Alcatel 3 (2019) - meccs a harmadik helyért

Az Alcatel 3 nagyon olcsó, viszonylag kis méretű, de modern megjelenésű és funkcionalitású készülék. Ha minden terv szerint alakul, ez egy igen jó ajánlat lehet.

Multimédia

Fényképezni a 13 megapixeles, f/2-es főkamerával lehet szimpla LED segédfény és autofókusz támogatásával, amit a rendszer hajlandó 16 megapixeles felbontásra interpolálni, viszont az alapbeállítás szerencsére nem ez, mi sem javasoljuk, hogy ezen bárki változtasson. Ehhez jön még egy 5 megapixeles mélységélességet definiáló szenzor, ami a portrékészítésnél segít. Ahogy a lenti két példa mutatja, az eredmény nem jó, de nem is tragikus, viszont mindkét esetben durván túlszaturált a produktum, ami a normál módú képekre is jellemző lesz. (Mintha Bone lelki szemeivel látná a fröccsöket. LoL.) Szelfizni 8 megapixellel tudunk.

Hirdetés

[+]

A kameramódok száma korlátozott, az élőképen az automatikus módot érjük el, a portrét és a panorámát, illetve a Google Lenst, de a Továbbiak menüpont alatt van AR Emoji, gyorsított felvétel, hosszú expozíció, lassított felvétel és professzionális opció is. Itt az érzékenységet (100-1600), a záridőt (1/1800-1/2), az expozíciókorrekciót (+/-2) és a fehéregyensúlyt állíthatjuk (2000K-8500K), illetve van manuális fókusz. Az automatikus mód viszont trükkös, néha észbe kap a jelenetfelismerés (úgynevezett mesterséges intelligencia) és felismeri a jelenetet, amiből brutális túlszaturálás és élesítés lesz, némi zajjal. A beállításokban ki lehet kapcsolni, de sokkal lassabb, mint a fókusz, úgyhogy általában készen vagyunk, mire bármit csinálna.

A képek nem jók. A fókusz legalább stabil, de a fehéregyensúly és a dinamika nagyon gyenge, amin sajnos a HDR sem segít. A magas dinamikatartománnyal készített képeknél fátyolosság lép fel, közben magasan felülexponál, amitől a világos részek ugyanúgy kiégnek, a sötétek pedig furcsa színűek lesznek. Meg minden más is. Kromatikus aberráció és erős a lencsetorzítás, általában a bal sarokban, jellemző a zajszűrés kíméletlen, az élesítés túlzó, a vonalélesség gyenge, a színek pedig túlzottan mesterségesek. Éjszaka is körülbelül erre számíthatunk, csak még elmosottabban.

A maximum 1080p 30 fps minőségű videó sem sokkal jobb. A dinamika nagyon gyenge, a fehéregyensúly és a színek torzultak, a hang zajos, stabilizálás nincs, a fókusz pedig kissé lassú. A lejátszóval sem megyünk sokra. Nem kezel AC3 hangot, hangsávokat, feliratokat, a 2K felbontás legalább elindulni látszik, de mégsem, mindössze a tartalmat illeszthetjük a kijelzőre. Úgyhogy egy rendes lejátszóra szükség lesz, de ezt legalább meg lehet oldani utólag.

[+]

A zenehallgatás viszont nem is rossz. Gyártói alkalmazás hiányában a Google Play Zene lesz a nyerő, ahol hangszínszabályzó is rendelkezésre áll. Kellően hangos, szokás szerint telítetlen és nincsenek mélyek vagy bármiféle térhatás, de nem recseg. Egyébként egészen hallgatható, csak a magasak tudnak túlszaladni, ami azért kellemetlen. Ez a probléma megszűnik a gyári fülessel is. Itt már adhatunk rá térhatást, és viszonylag kellemes lesz a dolog. Meg ugye elérhető az FM-rádió is. A füles egyébként beszélgetésre kiváló, zenéhez viszont érdemes egy komolyabbal próbálkozni. De legalábbis kényelmesebbel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Redmi Note 7 - nota bene

    Nem mintha a Redmi 7 ne lett volna elég erős ajánlat, de a Redmi Note 7 így is magasan felülmúlja. Nyilván egy kicsit többe is kerül, ami még mindig ritka kedvezőnek minősül a képességeit tekintve.

  • Redmi 7 - a hetedik te magad légy

    A Xiaomiról leválasztott brand első szériájának igazi belépő szintű készüléke. Legalábbis az árat tekintve. A képességeit figyelembe véve azért bőven nem egy vészmegoldásról beszélünk.

Hirdetés