A Seat Ibiza (2017) fullos infotainment rendszere

Az ötödik generációját élő szériáról talán senkinek sem a luxus jut eszébe, tesztautónk azonban minden földi jóval fel van szerelve. A fedélzeti rendszerét néztük meg alaposabban!

A távolságérzékelős központi kijelző

Az infotainment rendszer központját nyolchüvelykes érintőkijelző képzi, és bár a menürendszer bőséges, az új Golfokban kipróbált App Connect, Wi-Fi hotspot és Car-Net funkciók itt nincsenek meg, SIM-kártyát sem pakolhatunk a kesztyűtartóba.

Kétféleképpen tud megjelenni a menü Kétféleképpen tud megjelenni a menü
Kétféleképpen tud megjelenni a menü [+]

A folyamatosan aktív adatkapcsolatot feltételező közlekedési információk sem internetről, hanem az RDS-szabvány részeként működő TMC/TMCpro rendszernek köszönhetően jutnak el a fedélzeti rendszerre, ezek bár nem mindig frissek, több alkalommal is kisegítettek egy nagyobb torlódás elől. Főleg a régebb óta fennálló átépítéseket/sávlezárások miatti torlódásokat nem jelzi egyáltalán, és nem is teszi függővé az útvonaltervezést attól, hogy épp délután 5, vagy este 11 óra van. A térképek egyébként 3 évig biztosan kapnak frissítést, egyébként a Here (TopMap) adatbázisából dolgoznak és SD-kártyán kerülnek rá a kijelzőre.

A gyári navigációs rendszer sem rossz A gyári navigációs rendszer sem rossz
A gyári navigációs rendszer sem rossz [+]

A kijelző alá távolságérzékelő szenzor került, így hozzá sem kell érnünk a kijelzőhöz, ha a rejtett menüket elő szeretnénk hozni, de sajnos a fényérzékelő kimaradt, így azt a beállítások közt kell babrálnunk. Az úticélok és üzenetek bepötyögése kicsit körülményes, ez már érezhetően a hangvezérlésre lett kitalálva, amiből viszont magyarul nem kapunk, és amíg nem állítjuk át a rendszer nyelvét angolra, fel sem ajánlja a lehetőséget.

Magyar hangvezérlés híján sablonokat használhatunk, ha nincs kedvünk pötyögni Magyar hangvezérlés híján sablonokat használhatunk, ha nincs kedvünk pötyögni
Magyar hangvezérlés híján sablonokat használhatunk, ha nincs kedvünk pötyögni [+]

A gépkocsi adatai közt átnézhetjük, hogy tankolástól, indítástól vagy hosszabb időtartamra nézve milyen átlagfogyasztással közlekedtünk, mennyi hatótávot biztosít még a tankban lévő üzemanyag, áttekinthetjük, hogy melyik komfortfogyasztót kell kikapcsolnunk, ha spórolni akarunk (a klíma egyébként érezhetően terheli az autót), az EcoTrainerben pedig tippeket olvashatunk és pontokat gyűjthetünk, hogy kevésbé vékonyítsuk el a pénztárcánkat, és megnyugodjunk, hogy a földért is tettünk valamit.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • SEAT

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés