Hirdetés

Amazfit T-Rex - óra a dínóra

Bemutatták, odaadták, kipróbáltuk. Nem drága, sokat tud, sokáig bírja, de vannak hiányosságai, a neve és a külseje pedig kissé megosztó.

Alapfunkciók

A T-Rex alapfunkciók kapcsán ügyesnek mondható. Saját rendszer fut rajta, a chipsetről viszont nem tudunk semmit. Azt azonban elárulták (mert erre speciel roppant büszkék), hogy egy újonnan fejlesztett, kimondottan alacsony fogyasztású GPS chip dolgozik benne, ennek köszönhető többek között a combos üzemidő. A kommunikáció 5.0-s Bluetooth segítségével valósul meg a telefonnal, van benne három tengelyes gyorsulásmérő, fényérzékelő és geomágneses szenzor is, a kezelőfelület pedig kifejezetten korrekt sebességgel teszi a dolgát.


[+]

A rendszer felépítése nem bonyolult, egyszer meg kell tanulni, hogy a főképernyőről merre kell ujjhúzással indulni, utána gyerekjáték. Ha balra indulunk, ott jönnek a képbe az értesítések, amik időrendben sorakoznak egymás alatt. Itt azért van egy kis anomália a rendszerben, ugyanis rendre kiírja az óra mondjuk email esetén felülre, hogy “App”, aztán alatta ott van a levél tárgya és feladója rendesen, de engem ez állandóan megzavart, mert sokszor azt hittem, hogy apám keresett. A másik nem teljesen konzisztens dolog, hogy előfordul, hogy bizonyos értesítések annak ellenére nem tűnnek el, hogy a telefonról eltakarítom, de ez elég ritka, pont ezért nem fedeztem fel benne rendszert.

Hirdetés

[+]

Ha felfelé, illetőleg lefelé húzogatjuk az ujjunkat, akkor a státuszokat látjuk, a lépésszámot, a pulzusunkat (ha hagyjuk egy kicsit, hogy megmérje), valamint a gyorskapcsolókat, beleértve a DND (ne zavarj) üzemmódot, az energiatakarékossági módot, a kijelzőt fehérre állító zseblámpát, a lezárást, illetve a fényerő-szabályozót. Ha pedig jobbra indulunk, akkor jutunk a konkrét menübe, ahol egymás alatt jönnek a funkciók.

[+]

Itt szintén van státusz, pulzus, időjárás, zenevezérlés, ébresztő, emlékeztető, stopper, időzítő és iránytű. Ezen kívül telefont megkereső menüpont, illetve természetesen a fitnesz funkciókat is innen indíthatjuk. A készülékhez természetesen jár okostelelefonos app (Android 5.0-tól és iOS 10-től felfelé működik), ezt első alkalommal az órán megjelenő QR-kód beolvasásával tudjuk párosítani.

[+]

Három fül van alul, az edzés magáért beszél, itt lehet új tevékenységet indítani (14 különböző ilyet ismer az óra), a barátoknál felvehetünk Amazfit-ismerősöket, akikkel jól összemérhetjük a különböző teljesítményeinket, a profil nevű pedig az eszköz babrálásáról, illetve a saját adatainkról és céljainkról szól. Itt lehet megadni, hogy mely alkalmazásokról menjen át értesítés, meg lehet adni egy csomó egyéb paramétert (melyik csukónkon hordjuk az órát, mikor rezegjen, milyen edzésfajták legyenek az órán elérhetők, itt vannak az óratémák is (pillanatnyilag 30 különböző számla érhető el), valamint a Strava-fiókunkkal is itt tudjuk összekapcsolni az Amazfit profilunkat.

[+]

És bőven lehet finomhangolni is, például megtaníthatjuk az órát, hogy ismerjen fel magától bizonyos tevékenységeket, ebben szerepel a vezetés, az ülés, az evés, a fogmosás is, de van kosárlabda, tollas, ping-pong, lépcsőzés, meg egy csomó másik dolog is. Az app szinte tökéletesen kommunikál magyarul is (maga az óra nem), igazából nem volt vele semmi gondom, pedig a Play Áruházban nem túl jó az értékelése.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés