Archos 50 Saphir - kemény képzést kapott

Újabb androidos strapamobil járt nálunk, túl sok különlegességet nem mutat, de csomó apróságra odafigyeltek a kivitelezésénél, és az árához képest helytálló, amit nyújt.

Bevezető, doboz

A francia bázisú Archos céggel sok helyen lehetett már találkozni az utóbbi évtizedekben, eleinte beszállítóként működtek, megélték a különböző hordozható zenelejátszók tündöklését és mélyrepülését, majd időben beszálltak a táblagépes és a mobilos üzletágba, egy dolgot azonban sosem tudtak: igazán emlékezetes megoldással vagy termékkel előállni. Az okostelefonok világában, ahol még a legapróbb gyártók is valami különlegeset szeretnének mutatni, ez alapvetően nem jelentene sok jót, viszont tesztünk alanya nem is a karcsú, kávamentes phabletek világában akar érvényesülni, hanem a strapamobilokéban, ahol a megbízhatóság és a masszív kialakítás sokkal többet ér, mint a lenyűgöző kijelző vagy a makulátlan rendszersebesség.

Nem divatkészülék, igazi munkaeszköz!
Nem divatkészülék, igazi munkaeszköz! [+]

Az ellenálló okosmobilok piacát pedig jelenleg két véglet uralja: a méregdrága, jó nevű, de ár/érték arány szempontból kérdéses szegmens és az olcsó, jellemzően kínai alternatívák, amikkel kapcsolatban nekünk ugyan voltak már jó tapasztalataink, de a különböző felhasználói fórumokon lehetett olvasni olyan gyári hibákról és váratlanul megjelenő problémákról, amik miatt nagy bátorságra vagy stabil garanciális háttérre van szüksége a vásárlónak. Az Archos 50 Saphir a kettő közé jelentkezik: 70 ezer forint körüli ára első hallásra egyáltalán nem irreális, közben pedig hozza a kategória megkövetelt színvonalát. Papíron legalábbis mindenképpen, és egyébként a gyakorlat sem vészes.

Korrekt felszereltségű a doboz
Korrekt felszereltségű a doboz [+]

Pedáns dobozelrendezést semmiképpen ne várjunk: amint kivesszük a telefont a szivacskeretből, és a tartozékok felkutatásának érdekében felhajtjuk a kartonból készült elválasztót, meglátjuk a kiegészítőket, de különösebb rendszer nélkül, egymás mellé dobálva. Nagy gond azonban nincsen, váltakozó feszültségű gyorstöltő, microUSB kábel, headset és kijelzővédő fólia is jár hozzá, a maradék űrt pedig némi papírhalom tölti ki.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Elképesztő, 60 millió forintos összdíjazású AI hackathon Budapesten!

PR Budapesten rendezi meg egy magyar tech cég az első nemzetközi, 24 órás AI hackathonját! Bárki jelentkezhet, aki a mesterséges intelligenciában jártas és képes 24 óra alatt valami egyedit, kreatívat alkotni!

Azóta történt

Előzmények

  • Archos 50 Power - tartalékos közlegény

    Nem hardveres teljesítményével, hanem méretes akkumulátorával hívja fel magára a figyelmet az Archos öthüvelykes középkategóriása, amely szerencsére nem nőtt túl nagyra.

  • Archos 55 Cobalt Plus - csak látszólag fém

    A franciák újdonsága 5,5 hüvelykes kijelzővel rendelkezik, és az alsó kategóriás felszereltséggel még nem lenne gond, a 2 gigabájt RAM korrekt, az árazással azonban eléggé mellélőttek.

  • Archos 50c Neon - tárhelyharcos

    A középkategória alsó részébe pozicionálták az Archos 50c Neont, de a hardvere és felszereltsége már ebben az árszegmensben sem túl acélos.

  • Archos 50 Oxygen - oximoron

    Az Archos csúcskészüléke is ellátogatott hozzánk, amely a minap tesztelt Karbonn Titanium X kiköpött mása, és ahhoz hasonlóan ellentmondásos készülék.

Hirdetés