Hirdetés

Aktív témák

  • joghurt

    addikt

    [L]http://www.bastard-inc.com/pingpong.html[/L]

    Különösebb megjegyzések nélkül is üt. :)

    A tej élet, erő, egészség.

  • The_Tom

    senior tag

    válasz joghurt #301 üzenetére

    rosszul csinalok vmit??

    Not Found
    The requested URL was not found on this server.

    --------------------------------------------------------------------------------

    Apache Server at bastard-inc.com


    Üdv.

    Szerintem.

  • PeliScan

    addikt

    válasz The_Tom #303 üzenetére

    nem. a hiba nem az ön készülékében van. :(

  • joghurt

    addikt

    válasz The_Tom #303 üzenetére

    Nem, csak leszedték. :O

    Pedig annyira nagyon jó volt. :O:O:O

    A tej élet, erő, egészség.

  • Pacák

    senior tag

    [L]http://www.kuulnyuuz.hu/cim/url533.php[/L]

    :DDD Jó kis szombat esti láz. :DDD

    Nuclear launch detected

  • Pötyi

    őstag

    Mit ad Artu Ditu a rajongóinak?

    Elektronikus aláírást... :D

    QNX is cool!

  • Som@

    őstag

    Tisztelt Szerkesztôség!

    Mélységesen felháborodtam az Önök által közölt keresztrejtvény obszcén megfejtésén. A szerelemnyílás, 4 betű - és ezt most nem írnám le. Ez egyszerűen felháborító! Nyilvános bocsánatkérést követelek az igaz hitűek nevében!
    Tisztelt Püspök Úr!

    Elnézését kérjük, ha ez Önt felháborította, de szeretnénk felhívni a figyelmét néhány apróságra. Az Ön megoldása a „pina'' volt, amit sajnos nem fogadtunk el. A feladvány ugyanis „A szerelem nyilasa'' volt, így a megoldás Ámor. Összesen 24 563 megoldás érkezett, és mindössze kettô volt rossz. Az Öné, és az Érsek Úré a másik, akinek „segg'' volt a megoldás...

    Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

  • Som@

    őstag

    Szakad az esô, és egy fickó haza akar menni a vasútállomásról. Beül egy taxiba.
    - Mennyiért vinne haza?
    - 100 dollár.
    - 100 dollár?! Nekem csak 80 dolcsim van. Tegye meg, hogy hazavisz!
    - 100 vagy nincs fuvar.
    - Oké, akkor vigyen addig, amíg a 80 tart.
    Mennek, és már csak két kilométer van hátra, amikor megáll a taxis.
    - Jaj, ne legyen már ennyire szívtelen, hisz szakad az esô!
    De a taxist nem hatja meg a dolog, és kidobja utasát, aki bosszút forral. Másnap megint taxival akar hazamenni, de akkor már 120 dollárja van. Taxisa ötödik a droszton, így a fickó beugrik az elsô autóba:
    - Itt van 120 dolcsi, vigyél haza és szopjál le, szivi!
    - Mit képzelsz, te köcsög állat! Na húzzál ki, de gyorsan!
    Eljátssza ezt mindenkinél, míg végül a tegnapihoz nem ér.
    - Helló! Van nálam 120 dollár. Százért vigyen haza, a húszasért pedig integessen a kollégáinak és mosolyogjon rájuk, amikor elhaladunk mellettük, kérem...

    Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

  • joola

    aktív tag

    -Ha veszek egy É tipusu telefont és ráállok akkor én szakács vagyok?
    -Szakács? Miért?
    -Mert ÉTELCSINÁLOK
    :D

    nem fárasztó...

    NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

  • Atilosz

    csendes tag

    Nyuszika sétál az erdőben egyszercsak az egyik fa tövébe talál 1 előnyt. Elmosolyodik, hogy milyen jól fog ez jönni holnap a farkassal szemben. Felveszi a hátára és tovább megy. Nem megy 100 métert mikor egy másik fa tövébe 2 előnyt talál. Na gondolja nem sok esélye lesz holnap a farkasnak. Felveszi a 2 előnyt is. Megint megy egy darabig mikor tisztáson leesik az álla amikor 5 előnyt talál. Holnap a farkasnak semmi esélye nem lesz -gondolja. Haza viszi az előnyöket és leteszi a teraszra. Beviszi az 1 előnyt, beviszi a 2 előnyt, de az 5 előny sehogy sem fér be. Próbálja vízszintesen próbálja függőlegesen, de sehogysem megy. És ekkor elgondolkozik: Behozhatatlan előnyre tettem szert.

    Olyan sokoldalú vagyok, hogy az már majdnem gömb.

  • Atilosz

    csendes tag

    Ha nem lenne C akkor programozhatnánk BASI-ban és PASAL-ban. :0

    Olyan sokoldalú vagyok, hogy az már majdnem gömb.

