Android 3.0 Honeycomb rendszerbemutató

Hirdetés

Beépített widgetek

Mint azt eddig az androidos gépeken megszokhattuk, a Honeycombon is szabadon benépesíthetjük a készenléti képernyőt widgetekkel, ikonokkal és egyéb tartalmakkal. Ennek a módja viszont gyökeresen eltér az eddigitől, egy külön képernyőt kapunk rá, ahol fent láthatjuk az egyes lapok kicsinyített mását, alatta pedig a minialkalmazás-kínálatot böngészhetjük. A widgeteket egyszerűen rá kell húznunk a kívánt oldalra, és ott is terem a lapon, a pontos helyet viszont csak az adott oldalon tudjuk beállítani. Ha viszont egy rövid ideig a választott lap felett tartjuk a widgetet, halvány négyzetrács, halvány keresztek jelennek meg az oldalon, amelyek a lehetséges beszúrási helyeket mutatják.

De térjünk vissza a főképernyő testreszabására: az egyes opciókat négy kategóriára osztották a Google mérnökei: widgetek, parancsikonok, háttérképek és egyebek. Kezdjük az elején a sort: 11 beszédes nevű beépített programot kapunk, mivel új a rendszer, felsorolom őket: Analog clock, Bookmarks, Calendar, Contact, Email, Gmail, Google search, Market, Music, Picture Frame és Youtube. A minialkalmazások alatt a méreteket is látjuk, sorok száma x oszlopok száma formátumban. Egyébként igen látványos kis szoftverekről van szó, a legtöbbjük animált, a tartalom pedig dinamikusan változik; ami hiányzott, az az átméretezés, a dimenziókat ugyanis nem módosíthatjuk, pedig ez azért sokat hozzátenne az amúgy igen látványos készenléti képernyőhöz.

A parancsikonokra szerintem nem kell külön kitérnem, bármely telepített alkalmazás gyorsgombját kipakolhatjuk a főképernyőre, mint azt eddig is megszokhattuk. A háttérképek kezelése is hasonló a telefonon futó rendszereknél tapasztalhatóhoz: az élő háttereket (live wallpapers) ugyanúgy megkapjuk, viszont egy kicsit eltérnek a mobilos verzióhoz képest, lapozáskor ugyanis 3D-ben gördülnek az eddig megszokott síkbeli mozgással ellentétben. Természetesen statikus állóképeket beállíthatunk, ekkor bejelölhetjük, hogy az adott képen melyik területet szeretnénk az oldalak mögött látni.

A more kategória alatt speciális, egyedi tartalmakat találunk. A Bookmark segítségével weboldalakat pakolhatunk ki, a Contacttel pedig a gyakran használt partnereinket tűzhetjük az oldalakra. A Directions & Navigation egy előre definiált útvonal parancsikonkát teszi ki a kezdőlapra, az Email accountot feltűzve pedig a különböző elektronikus levelező fiókokat rakhatjuk ki; hasonló a Gmail label is, amellyel a Google levelezőjéből ismerős címkéket helyezhetjük el az oldalakon. De kirakhatunk még zenei listákat (Music playlist) és beállítás-kategóriákat is (Select settings), utóbbi igen hasznos, hiszen így nem kell például minden egyes WiFi-csatlakozáskor bejárni a beállítások menüpont megfelelő almenüjeit, a kapcsoló kapásból elérhető a kezdőképernyőn.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés