Hirdetés
Egyéb alkalmazások, beállítások
Az alap alkalmazások is átestek egy hol kisebb, hol nagyobb ráncfelvarráson, ezzel üdvözölve a megnövelt méretű kijelzőt. A számológép dizájna maradt a régi, azt leszámítva, hogy a gombok méretét jócskán megnövelték, így pont úgy néz ki a szoftver, mint a piaci kofák által használt óriás kalkulátor. A Maps, a Places és a Latitude egy az egyben ugyanaz maradt, de ezzel nincs is semmi probléma, mivel a megnövekedett képernyőméret miatt a térkép mérete is nagyobb lett, amely sokkal jobb használhatóságot eredményez.
A Clock nevű alkalmazás egy óriási órát rajzol a kijelzőre, igazán képernyőkímélőnek tudom elképzelni, bár ahhoz túl sokat fogyaszt a kijelző; őszintén megmondom, nem sok értelmét láttam a programocskának, a riasztásokat máshol is be tudjuk állítani. A Downloads applikáció inkább egy mappának fogható fel, amely az aktuális és a már befejezett letöltéseinket tartja számon; erre egyébként a böngésző is kínál egy megoldást. A listában egy egyszerűen videószerkesztő appot is találunk a Movie Studio személyében, a könnyű használat miatt viszont komoly csorbát szenved a funkcionalitás: képeket és videókat fűzhetünk egymás mögé, valamint zenét rakhatunk alá, ennyi. A Pulse pedig egy RSS-olvasó, az egyes feedek külön sorokban vannak, a tartalmuk vízszintesen görgethető; ez az alkalmazás más Android verziót futtatható gépekre is elérhető a Marketből, bár a kinézet eltér a Honeycombba épített változattól.
Természetesen Honeycomb alatt is megkapjuk a Google alkalmazásboltját, a Marketet, amely kis hazánkban sajnos igen foghíjas tartalmat kínál. A bolt felépítése három részre osztható: a felső harmadban folyamatosan , alul balra a láthatjuk a kiemelt programokat, jobb oldalt pedig a kategóriák között válogathatunk. A letöltés ugyanúgy megy, mint eddig, ha pedig szeretnénk, meg is oszthatjuk a programokat ismerőseinkkel, a bolt tartalmában pedig a felső sávra kattintva kereshetünk.
A beállítások menü is megkapta az Android 3.0-ban szabványosnak tekinthető, két panelre osztott kinézetet. Bal oldalt az egyes kategóriákat láthatjuk, ezek megegyeznek a telefonos rendszereknél tapasztalhatóval, egyedül az About phone almenüt cserélték le About tabletre. Néhány új menüpont is napvilágot látott a rendszerben, bekapcsolhatjuk például a haptic feedback funkciót, amely az érintés pontján rezegteti meg a készüléket és részletesen monitorozhatjuk az akkumulátor-használatot.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!