  • Polesz

    addikt

    válasz Atilosz #313 üzenetére

    Bazz ezen jót röhögtem :DDD

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

  • Cathfaern

    nagyúr

    Technika, ami a matrixot naggyá tette:
    [L]http://www.twist540.com/host/uploads/hkzkt10.wmv[/L] :DD:DD:DD

  • joola

    aktív tag

    válasz Cathfaern #315 üzenetére

    Ez nem gyenge! :)) :DD

    NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

  • joola

    aktív tag

    Az autós turista 14 óra vezetés után megáll egy város határában aludni. Éppen alszik, amikor kopogtatnak a szélvédõn.
    - Megtudná mondani, hány óra ? - kérdi a reggeli kocogó.
    - Meg, fél öt. - Már majdnem visszaalszik, mikor újból kopogtatnak.
    - Nem tudja, hogy mennyi az idõ ? - kérdi egy másik kocogó.
    - Háromnegyed öt - feleli dühösen, és újra elaludna, de minduntalan felzavarják az idõt tudakolók. Feldühödik, majd kiirja a szélvédõre : ''Nem tudom, hogy hány óra van !!!''. Megnyugodva elalszik. Kis idõ múlva kopogásra ébred.
    - Negyed hat - közli vele egy arra járó kocogó.

    NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

  • joola

    aktív tag

    - Mi a biorasszizmus?
    - A kopasz barack veri a cigánymeggyet!

    NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

  • Turmoil

    senior tag

    John Lennon gyilkosa a kihallgatáson:
    - Mégis miért ölte meg Lennont?
    - Lennon? Nem Lenin?

    Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

  • Apika

    Közösségépítő

    Két rendőr bicikliversenyt néz:
    - Nem olcsó mulatság! - mondja az egyikük.
    - Hát nem! - felel a másik. - Ha jól számoltam, hatvan darab világítás nélküli kerékpárt láttam!

  • Pötyi

    őstag

    Elmés beszélgetés:

    -Szoktál CD-t írni Linux alatt?
    -Igen! Nekem polcokon vannak a számítógépeim, alul a Windowsos pécé, felül a Linuxos! Cédét a Windowsoson írok, tehát Linux ALATT...

    :D

    QNX is cool!

  • The_Tom

    senior tag

    Best of Axelero Helpdesk episode 1:

    Júzer (nő): ''Aszt mongya nekem ez az Outluk Varázsló, hogy én vagyok a Tóth Béla!''

    :D

    Üdv.

    Szerintem.

  • The_Tom

    senior tag

    Best of Axelero Helpdesk episode 2:

    HD: '' Most nyomja meg az OK-ot!''
    Júzer (hosszú csend): ''... de itt nincs OK...''
    HD: '' Dede, lennie kell.''
    Júzer (keres vadul, majd): '' ... de nincs, kétszer is megnéztem!''
    HD: '' Rendben, akkor mit lát a képernyőn?''
    Júzer: '' Jaaa, ott?....''

    Üdv.

    Szerintem.

  • joghurt

    addikt

    válasz Cathfaern #315 üzenetére

    Na, ez lett volna az a pingpongos link, amit beírtam, csak leszedték.

    A tej élet, erő, egészség.

  • rog

    addikt

    > > > Az öreg postás már 35 éve hordta ki a küldeményeket nap,
    > > > mint nap, hóban és szélben éppúgy, mint a legnagyobb forróságban.
    > > > Lassan elérte a nyugdíj korhatárt, és azok az emberek, akik ismerték
    és
    > > > szerették
    > > > (mert mindenkivel kedves és udvarias volt), mind megajándékozták
    > > > Valamivel utolsó munkanapján. Az egyik háznál a teljes család várta,
    > > > és egy kis ajándékcsomagot nyomtak a kezébe. A másiknál kapott egy
    > > > doboz finom szivart. A harmadiknál (akivel többször váltott pár szót
    > > > horgásszenvedélyéről) nagy doboz csalit kapott. Az egyik háznál
    > > > pedig a gyönyörű, fiatal szőke háziasszony sokat sejtető
    > > > hálóköntösben várta, megfogta a kezét, bevezette a háloszobába, és
    > > > élete
    > > > legszenvedelyesebb szeretkezésében részesítette. Miután kipihenték
    > > > magukat,
    > > > a
    > > > lány kiment a konyhába, és nagyszerű reggelit készített. Miközben
    > > > evett,
    > > > meglátta, hogy kávéscsészéje alatt egy százas lapul.
    > > > - Amit eddig kaptam, túl szép ahhoz, hogy szavakba lehessen önteni! -
    > > > mondta.
    > > > De szeretném megkérdezni, a százast miért kapom?
    > > > - Tegnap este mondtam a férjemnek, hogy ma lesz az utolsó
    munkanapod -
    > > > válaszolt a lány -
    > > > és megkérdeztem, mit adjak neked. Azt mondta:
    > > > ''Baszd meg, adj neki egy százast!''
    > > > A reggeli már az én ötletem volt.

  • Polesz

    addikt

    válasz rog #327 üzenetére

    Postás akarok lenni!!! :)

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

  • Bocsesz

    csendes tag

    Mi az: alattomos masina?

    ...


    Számító-gép!

    Amíg a főnököm úgy tesz, mintha jól meg lennék fizetve, addig én is úgy teszek, mintha jól dolgoznék.

  • Bocsesz

    csendes tag

    - Te haver, szerinted mi volt elobb: a tyuk, vagy a tojas?

    - Nem tudom. Nalunk hal volt ebedre.

    Amíg a főnököm úgy tesz, mintha jól meg lennék fizetve, addig én is úgy teszek, mintha jól dolgoznék.

  • Bocsesz

    csendes tag

    - Tudjátok hogyan csinálják a tejport?

    - ???

    - Nem adnak inni a tehennek...

    Amíg a főnököm úgy tesz, mintha jól meg lennék fizetve, addig én is úgy teszek, mintha jól dolgoznék.

  • rog

    addikt


    Új 7-es BMW-be beleszalad hátulról egy Trabant. A BMW fedélzeti kompjúterén a következ? felirat jelenik meg:
    Új Plug&Play eszköz csatlakozva. Telepíti most a szükséges drivereket?

    Figyelem! A női vezetők különösen veszélyesek a forgalomra! A múltkor a nemzetközi autópályán vezettem, és amikor balra pillantottam, éppen egy nő előzött 160-nal a vadonatúj Porche-jában, miközben a visszapillantó tükörben festette ki a szemét!
    Annyira megijedtem, hogy elejtettem a villanyborotvámat, ami kiverte a másik kezemből a hamburgert. Teljesen összezavartan próbáltam egyenesben tartani a kormányt a térdemmel, és így persze lerúgtam a mobiltelefonomat, ami beleesett a lábam között a kávémba... hát nem megszakadt az extrafontos hívásom!

    Tina Turner már a '80-as évek közepén dalt írt Vaclav Havelhez: Vaclav, got to do, got to


    eh..

  • rog

    addikt

    válasz rog #332 üzenetére

    ja az igazi poen az, hogy ezeket akkor talaltam, amikor egy 80-as 520-as bmw (e12) motorbeallitasait kerestem .. :)

  • The_Tom

    senior tag

    Mitől zakatol a vonat?

    Tudjátok-e, hogy mitől zakatol a vonat?
    Ahhoz, hogy erre a kérdésre válaszolni tudjunk, meg kell vizsgálnunk a vonatot. Miből is áll a vonat? Van egy mozdony, és van sok (vagy csak egy) kocsi. Namármost a mozdony ugyanúgy zakatol, mint a vagonok, így elég csak a vagonokat vizsgálnunk, a mozdonyt el is hanyagolhatjuk. Ha megnézzük a kocsikat, akkor ugye mindegyik egyforma zakatolás szempontjából, így elég egy kocsit megnézni, a többit elhanyagolhatjuk. De miből áll egy vagon? Van egy felső (utas, vagy rakodó) rész, és van az alsó rész, azaz az alváz. A felső rész ugye nem zakatol, tehát ezt el is feledhetjük, elegendő az alsó részt vizsgálni. Az alsó rész felépítését tekintve áll egy alvázból, és a kerekekből. Innen az alváz ugye megint nem zakatol, tehát azzal sem kell foglalkoznunk, elég megnézni a kerekeket. Kerékből is van azonban egy vagon alatt 4 pár, amelyek mindegyike egyformán viselkedik zakatolás szempontjából, tehát elegendő egy párt is megnéznünk, a többivel nem foglalkozunk. Egy pár kerék felépítését nézzük meg! Áll magából a két kerékből, és van a tengely. A tengely viszont nem zakatol, tehát elhanyagolható. Marad két darab kerék, ami viszont megint teljesen egyforma, így az egyiket elhagyhatjuk. A továbbiakhoz kell egy kis matematika, hiszen nézzük meg a kereket! Az kör alakú! A kör területét úgy számítjuk ki, hogy r^2*Pí (r a négyzeten szorozva Pí-vel). A képletből a Pí=3,14, ami nem zakatol, tehát nem foglalkozunk vele tovább. Az r az a sugár, ami mivel állandó, így megintcsak nem zakatol. Mi maradt meg? Hát a NÉGYZET! És ahogy ez a négyzet billen egyik oldaláról a másikra, na ATTÓL szól a vonat kereke!

    Üdv.

    Szerintem.

  • Polesz

    addikt

    Oroszlánfogás

    Hogyan fogjunk oroszlánt a sivatagban?

    1. A geometriai megoldás:
    Állítsunk hengerszerű ketrecet a sivatagba!
    a) eset: Az oroszlán a ketrecben van. A megoldás triviális!
    b) eset: Az oroszlán a ketrecen kívül van. Álljunk a ketrecbe, és invertáljuk a falait! Így magunk a ketrecen kívülre kerülünk és eredményképpen az oroszlán a ketrecbe.
    Figyelem! Az utóbbi esetben feltétlenül ügyeljünk arra, hogy ne álljunk a ketrec közepén, mert különben eltűnünk a végtelenben!

    2. A vetítéses módszer:
    Az általánosság korlátait figyelmen kívül hagyva tegyük fel, hogy a sivatag sík. A síkot egy a ketrecen átmenő egyenesbe vetítjük, majd az egyenest egy ketrecben lévő pontba. Így az oroszlán bekerül a ketrecbe.

    3. A topológiai módszer:
    Topológiailag az oroszlánt tóruszként is felfoghatjuk. Transzformáljuk a sivatagot a négydimenziós térbe. Lehetőség nyílik a sivatag olyan deformálására, melynél a visszatranszformáláskor az oroszlán összecsomózódik a háromdimenziós térben. Ilyenkor magatehetetlen.

    4. A valószínűségelméleti módszer:
    Ehhez a módszerhez szükséges egy Laplace-kerék, néhány kocka és egy Gauss-harang. A Laplace-kerékkel a sivatagon át furikázva kockákat dobálunk az oroszlán után. Amikor már rohan felénk, a dühtől zihálva, borítsuk rá a Gauss-harangot. Ez alatt 1 valószínűséggel fogságban van.

    5. Newton-féle módszer:
    A ketrec és az oroszlán a gravitáció miatt vonzzák egymást. A súrlódást elhanyagoljuk. Ily módon az oroszlán előbb-utóbb a ketrecben fog csücsülni.

    6. A Heisenberg-módszer:
    A mozgó oroszlán helye és sebessége egyszerre nem határozható meg. A sivatagban mozgó oroszlán tehát nem foglalhat el fizikailag értelmes helyet, ezért vadászata szóba sem jöhet. Következésképpen az oroszlánvadászat csak a nyugvó oroszlánokra korlátozódhat. A nyugvó, mozdulatlan oroszlán efogását az olvasóra bízzuk.

    7. A Schrödinger-módszer:
    Annak a valószínűsége, hogy az oroszlán a ketrecben van, nagyobb, mint nulla. Üljünk le a ketrec elé, és várjunk.

    8. Az Einstein- vagy relativisztikus módszer:
    Repüljünk közel fénysebességgel a sivatag felett. A relativisztikus hosszkontrakció miatt az oroszlán papírvékonyságú lesz. Vegyük fel, tekerjük össze, és húzzunk rá egy befőttes gumit.

    9. A kísérleti fizikus módszer:
    Vegyünk egy olyan féligáteresztő membránt, amely csak az oroszlánokat nem ereszti át. Szitáljuk át vele a sivatagot.

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

  • Apika

    Közösségépítő

    - Mondja, hány éves az az ökör ott a szántóföldön? - kérdezi a városi ember a paraszttól.
    - Kettő.
    - És azt honnan lehet tudni?
    - A szarváról.
    A városi eltűnődik: - Tényleg két szarva van...

  • Som@

    őstag

    Egy futárnak nagyon sűrgős a dolga. Át kéne gyorsan jutnia a Szaharában az egyik oázistól, a másikig. Oda megy a tevéshez, hogy vegyen egy tevét.
    - Uram, nekem a leggyorsabb tevéje kéne.
    - Nekem mind gyos - mondja az árus.
    - De hát, hogyan?
    - Vezesse oda azt a tevét az egyes álláshoz, majd meglátja.
    Ürge odavezeti a tevét az egyes álláshoz, mire az árus fog két téglát, és összecsapja vele a teve tökeit. Szegény jószág, mint a félőrűlt, úgy kilő.
    - De uram - mondja a vásárló - én most, hogy érjem utol a tevét?
    - Kettes állás...

    Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

  • Atlantis

    veterán

    válasz Polesz #335 üzenetére

    Nagyon jó! Kár hogy a sivatagban kevés az oroszlán.:)

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

  • Marcus

    aktív tag

    Utolsó mondatok:


    Japán kisfiú utolsó mondata (Hirosima):
    - Nézd anya, egy repülő!!!

    '' Héj kopasz, gurulj odébb ezzel a Xar Merciddel...''

    Vajon mire szolgál ez a nagy piros gomb?

    Géza! Idedobnád a konyhakést?

    Emberek, valaki elvesztette a kézigránátját!

    Apa, minek ez az alma a fejemen?

    Nézd! Már nem ráz a hajszárító!

    Nézd! Már nem ráz a hajszárító!

    ''Ha még egyszer lefagy a gép, én fejbe lövöm magam!''

    - Kérek még a gombalevesből!

    - Valaki a tetőről a szemembe tükröz, és mi ez a piros pont az ingemen?

    - Dehogy van megtöltve!

    Én nem érzek gáz szagot! Cigit valaki?

    Okos kutya...ÜÜÜÜÜÜLLLL!!



    Aranyköpések:


    Kicsi a bors, de főleg az őrölt!

    Szegény ember vizel és főz.

    Evéskor jön meg a szomszéd.

    Evéskor jön-megy a székláb.

    Sánta kutyát előbb utolérik, mint amelyik nem sánta.

    Jobb félni, mint megnősülni.

    Aki másnak vermet ás, az nem magának ássa.

    Ki korán kel, egész nap álmos marad.

    ''Nem esik messze a vak a botjától''

    ''Szeretem a munkát, akár órákig is el tudom nézegetni.''

    ''Ha dolgozni támad kedvem, leülök egy sarokba és megvárom amíg elmúlik.''

    ''Aki dohányzik meghal, aki nem.. az is''

    ''Arra ébredtem, hogy nem vagyok álmos.''

    ''Andersen meghalt. Mese nincs!!''

    ----------------------------------------------------------------------------------------------

    - Mi a külömbség a női mell és a tekegolyó között?
    - ???
    - Az egyik dönt, a másik pedig állít.

    - Mit mond a csiga a teknős hátán (menet közben)?
    - ???
    - Woooooaaaaaaah!!!

    - Két bogár ül a fán miért nem fociznak?
    - ???
    - Mert cserebogarak!

    - Drágám elment már a postás?
    - Nem de már nagyon liheg!

    Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

  • Apika

    Közösségépítő

    Miért nincs a halnak haja?
    Mert úgysem tudná megszárítani!

  • Marcus

    aktív tag

    A júzer

    A felhasználó - rendszergazdák szóhasználatában a júzer - van. Megkerülhetetlen, ha nem lenne, ki kellene találni, sajnos érte van a számítógép. Miután a rendszergazda reggel kiterelte a rendszereket az ólból, az esti visszaterelésig napjának nagy részét a júzer dominálja: gesztikulál, arca elszínezőik, sír, üvölt, vinnyog, káromkodik, depresszióba esik, migrénes rohamot kap vagy kiújul a keszonbetegsége.

    Mióta a régi szép nyálcsorgatós mainframe-idők eltűntével az igazi és kevésbé igazi buherátorok bennfentes aranykora is kimúlt, a júzerek is elszaporodtak, mint a nyulak. Kezdetben vala a mainframe, ahol a rendszerprogramozónak nevezett gazdát és a júzert néha alig választotta el több annál, hogy az előbbit kifejezetten a buherálásárt fizették, az utóbbit meg kifejezetten másért. Ekkor még a júzernek is több tisztelet járt, felhasználónak nevezték és illendően megsüvegelték. Az aranykor természetesen ebben is a miniszámítógép beköszöntésével, az on-line korszak hajnalán kezdett leáldozni, mikor a terminálok körül hirtelen nyájas júzerek kezdtek sertepertélni. Azóta van a gazdáknak olyan érzése, hogy a júzerek intelligenciája állandó - az is az egyik mutatóujjukba szorult - csak a számosságuk növekedett.

    A júzer hétfejű sárkányként abuzálja az elsőként útjába került, és szakértőnek vélt illetőt, de egy különösen autentikusnak tekintett rendszergazdára vérszopó piócaként képes rátapadni. A szeánszok során a rendszergazda lefordítja magában a kérdést számára érthető nyelvre; erre a fejében lakozó interpreter általában akkor is tökéletesen képes, ha kérdező ugyanazon fogalmat hol helyesen, hol rosszul használja. A válasz - annak a reményében, hogy a kérdező gyorsan távozik - rövid, pontos, és érthető. A baj az, hogy a júzer ilyenkor vérszemet kap, és további kérdéseket tesz fel. Ettől a rendszergazda elveszíti türelmét, és nekiáll a júzert csúnyán összezavarni. Visszakérdez, vagy a továbbra is pontos válaszokat egyre kevésbé érthető technoblablában fogalmazza meg, míg végül a júzer szájából felhangzik a megváltó ''értem'', majd lógó orral, lealázva és tökéletesen összezavarva elkullog.

    A júzer inkább számtalan, mint számos bűnei között a legfőbenjáróbb attrocitás a rendszergazda illendő megsüvegelése helyett a ''hi sysop!'' megszólítási formula alkalmazása. Hasonló bűn az absztrakciós képesség hiánya, amely az ''any key'' kétségbeesett keresésében nyilvánul meg, de ez már tíz éve is ősi toposz volt. Internetes berkekben ismert sztorik a lábpedálként taposott egér és a reklamáció a tönkrement csészetartó miatt (értsd: letört a CD-ROM-meghajtó tálcája a kávéscsésze alatt), de keresett már júzer római számokat a billentyűzeten, akart floppyt dugni a nyomtatóba, és állította váltig tanszékvezető egyetemi tanár hogy a ''telnet ludens'' programja azért felejtette el a jelszavát, mert a magával citált megszeppent egyetemi hallgató megnyomott egy gombot a PC-jén.

    A felhasználónak halvány fogalma sincs róla, hogy miben rejlik a memória és a merevlemez különbözősége, és melyiket mire, és miért arra használjuk, amire. Kísérletet sem tesz a számítógép hibaüzeneteinek elolvasára, a megértésükről ennek folyományaként már beszélni is felesleges. Amikor felemeli a telefont, úgy kezdi, hogy ''nem működik a számítógépem'' és inkább többé, mint kevésbé indignálódott. Ez az állítás bármit takarhat (elfelejtett a hálózatba bejelentkezni, vagy megpróbálta, de nem volt sikeres, vagy csak egyszerűen nem találja a Windowsban a keresett program ikonját, esetleg elfelejtette a monitort, nyomtatót, ad absurdum magát a számítógépet bekapcsolni), kivéve azt, hogy nem működik a számítógép. A felhasználó sohasem felejti el a jelszavát, nem töröl le semmit, ilyesmit csak a gép tesz. Ilyenkor egyetlen konszenzusos állítás képzelhető el: csoda történt. Felesleges megmutatni neki, hol a hiba, lévén annak a képe úgyis mindig a vakfoltra esik.

    A júzer néha hatékonyan old meg nagyon bonyolult feladatokat. Igaz, ilyenkor jobb lett volna, ha bele sem kezd, mert a kár minden egyes alkalommal hatalmas, az általa használt program gyakran üzemképtelenné válik. Ezek azok a kizárólagos alkalmak, amikor a felhasználó hajlandó elismerni, hogy csinált valamit, és a segítséget is azzal indoklással kéri, hogy képtelen visszaállítani az eredeti állapotot. Az eseménysorozat reprodukálása kilátástalan, és gyakran nem csupán irreverzibilisnek látszik a folyamat, hanem ténylegesen is az. A kevesebb mint öt perces ámokfutás gyakran félnapos rendszergazdai munkát indukál.

    Természetesen vannak a szabályt erősítő kivételek: az úgynevezett power-júzerek főállásban tulajdonképpen tudományos kutatók, egyetemi oktatók, akiknek egyfolytában fut néhány számítógépen legalább egy szimulációs programjuk. Ők azok, akik szinte mellesleg saját maguk rendszergazdálják a gyakran egyszemélyes, pécéként használt munkaállomásukat. Némelyikük nagy hozzáértést tanúsítva egy egész egyetemi tanszék összes munkaállomásával teszi ugyanezt. Kérdéseit képes szabatosan megfogalmazni, jól beszéli a rendszergazdák virtuális nyelvét, ezért érti és használni képes a kérdéseire kapott válaszokat. Az igazi rendszergazdák gyakran még brancsba is beveszik őket, együtt isznak reggelire júzervért, és együtt nevetnek velük a többi júzer összes hülyeségén.

    Minden rendszergazda olyan júzereket kap, amilyent megérdemel. A júzer nem más, mint az őt oktatók és az üzemeltetők tükörképe, a rendszergazdák többsége is így kezdte, csak bulldog volt a felmenők között és ezért magától megtanulta a dolgokat. Azóta erősen hisz módszere egyedül üdvözítő voltában - joggal. Osztályozza a felhasználókat, van köztük továbbra is nyájas júzer, másnéven igazi júzer, vagy egyszerűen csak júzer. Ezeket a kifejezéseket kontextustól függően a ''segghülye'' szinonímájának is tekinthetjük, de mielött hirtelen felindulásból agyonütnénk rendszergazdánkat, nem árt tudni hogy milyen szemantikai mezőn operál.

    Ez egy végtelen történet, amelynek mindegyik epizódja erről a beteg korról szól, a korról, amelynek szent hite szerint az információ hatalom, ahhoz pedig a számítógép vezet. Az év embere a számítógép, és korunk hőse a júzer. Itt már nem csak azt hitetik el velünk, hogy a moziból kijövet mindenkiből lehet három percre igazi hős, egy Uma Thurmanba oltott Arnold Schwarzenegger, ezen a platformon Neumann eszére és egy sámán transzcendentális képességeire is szükség van. Itt a hős a normális, a normális pedig nem lehet túlélő.

    Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

  • Marcus

    aktív tag

    A rendszergazda

    A populáris definíció szerint a rendszergazda az az ember, aki reggel kihajtja a rendszereket az ólból, eteti-itatja, este pedig visszatereli ket oda. A valóság majdnem ilyen szomorú.

    Számos egyébként előnytelen jellemvonás és hosszú évek kitartó munkája szükséges ahhoz, hogy valakiből igazi rendszergazda váljon. Az igazi rendszergazda titkos tudás birtokosa, számos beavatási lépésen keresztül sámáni erők birtokosává válik, a felügyeletére bízott rendszeren élet és halál urának képzeli magát, és sajnos az is. Vannak mellékhatások is, az évek során egyre fokozódó paranoia, skizofrénia, hatalommánia, kommunikáció-képtelenség és tévedhetetlenség-tudat, hogy csak a legsúlyosabbakat említsük.

    A rendszerhez fűződő bensőséges viszonya szorosabb, mint bármelyik házasság, a felügyeletére bízott számítógép vagy számítógépek minden porcikáját ismeri. Párkapcsolatuk mácsó típusú, ha a rendszer teljesítménye elmarad az elvárásoktól, verbálisan, féltékenységi rohamaiban tettlegesen is inzultálja kedvesét. Huzamosabb ideig azonban nem bírja ki nélküle, modemet vásárol hogy a leglehetetlenebb időpontokban otthonról is ellenőrizhesse működését. Évekig álmodozik arról, hogyan verné szét az egészet egy tűzoltószekercével.

    A rendszergizdának számos ellensége van, de legjobban a felhasználókat utálja. A velük folytatott sziszifuszi küzdelem lassanként kiöl belőle mindent, ami emberi. Az ideális rendszeren nincsenek felhasználók, és a rendszergizda mindent meg is tesz azért, hogy rendszere közelítsen az ideálishoz. Első lépésben munkatáborhoz méltó fegyelmet vezet be a rendszeren. A tábort körletekre osztja, lakóinak életét szigorú szabályokkal keseríti meg, mindenkinek körültekintően, sőt, szadista élvezettel korlátozza jogait. Tudásának morzsáit csak kiválasztottaknak adja tovább, a rendszer foglyai közül a kontraszelekció elve szerint kápókat szemel ki magának, csicskáztatja őket, elvégezteti velük a piszkos munkát, cserében extra jogokat adományoz nekik, és bizonyos mértékben osztozhatnak a mezei felhasználók iránt érzett megvetésében. A kivételezettektől feltétlen lojalitást követel.

