Apple iPad Air - szállj fel magasra

Bevezető, tartozékok

Az Apple-t lehet szeretni vagy épp utálni, és természetesen arról is lehet vitatkozni, hogy valóban a Newton volt-e a mai értelemben vett táblagépek előfutára, illetve a cégnek mekkora szerepe volt abban, hogy azt később hasonló eszközök követték más gyártóktól. Az iPad sikereit és a piacra gyakorolt hatását viszont felesleges elvitatni, a 2010-ben megjelent eszköznek jelentős szerepe van abban, hogy a táblagépek ma már rengeteg háztartásban megtalálhatók, a netbookok pedig kevésbé sikeresek, mint amire pár éve sokan számítottak. Az iPaddel az Apple egy olyan eszközt csinált, melyet tényleg kényelmesen, mélyebb informatikai ismeretek nélkül is lehetett használni, a recept pedig úgy tűnik, hogy működött.

Apple iPad Air
[+]

Az innováció egy ideig meg is volt, az iPad 2 egyértelműen szebb volt elődjénél, az új iPad néven futó 3. generációs gépnél pedig megnégyszerezték a kijelzőfelbontást, 9,7 hüvelyken pedig nagyon is látszódott, hogy 1536 x 2048 pixel mennyivel több, mint 768 x 1024. A negyedik generációs gépben viszont sokan csalódtak, hiszen a gyorsabb hardvert leszámítva nem történt érdemi fejlesztés. A 7,9 hüvelykes kijelzővel operáló iPad mini pedig a kelleténél talán egy picit gyengébb hardverrel érkezett, de formatervét sokan elismerték.

Apple iPad Air
[+]

Az előzmények fényében sokan várták az Apple októberi termékbejelentési eseményét, ahol a várakozásoknak megfelelően be is mutatkozott a két új generációs gép, melyekben nem is lehetett csalódni. Az iPad mini 2 (elnézést: iPad mini Retina kijelzővel) a jelenleg elérhető legnagyobb tudást nyújtja a kisebb méretű házban, tesztünk tárgya pedig értelmes irányban és nagyon látványosan halad tovább az úton, az iPad Air ugyanis kisebb, elegánsabb, jobb minőségű és gyorsabb elődeinél. A készülék a csomagolás és tartozékok szempontjából viszont nem változott, hálózati töltőfejet és egy Lightning kábelt kapunk hozzá, fülhallgatót nem; ezt a régebbi gépeknél még annyira nem is sajnálta az ember, de amióta az iPhone-ok mellé az Apple az EarPods fantázianevű, nagyon minőségi kiegészítőt csomagolja, azóta az iPad-tulajdonosok véleménye valószínűleg kicsit más ebben a témában.

Külső

Amikor az ember a kezébe veszi az iPad Airt, az első gondolata valószínűleg az, hogy mennyire könnyű ahhoz képest, hogy majdnem 10 hüvelykes kijelző található az elején. A 240 x 169,5 x 7,5 milliméteres méret jól szemléltei, hogy milyen mértékű fogyókúrát írt elő az iPadnek az Apple. Persze az elődhöz képest nem akkora a különbség, mint amekkora a MacBook Air és a MacBook Pro gépek között van, de a jelzőt ennek ellenére nem érezzük túlzónak, tényleg egy légies eszközt kapnak a vásárók. Ez viszont képekről nem feltétlenül jön át, nagyon lényeges ugyanis a 469/478 grammos tömeg (előbbi a WiFi-s, utóbbi az LTE-s verzió értéke), mely ugyan nem teszi a kategória legkönnyebb versenyzőjévé a kütyüt, de ehhez az anyaghasználathoz képest tényleg nagyon impresszív értékekről beszélünk. Az összeszerelés minősége természetesen nem sok kívánnivalót hagy maga után, a fém, üveg és műanyag triumvirátus orvosi precizitással van összeillesztve, a leglátványosabb elem az alumíniumból készült hátlap előlapig elnyúló része, melyet tükörfényesre políroztak a gyárban, amitől az előlap látványos és a konkurenciától jól megkülönböztethető lett. A szerkesztőségben azonban némi egyet nem értés alakult ki az előlapot borító anyaggal kapcsolatban, szerintem ugyanis nem megfelelően mély hangot ad, ha megkocogtatjuk.

Apple iPad Air
[+] Apple iPhone 4S vs. iPad Air vs. iPad 1

Abban viszont teljes egyetértés volt, hogy az előlap körül található káva vékonyítása egy előnyös és hasznos lépés volt a cupertinoi vállalat részéről. Nem csak a használhatóságot, hanem az esztétikai értéket is növeli az, hogy az elődnél vékonyabbra csinálták meg a színösszeállítástól függően fehérben vagy feketében pompázó részt. A kijelző fölött pontosan középen található az 1,3 megapixeles Facetime kamera, az alsó területet pedig a már megszokott Home gomb uralja, melybe az iPhone 5s-sel ellentétben nem építettek ujjlenyomat-olvasót. Egy táblagépnél persze a kijelző a leglényegesebb elem, a 9,7 hüvelykes képátlóval rendelkező IPS-panel nem is okoz csalódást. A Retina felbontás továbbra is 1536 x 2048 képpontot jelent, az eme értékekből kiszámolható 264-es inchenkénti pixelsűrűség éles képet eredményez. A megjelenített képek szépek, a fényerő kellően magas ahhoz, hogy napsütésben is tökéletesen olvasható legyen a megjelenítő, a betekintési szög pedig hatalmas, oldalról nézve sem torzul az iPad Air által megjelenített kép.

Apple iPad Air
[+]

Kijelző-teszt
Benchmark Apple iPad Air Apple iPhone 5s Google Nexus 7 (2013) Apple iPad (1. gen.)
Fehér fényerő 385 nit 482 nit 524 nit 357 nit
Fekete fényerő 0,42 nit 0,44 nit 0,25 nit 0,43 nit
Kontrasztarány 1:917 1:1095 1:2096 1:831
Színhőmérséklet 7356K 7335K n/a 7370K

Bár az újdonság még az iPhone 5s-nél is egy milliméterrel vékonyabb, az oldalakon megfelelően el tudták helyezni a kezelőszerveket, a gombok az első generációs iPad minivel ellentétben nem lötyögnek. A készülék jobb oldalán a hangerőt tudjuk szabályozni, plusz itt található az Apple eszközeiről ismert csúszka is, mely beállítástól függően a képernyő elforgatását blokkolja, vagy lenémítja az eszközt. Felül a bekapcsológombot, 3,5 milliméteres fülhallgató kimenetet és a másodlagos mikrofont láthatjuk, utóbbi a hangrögzítés során a zajszűrést segíti elő. Alul az iPhone 5-nél bemutatott Lightning csatlakozót csodálhatjuk meg, melyet bár mindkét oldalról rácsok határolnak, melyek a hangszórót rejtik. Továbbra is probléma viszont, hogy ha az eszközt fektetve tartjuk, csak az egyik irányból jönnek a hangok, amit más gyártók ugyebár úgy küszöbölnek ki, hogy termékük tetején is elhelyeznek egy hangszórót. Sebaj, talán a következő generációs modellnél erre is rájön az Apple.

Apple iPad Air
[+]

A hátlap fémből készült, matt felülettel rendelkezik, ami alól a fényesre polírozott (és ebből adódóan valószínűleg kicsit sérülékeny) Apple logó jelent kivételt; az úgy csillog, hogy a hölgyek akár tükörnek is használhatják. Viszont egy tok valószínűleg szükséges ahhoz, hogy sokáig meg lehessen őrizni mindezt olyan állapotában, amilyenben a gyártósorról lejött. A hátlap ezúttal sem eltávolítható, így házilag az akkumulátort sem lehet cserélni; az LTE-s verziónál a nanoSIM kártyát oldalt lehet behelyezni. A hátlapi kamera továbbra is 5 megapixeles, villanófény nem tartozik hozzá, nagyon diszkréten bújik meg a bal felső sarokban.

Apple iPad Air
[+]

Az összhatás tehát nagyon kellemes, az Airt kimondottan jó élmény kézbe venni, ráadásul visszafogott tömegének köszönhetően egyáltalán nem fárasztó sem cipelni, sem kezünkben tartani.

Hardver, szoftverezettség

Az új iPad az iPhone 5s készülékből ismert, 64 bites Apple A7 processzort kapta, mely az okostelefonnal ellentétben nem 1, hanem 1,4 GHz-es órajelen ketyeg. Egy nagyon modern, kétmagos megoldásról van szó, mely 28 nanométeres csíkszélességgel készül és már az ARMv8-A architektúrára épül. Az L1 cache mérete 64 + 64 kB, az L2 1, az L3 pedig 4 MB-os, a központi memória pedig 1 GB-os. Bár hivatalosan nincs megerősítve, de a grafikai számításokat egy PowerVR G6430-as megoldás végzi; a pontos típusszámtól függetlenül elmondható, hogy a hardver elképesztően erős, pár évig nem valószínű, hogy lesz bármilyen problémája az aktuális csúcsjátékok futtatásával.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Apple iPad Air Apple iPhone 5s Google Nexus 7 (2013) LG G Pad 8.3
Geekbench 3 (single-core) 1484 pont 1411 pont 624 pont 618 pont
Geekbench 3 (multi-core) 2692 pont 2556 pont 1935 pont 1491 pont

A Geekbench nevű sebességmérő szoftver eredményei jól szemléltetik a hardver erejét, de azért nem szabad messzemenő konklúziót levonni, hiszen egyes részeredmények aránytalanul magasak amiatt, hogy erősen építenek az ARMv8 architektúra tulajdonságaira, melyek miatt az ARMv7-es megoldások itt komoly hátványban vannak. Szigorúan a számokat nézve egyébként az mondható el, hogy a processzor sebessége kétszerese a 4. generációs iPadének, míg a 2. és 3. generációs modellhez képest több mint ötszörös növekedésről beszélhetünk. Akit mélyebben is érdekel a véleményünk az M7-es segédprocesszorral dolgozó Apple A7-ről és az okostelefonokban/táblagépekben használatos 64 bites architektúráról, az ide kattintva tájékozódhat.

A mérési eredményeknél azonban sokkal fontosabb a tényleges sebesség és a felhasználói élmény, amiben a friss Apple készülékek köztudottan erősek. Az iPad Air természetesen nem ad okot a csalódásra, a rendszer villámgyorsan, mindenféle akadástól vagy felesleges töltésektől mentesen teszi a dolgát. Az iOS 7-tel kapcsolatban felmerülhet a kritika, hogy túl sok felesleges animációt használ, melyek ugyebár némileg "elfedik" a töltési időket, de az eredmény ettől függetlenül nagyon meggyőző.

Apple iPad Air Screen Shot Apple iPad Air Screen Shot

Az eszköz megjelenésekor az iOS 7.0.3-as verziója volt a legfrissebb, már a dobozból kivéve is ez van az új almás táblagépen; a frissítések miatt senkinek nem kell aggódnia, pár évig még borítékolható, hogy mindent megkap a kütyü. A rendszerről egyébként egy hosszabb bemutatót is írtunk, úgyhogy ebben a cikkben csak a legfontosabb funkciók kerülnek említésre. Az iOS aktuális verziója teljes dizájnfrissítésen esett keresztül, az ikonoktól kezdve a legkisebb elemekig minden megváltozott, az úgynevezett flat design megértése az idősebb generáció számára okozhat fejtörést, de az érintőkijelzős eszközöket rutinból kezelők számára nagyon kényelmes a használata; a felhasználói felület logikája nem változott, csupán az ikon és a felépítés más egy kicsit, plusz vannak új funkciók is. A futó programok közötti váltást lehetővé tevő multitasking felület szebb és könnyebben kezelhető lett, az adott program utolsó képernyőképét láthatjuk itt, a szoftvereket bezárni pedig egy határozott, felfelé irányuló pöccintéssel lehet. Egy mozdulattal elérhető a vezérlőközpont, ahonnan adatkommunikációs funkciókat tudunk aktiválni, de néhány applikáció innen is elérhető. Tudunk iMessage üzeneteket küldeni, az iOS 7 harmadik frissítésével pedig a Mac számítógépeknél ismert kulcskarika is elérhető, így az iCloudban tárolt jelszavainkat erről az eszközről is elérhetjük.

Apple iPad Air Screen Shot Apple iPad Air Screen Shot

Az iPad Airen futó iOS minden szokásos programot tartalmaz. Tudunk böngészni, zenéket és filmeket lejátszani, rendelkezésünkre áll a hangrögzítő, a térkép, az üzenetkezelés, a kamera, a napi, heti, havi és éves nézetet tartalmazó naptár is. Amikor saját fiókot hozunk létre (vagy már meglévőbe bejelentkezünk), akkor a rendszer felajánlja mindazokat az Apple alkalmazásokat, melyeket szerinte érdemes lehet telepítenünk. Ebbe a körbe tartozik a zenészek által sokra tartott GarageBand, az iMovie nevű, nagyon könnyen használható videószerkesztő, a képek kezelésére alkalmas iPhoto, valamint az új iPadekhez ingyenesen elérhető iWork irodai szoftvercsomag, melynek korábbi verzióját nem is olyan régen mutattuk be. A nálunk járt, 16 GB-os háttértárral rendelkező készüléken egyébként 12,1 GB tárhely volt ténylegesen elérhető a bekapcsolás után, de a fent említett szoftverek telepítése után ez az érték kereken 9 GB-ra zsugorodott. Számításaink szerint a rendszer az említett pakk nélkül 2,8 GB-ot foglal el a memóriából, az ebből és a GB-GiB átváltásból adódó konverzió után nagyjából arra lehet számítani, hogy a 32-es változaton 27, a 64-esen 56,8, a 128-ason pedig 116,4 GB lesz a ténylegesen felhasználható terület.

Apple iPad Air Screen Shot Apple iPad Air Screen Shot

Multimédia, kamera

Az előlapi kamera 1,2, a hátlapi pedig 5 megapixeles állóképek készítését teszi lehetővé. Videókat az előlapi modullal 720p-ben, a fő optikával pedig 1080p-s felbontásban rögzíthetünk, mindkettőnél 30 képkocka / másodperc sebességet érhetünk el. Bár az Apple bemutatta az úgynevezett élő filtereket, az iPadeknél ezt nem érhetjük el, így alig marad beállítási lehetőségünk. Választhatunk videózás és fotózás között (utóbbinál négyzetes képarányt is erőltethetünk), utóbbinál pedig adott a HDR lehetősége, de ezzel véget is ért a történet.

Apple iPad Air
[+]

Egy táblagéphez képes a légies iPad egészen jó képeket lő, de az 5 megapixeles felbontás nyilván nem elég ahhoz, hogy a képalkotásra kihegyezett okostelefonokkal egy ligában indulhasson. A fotókról összességében jókat lehet mondani, szép színek, sok képrészlet, visszafogott zajszint, kellemes vonalélesség jellemzik őket, de egy ledes villanó azért nagyon kéne az éjszakai felvételekhez, amik elég gyér minőségűek (ezen mondjuk a villanó sem sokat segítene). A makró közelpont körülbelü 8 centiméter, az eszköz ezirányú képességei jók. A mozgóképeknél sincs gond, a tudást szemléltető tesztvideó ide kattintva érhető el.

Apple iPad Air
[+]

A zenelejátszó listák, előadók, dalok, albumok, műfajok, válogatások és szerzők szerint képes rendezni számainkat. Fontos, hogy mind a hangszínszabályzó, mint pedig a hangerőkorlátozás az alap beállítások menüponton belül érhetők el, ami egyben nyilván azt is jelenti, hogy vannak ilyenek. A beépített hangszóró nagyon sokat fejlődött az első generációs modellhez képest, tisztán, hangosan jön ki a muzsika a kütyü aljából, a maximális hangerővel sincs gond és nyomokban még a mélyebb tartományokat is lehet észlelni. A zenehallgatás persze fülhallgatóval fokozható, egy jobb minőségű headsettel használni jóval nagyobb élmény. FM-rádió nem került az Airbe, de ami azt illeti, erre számítani lehetett, hiszen az 5., 6. és 7. generációs iPod nanókat leszámítva nem igazán találkozhatunk ezzel a funkcióval az almás gépeknél.

