Apple iPhone 4S - az amerikai pajtásod

Adatkommunikáció, telefonálás, net

Adatkommunikációs téren tapasztalható némi fejlődés, leginkább a maximális le- és feltöltési sebességben, előbbi ugyanis már 14,4 Mbps, míg utóbbi maradt 5,76. A GSM-modul továbbra is négynormás (850/900/1800/1900 MHz), UMTS-frekvenciákból ugyanennyi támogatott (850/900/1900/2100 MHz). A Bluetooth is fejlődött, már 4.0-s chip található a készülékben, melynek a kisebb fogyasztás a legfontosabb jellemzője. A WiFi 802.11b/g/n szabványokat támogat, házi méréseink szerint kicsivel erősebb, mint az iPhone 4-ben lévő, olyan hálózatokat is látott, melyeket elődje nem. WiFi hálózatot indíthatunk a készülékről is, így megosztva a mobilinternetet, de ha akarjuk, kábel segítségével is használhatjuk modemként a cuccot.

Hirdetés

Hangminőségbeli problémákat nem tapasztaltunk, a térerő sem ingadozott a készülék marokra fogásától, ezt tehát sikerült javítania az Apple-nek. Beszélgetés közben a hangok tiszták voltak, a hangerővel kapcsolatban sem panaszkodhattunk.

Apple iPhone 4S Apple iPhone 4S

A telefonálással kapcsolatos szoftvereknél is sok újítás van, de a jól működő részek maradtak a régiek. A névjegyzékbe továbbra is szabadon és korlátok nélkül vihetünk fel embereket, az üzenetkezelőben pedig SMS-eket épp úgy küldhetünk, mint MMS-eket és e-maileket, utóbbi kliensprogramnál a hitelesített szerverek és a csatolt fájlok sem jelentenek akadályt. Vannak újítások is, már minimálisan szerkeszthetjük (félkövér, dőlt és társaik) a leveleket, drag&drop módszerrel dobálhatjuk a címzetteket, plusz bővültek a keresési funkciók is.

Apple iPhone 4S Apple iPhone 4S

Igen hasznos új funkció az iMessage, melynek segítségével az iOS 5-öt használó iPhone, iPad és iPod touch tulajdonosok WiFi-n vagy mobilinterneten keresztül díjmentesen küldhetnek üzeneteket egymásnak. Az iMessage a sima üzenetkezelő alkalmazásba van beépítve, nem macerás a használata, ráadásul képeket és egyéb adatokat is beágyazhatunk az üzenetekbe. Hasonlóan komoly integrációt kapott az itthon kevésbé használt Twitter, mostmár gyárilag csiripelhetünk, fotókat is megoszhatunk, maga a megoldás pedig az összes ide kapcsolódó alkalmazásba (Safari, Photos, Camera, Maps, YouTube) be van építve.

Apple iPhone 4S Apple iPhone 4S

Meg hát itt van az iCloud is, melynek lényegét biztos jobban át tudnánk érezni, ha lenne iPhone-unk, iPadünk és MacBookunk is, de a szerkesztőség tagjai csak utóbbival rendelkeznek, meg osztozunk a szerkesztőségben tesztelési célokkal tartott első generációs iPaden, mely munkaóráinak 80 százalékát a Fruit Ninja futtatásával tölti. Az iCloud mindenesetre egy felhő alapú szolgáltatás, mely az Apple-eszközökön tárolt adatokat automatikusan szinkronizálja a felhőbe (persze csak akkor, ha akarjuk), mely onnan szépen áttolja a többi gépre. Ha létrehozunk egy dokumentumot az iMac számítógépünkön, az egyből átkerül az iPhone-ra és viszont. Szinkronizálni sok dolgot lehet, a tárhely alapvetően 5 GB-os, de plusz pénzért nagyobb területet is vásárolhatunk, a dolog vége 50 GB évi 80 Euróért. Vigyázni kell azonban az iClouddal, mert ha úgy döntünk, hogy mégsem használjuk, pórul járhatunk: a MacBookom kiírta, hogy ha nem akarom a továbbiakban szinkronizálni mondjuk a naptárbejegyzéseimet, akkor azokat ő törli a gépről. De ne aggódjak, mert a felhőben megmaradnak és más eszközökre letölthetem őket. Nem írom le, hogy melyik szó kimondását formáltam meg a számmal, amikor ezt megláttam.

Apple iPhone 4S Apple iPhone 4S

A social-networking rész a Twitter-integrációt leszámítva nem változott, gyárilag Facebook továbbra sincs, de az alkalmazásboltból egy pillanat alatt leszedhetjük az ingyenes appot, mely utána pusholja nekünk a figyelmeztetéseket. A webböngésző ellenben megújult, méghozzá nem is kicsit: megkaptuk a számítógépes változatból ismert olvasót, mely újságszerűen, hirdetések nélkül, szép karakterekkel rakja ki nekünk az épp böngészett cikket. Ezen kívül van olvasólista is, ahol gyűjthetjük azokat a cikkeket, melyeket az adott pillanatban nincs időnk elolvasni, de később visszatérnénk rájuk. Az iPaden új dolog továbbá, hogy a külön megnyitott lapokat mostmár füleken is láthatjuk, így gyorsabb váltás válik lehetővé köztük; sajnos ez az iPhone-on nem működik, de érthető a dolog, egyszerűen túl kicsi hozzá a kijelző.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Azóta történt

Előzmények

  • Újabb iOS játékkoktél

    Megint van egy sereg jópofa játék, amelyek közül érdemes szemezgetni. Fizetős is, ingyenes is akad, a játékélmény pedig mindenképp garantált.

  • iPhone és iOS fejlődéstörténet

    Frissítve: Mik voltak az egyes iPhone modellek újításai? Mik az egyes szoftververziók új funkció és merre tart a fejlesztés? Válaszolunk.

  • Apple iPad 2 - mint a kortárs művészet

    Az Apple második generációs táblagépe vékonyabb és erősebb lett, ráadásul kamerát is kapott. Forradalom nem történt.

  • Apple iPad WiFi + 3G - újratesztelve

    Bár az iPadet már hónapokkal ezelőtt teszteltük, az új funkciókkal rendelkező iOS rendszer és az irodai szoftverek miatt megnéztük, hogy mit tud a 3G-s verzió.

Hirdetés