    A rendszergazda a valósággal nehezebben boldogul, a verbális kommunikáció során gyakran túlcsordul vagy lefagy. Ideges természetű, embertársait gyanakvó tekintettel méregeti, mindenkiben potenciális felhasználót gyanít. Apró szokásaihoz görcsösen ragaszkodik, az utcán hexadecimális kódokat mormol maga elé. A valós világ komplexitása metafizikai szorongással tölti el, összeesküvés-elméleteket gyárt és csereberél a rendszereket összekötő szupersztrádán, kódoltan kommunikál. A tények egyre kevésbé befolyásolják gondolkodását, vélt vagy valós veszély esetén kommandósnak képzeli magát, és senki nem látott még napozó rendszergazdát. Szélsőséges rendpárti vagy radikális anarchista, utóbbi esetben azonban csak a rendszerén uralkodó félfasiszta viszonyokat kompenzálja. A rendszergazdának mindig igaza van, a kritika bármely formáját a személye ellen irányuló burkolt támadásként értelmezi, ilyenkor vérengző mimózává változik. Bizarr szexuális életét a hálózaton terjedő pornográf anyagok gyűjtésével próbálja meg feldobni. Nagyon jól keres, mégis mindig alulfizetve érzi magát, így lelkiismeretfurdalás nélkül maszekolhat munkaidőben is. A grafikus alkalmazásoktól (World Wide Web), hálózati játékoktól, interaktív próbálkozásoktól (Java) epilepsziás rohamot kap, a multinacionális karvalytőke rendszervesztő marketinghúzásainak tartja őket, az ilyesmikkel próbálkozó felhasználót vérbe alázza.

    A rendszert számos veszély fenyegeti. A felhasználók apró trükkökkel próbálkoznak a szabályok kijátszására, a rendszergazda ilyenkor példát statuál, nyilvános büntetést eszel ki. A rendszer határait dühös pitbullként védi, tűzfalakat épít, áramot vezet a szögesdrótba, aknazárat telepít. Rémálmaiban a partizánok mégis bejutnak, és megkísérlik elpusztítani a rendszert, vagy egyszerűen csak felírják a falra hogy ''Hülye rendszergazda''. Rémálmai néha valóra válnak, ilyenkor hiába állítja fel tábori ágyát a gépteremben, napokig nem tud aludni. Óriási stresszigényét kielégítendő titokban partizánkodik, hogy ellenőrizze a szomszédos rendszerek gazdáinak éberségét, és bebizonyítsa, hogy az általuk használt operációs rendszer fabatkát sem ér. Szoftverügyekben vallásháborúkat robbant ki és kultivál, feketelistákat készít azokról a cégekről és kollégákról, akiket elsőként állít majd falhoz a forradalom. Az igazán rátermett rendszergazdák rémtetteit hálózati mítoszok örökítik meg.

    Az általam ismert rendszergazdák természetesen tiszteletre méltó kivételek, az én rendszerem a legvidámabb barakk.

    Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

  • Som@

    őstag

    válasz Marcus #344 üzenetére

    :DDD

    Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

  • Marcus

    aktív tag

    válasz Som@ #345 üzenetére

    Örülök, hogy tetszik!
    :) :)

    Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

  • Ye_Nő

    tag

    válasz Marcus #341 üzenetére

    ''Evéskor jön-megy a székláb.'' helyesebben:

    Verés közben jön-megy a székláb. :DDD

    ''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

  • Som@

    őstag

    Buszvezetők 22 pontja

    1. Ha elől kopaszodsz, növeszd a hajad a derekadig.

    2. Szürke cipőhöz kizárólag fehér zoknit vegyél, mert különben nem érvényesül a boka felett 10 centivel erő kék nadrág.

    3. Soha ne mondd be a következő megállót, vagy ha igen, hörögj a
    mikrofonba, mint Török Ádám, négy korsó sör után.

    4. A megálló előtt tíz méterrel érd el a legmagasabb sebességet, hogy a tíz méteren be tudj mutatni egy hatásos fékezést. Ennek csak akkor van értelme, ha legalább 80 álló utas van a buszon, különben nem vagy elég
    vagány.

    5. Ha menet közben kollégákkal beszélgetsz, egyáltalán ne lassíts a kanyarban.

    6. Minél idősebb ember fut a busz után, annál közelebb az orrához csukd be az ajtót. Ha kerekes szatyorral fut, még a nyitott ajtóval elindulást is
    megkockáztathatod.

    7. Miközben az utcán nézed a csajokat, lehetőleg rángasd a kormányt és cöcögtesd a sűrített levegőt.

    8. A garázsjáratos táblát csak annyira feltűnően helyezd ki, hogy az utasok többsége mar csak a mosóban jöjjön rá, hogy rossz buszra szállt.

    9. Az éles kanyarokat padlógázzal kell bevenni, hogy az utas elgondolkozzon azon, vajon van-e különbség közte és a platós IFA-n
    szállított krumpli között (nincs).

    10. Az ajtózáródást jelző berregő minimum 50 decibellel szóljon, és
    legalább két-három percig, különben nem figyel oda senki.

    11. Az ajtózáródást jelző berregő hatásfokát különösen babakocsival
    felkapaszkodni próbáló kismamáknak szükséges demonstrálni.

    12. Ha a buszon 6-8 skinhead gyilkol egy roma gyereklányt, fütyöréssz
    hangosabban, de lelkiismereti szabadságuk gyakorlásában őket ne
    akadályozd.

    13. Ha három nyolcéves gyerek a megengedettnél hangosabban nevet vagy
    fagylaltot nyalogat, állítsd meg a járművet, szállj le, és a rendbontókat
    fülüknél fogva dobd az úttestre.

    14. Dezodorra ne költs, hiszen - Nyáron: a lyukacsos atlétatrikó megfelelő
    szellőzést biztosít - Télen: a középkék ing hónaljában mutatkozó tenyérnyi
    folt a közvélemény-kutatások szerint a szexepil-ranglistán a 3. helyen
    végzett

    15. Uzsonnát kizárólag fekete diplomatatáskában hozhatsz, amely
    diplomatatáskát kötelező a jármű ablakában elhelyezni.