Apple iPad Air Screen Shot Apple iPad Air Screen Shot

A videólejátszó nagy hibája, hogy nem kezeli a DivX és az XviD formátumokat, ez az almás készülékek kezdete óta így van; az Egyesült Államokban nyilván kicsit bejáratottabb az iTunes-on keresztül történő filmvásárlás, de a magyar piacon azért hasznos lenne egy ilyen funkció. Szomorkodni azért nem szabad, már az App Store-ban is találunk olyan szoftvereket, melyek könnyedén megbirkóznak ezekkel a formátumokkal. A hardveres teljesítmény bőven elegendő a Full HD tartalmak lejátszásához, ezen a kijelzőn pedig mindig öröm filmet nézni.

Apple iPad Air
[+] Apple iPhone 4S vs. iPad Air vs. iPad 1

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból kevés kritika érheti a készüléket, de egy komoly hiányosság azért akad: nincs NFC, mivel az Apple köztudottan nem rajong ezért a technológiáért. A táblagépből egyébként továbbra is kétféle típus vásárolható meg, az egyik a sima WiFi-s modell, a másik 4G/LTE támogatással rendelkezik. 4G-n keresztül elméletileg 100, HSPA-n keresztül pedig 42 Mbps-os letöltési sebességet érhetünk el. A WiFi támogatja a 802.11a/b/g/n szabványokat, ismeri a 2,4 és 5 GHz-es frekvenciasávokat, a Bluetooth verzió pedig 4.0-s, tudja az A2DP-t és az EDR-t is. A-GPS egység kizárólag az LTE-képes modellekben található, mely GLONASS támogatást is kapott. Adatokat a Lightning csatlakozón keresztül tudunk a készülékre másolni, számítógépre csatlakoztatás esetén USB-n keresztül is vesz fel áramot a táblagép.

Apple iPad Air
[+] Apple iPad Air vs. iPad 1

A böngésző nagyon gyors, pillanatok alatt betöltődnek az oldalak, a görgetési sebesség is tökéletes, bár hosszabb oldalak esetén többször kell pörgetni, hogy legalulra érjünk. Ugyan a szöveget nem tördeli a szoftver, de az olvasó mód továbbra is rendelkezésünkre áll, ami ugyebár egy letisztult, jól áttekinthető nézetbe varázsolja az adott honlapot, ekkor már a betűk mérete is variálható. Flash támogatás hivatalosan nincs, viszont van már olyan böngészőprogram, amivel kiküszöbölhetjük ezt a problémát. Funkcionalitás szempontjából viszont közel hibátlan a Safari, beállíthatunk könyvjelzőket, több lapot megnyithatunk egyszerre, az adott oldal linkjét pedig több csatornán keresztül oszthatjuk meg.

Szintetikus tesztek
Benchmark Apple iPad Air Apple iPhone 5s Apple iPad 1 Sony Xperia Z1
Sunspider 1.02
(A kisebb a jobb!)
382,6 ms ? ? ?
Sunspider 1.01
(A kisebb a jobb!)
383,6 ms 404,8 ms 2862,6 ms 767 ms
HTML5test
(A nagyobb a jobb!)
399 + 9 pont (Safari) 399 + 9 pont (Safari) 344 + 9 pont (Safari) 429 +11 pont
Acid3 100 pont 100 pont 100 pont 100 pont

Apple iPad Air
[+]

Értékelés: Apple iPad Air
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 9,5 pont
Belső
Kezelhetőség 10 pont
Sebesség 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 10 pont
Alapfunkciók
PIM funkciók 9 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A beépített lítium-polimer akkumulátor 32,4 Wh-s teljesítménnyel rendelkezik, ami bár kevesebb, mint ami az előző generációs modellben volt, de a vállalat szerint a legújabb táblagépük továbbra is képes 10 órán keresztül folyamatosan kiszolgálni a felhasználóját, amennyiben az internetezik vagy filmet néz. Ez igen jónak számít a 10 inches gépek között, kevés olyan versenytársa van az iPad Airnek, ami meg tudja ezt a szintet közelíteni.

Az iPad Air egy nagyon kellemesre sikerült készülék, melynek vásárlásán a régebbi modellekkel rendelkező felhasználóknak ugyanúgy érdemes lehet elgondolkodniuk, mint azoknak, akik most szeretnék egy tablettel gazdagítani magukat vagy családjukat. Ez az eszköz az egyik legjobb tartalomfogyasztásra szánt kütyü a piacon, mérete, teljesítménye, kijelzője egyaránt telitalálat, multimédiás téren is hozza a szintet, nincs komoly hibája. Az ára viszont továbbra sem mérsékelt, a kizárólag WiFi-vel felszerelt modelleknél 150/180/210/240 ezer forintot kell fizetni a 16/32/64/128 GB tárhelyért, míg az LTE-s változatnál ezekhez az árakhoz további 40 ezer forintot kell hozzáadni, azaz 190 ezres alatt ilyen iPadet nem kapunk. Amennyiben inkább a tudásra, sem mint a közel 10 hüvelykes kijelzőre van szükségünk, és mindenképp az Apple háza táján válogatnánk, akkor a Retina kijelzős iPad mini jobb választás lehet, hiszen ott minden esetben 30 ezer forinttal alacsonyabb az ár.

Bár ezek az árak a magyar pénztárcákhoz képest elég húzósak, a helyzet az, hogy itthon a hasonló minőségű gépek nem sokkal olcsóbbak, de azért akadnak kivételek. Épp ezért az iPad Air minden kiválósága ellenére is csak egy erős tetszett plecsnit tud kapni, de látni kell, hogy annyira nagyon azért nincs túlárazva, mint azt sokan mondják. Érdemes lehet elgondolkodni a vásárlásán.

Apple iPad Air

Legendd feat. Bocha

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Apple iPad Air
Apple iPad Air Általános
Technológia WiFi only / WiFi + LTE
Méret 240 x 169,5 x 7,5 milliméter
Tömeg 469 gramm (WiFI) / 478 gramm (LTE)
Színvariációk fehér + ezüst, fekete + szürke
SIM-foglalat nanoSIM (LTE-s modelleknél)
Kijelző
Kijelző átlója 9,7 hüvelyk
Kijelző felbontása 1536 x 2048 pixel (264 ppi)
Kijelző típusa kapacitív IPS érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Apple A7
Processzor típusa kétmagos, 1,4 GHz-es Cyclone
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip PowerVR G6430
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16/32/64/128 GB
Memória bővíthetősége nem bővíthető
Adatátvitel
Frekvenciasávok (A1457-es modell) GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE Band 1,2,3,5,7,8,20
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 42 Mbps / 5,76 Mbps
LTE 100 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11a/b/g/n, WiFi hotspot
USB Lightning csatlakozó
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS vevő / GLONASS vevő van / van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform iOS 7.0.3
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java nincs
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Maps, Passbook, Reminder, Notes, Weather, FaceTime, iTunes Store, Stocks, Game Center, Voice Memos, App Store, Newsstand, Compass, Siri
Multimédia
Fő kamera 5 megapixeles, autofókuszos
Másodlagos kamera 1,2 megapixeles
Videófelvétel 1080p (Full HD)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor lítium-polimer, 32,4 Wh
Készenléti idő ?
Internetezési idő 10 óra
Zenelejátszási idő ?
Videólejátszási idő 10 óra
Egyebek
3,5 milliméteres fülhallgató kimenet, gyorsulásérzékelő, giroszenzor, fényérzékelő
  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Azóta történt

Előzmények

  • Apple iPhone 5c - az újracsomagolás művészete

    Almáék idén először két telefont is bemutattak, ám az olcsóbbik modell inkább csak új színvilágot és műanyagot hoz, nagy előrelépést aligha.

  • Apple iPhone 5s - tud ujjat mutatni

    Az iPhone 5 újdonsága külsőre nem sokat változott, de erősebb hardver, fejlettebb kamera, valamint egy Home gombba épített ujjlenyomat-olvasó került bele.

  • iOS 7 rendszerbemutató

    Az Apple legújabb operációs rendszere nem csak az eddig megszokott ikonok külsejét cseréli le, hanem számos új funkciót is hoz magával.

  • Apple iPad mini - piaci igény

    A kisebb méretű iPad a piaci igények miatt születhetett meg. Az Apple így megmutathatta, hogy táblagépes fronton még mindig szuperek.

Hirdetés