hátlapi ujjlenyomat-olvasó érintésalapú és villámgyorsan, megbízhatóan teszi a dolgát. Érintésre akár exponálni is lehet vele, duplán megnyomva visszalépni, hosszan rátelepedve pedig a főoldalra vagy az alkalmazásváltó képernyőre jutni.


[+]

A Nubia UI saját fájlcserélőt, böngészőt, naptárat, órát, hangfelvevőt, számológépet, jegyzetelőt, súgót és remekül felszerelt fájlkezelőt kínál, angol-magyar nyelvi eklektikával, mintha csak kifogyott volna a fordítóból a szufla. Felkerült még a News Republic hírolvasó és egy alternatív billentyűzet, ezen felül viszont a rendben működő és ismerős Google szolgáltatások járnak, a testreszabható és magyarul is tudó Gboardot beleértve. Mindkét előre telepített böngésző megoldja a gördülékeny navigációt és több lap kezelését, a Chrome pedig minden Google-fiókhoz tartozó adatot és előzményt gond nélkül szinkronizál.


[+]

A tárcsázóban működik a gyorshívás és gyorskeresés, a telefonkönyv pedig többféle forrásból szinkronizálja a névjegyeket, különféle szűrési és csoportosítási módokkal. Tulajdonképpen a Z17s / Diamond Omega eddigi két gyenge pontja is a szoftverrel kapcsolatos: a pontatlan kalibráció és az elhanyagolt fordítás is orvosolható lenne egy frissítéssel; a remény él. Egyébként a Nubia szerinti Android, ha radikálisan el is tér a Google víziójától, elég érdekességet és speciális funkciót nyújt, hogy működőképes alternatíva legyen. Akinek mégis fontos az alkalmazásmenü vagy a Material Design ikonkészlet, alternatív indítóalkalmazással visszahozhatja.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Archos Sense 55s - nem senseációs

    Az Archos saját tervezésű készüléke remekül néz ki, korrektül üzemel, gyönyörű a megjelenítője, a hívások minősége viszont majdnem értékelhetetlen.

  • Archos Diamond Alpha+ - csak belül nőtt

    Tavaly nyáron teszteltük a Nubia Z17 minit, most másik márkanévvel, de ismét megérkezett, még több memóriával és tárhellyel.

  • Zebra TC25 - csíkokat olvas

    Nem csak okostelefon, hanem lézeres vonalkódolvasóval ellátott adatgyűjtő eszköz, ütésálló, érzésre is masszív kialakítással, többféle különleges extrával, természetesen céges és ipari környezetre fejlesztve.

  • MWC 2019: Noccsmány mobil az Archostól

    Mentségükre szóljon: a franciák csúcskészüléke sokkal szebb, mint az Oxygen 68XL, ami legalább egyedi. Csak rossz ránézni.

Előzmények

Hirdetés