    16. Ha fütyörészni, énekelni vagy a közlekedésben részvevőket szidalmazni
    van kedved, ezt csakis bekapcsolt mikrofonnal tedd.

    17. Ha távolsági buszt vezetsz, nyugodtan haladj 70-nel a belső sávban. Ha
    jobbról előzni próbálnak, irányjelzés nélkül hirtelen válts sávot, majd
    gyorsan térj vissza.

    18. Ha külföldi viszonylatban közlekedsz, elég, ha 1000 km-enként állsz
    meg pihenőre. A maguk alá pisilő utasok szagát folyamatos dohányzással
    elnyomhatod.

    19. Ha egy ismerősöd utazik a buszon, nyugodtan beszélgess vele, de ha egy
    ismeretlen áll az első ajtó előtt, zavard hátra a picsába mert zavarja a
    szabad kilátást!

    20. Ha -20 fokban a futott forgalmi irodában varod az indulás időpontját,
    hagyd nyitva a busz összes ajtaját, hogy a gyülekező utasok jól
    szarráfagyjanak.

    21. Kánikulában viszont ne engedd meg utasaidnak, hogy a tetőablakokat
    piszkálják.

    22. Ha a 16-os buszt vezeted, folyamatosan üvöltözz a várba igyekvő
    turistákkal, hogy húzzanak már a busz belsejébe.

    Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

  • Som@

    őstag

    Az egyik férj panaszkodik a másiknak, hogy kibírhatatlan az anyósa.
    Mire a másik:
    - Miért nem veszel neki egy autót?
    - Azt meg minek, hiszen vezetni sem tud!
    - Éppen ez az, amikor majd el kezd tanulni, nekimegy valaminek és már
    csak
    el kell temetni. Néhány hét után újra találkoznak, és érdeklődik a
    másik,
    van-e már eredmény?
    - Á semmi. Vettem neki egy Trabantot, de a balesetet megúszta néhány
    karcolással!
    - Nem jó, vegyél neki gyorsabb autót, azzal nagyobbat tud ütközni!
    Újabb két hét után az érdeklődésre a válasz:
    - Még mindig semmi. Kapott egy Opelt, de a mentők el is engedték az
    elsősegély adása után...
    - Akkor nincs mese, vegyél neki egy Jaguárt!
    Pár nap múlva újra találkoznak:
    - Na mi van? - kérdi a másik.
    - Hát barátom, ezzel kellett volna kezdeni! Már a garázsban széttépte!

    Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

  • Som@

    őstag

    Mit kell tudni hazánkról?

    - Magyarország államformája a rántotthús.
    - Hazánkban egyre kevesebb ember él,mert kevés a GYES, meg a fizetés.
    - A hivatalos nyelv a helytelen magyar, melynek különbözõ dialektusait beszélik, például aktívmagyar,bradörmagyar, fókuszmagyar és csácsumicsá magyar.
    - A hivatalos fizetõeszköz a forint,meg a haver. Egy haver 1000 - sokmilliárd forintot ér.
    - Magyarország fõvárosa Budapest és minden olyan település, ahonnan reggel 2 óránál hosszabb idõ alatt lehet beérni a Belvárosba (pl. Solymár).
    - Hazánkat két nagy részre lehet osztani, de arra sincs pénz.
    - A közlekedés fejlett, számos útvonalon elsõk vagyunk Európában az egy kilométerre jutó halottakban.
    - A magyar termékek, amikre igazán büszkék lehetünk a Suzuki Wagon R+, az Audi TT, az OPEL ASTRA és a Dunaharasztiban palackozott Coca Cola.
    - Hazánk kulturális élete pezsgõ, akár a Való Világ Villa jakuzzija.
    - Az iskolarendszer fejlett,de már dolgozunk a visszabontásán átlagos szintre.
    - Fõ élelmiszeripari termékeink a kannásbor, az ólmospaprika és a vegyespálinka.
    - Hazánkat jelenleg kétpárti koalíció irányítja Európa felé, de elképzelhetõ, hogy már túlszaladtunk rajta.
    - A törvényeket az országgyûlés alkotja és változtatja meg közvetlenül az alkotás után nagyon gyorsan, hogy aki követni akarná, az is essen jól pofára.
    - A törvények betartását az államigazgatási szervek,a bíróság és Juszt László, a nép ügyvédje felügyelik. Aki bûncselekményt követ el, azt elítélik, de bûncselekményt elkövetni nem túl könnyû, mert mindenkinek van ügyvédje.
    - Az orvosi ellátás eredményessége jó, egyelõre még több a beteg, mint az orvos.
    - Magyarországon folyik át Európa egyik leghosszabb folyója, melynek mindkét partján emberek laknak.
    - Magyarország címere bonyolult, ezért mindenki nézze meg maga.
    - Zászlónk piros, fehér,zöld, ezért kímélõ színes programon mossuk kizárólag.
    - A Himnusz szövegét Kölcsey Ferenc,zenéjét Erkel Ferenc írta, de jelenleg Király Linda szövegével és Vikidál Gyula dallamával ismerjük.

    Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

Aktív témák